Dognet priniesol v roku 2023 e-shopom obrat cez 72 miliónov eur. Čo sa nám ešte podarilo dosiahnuť?

Dognet priniesol v roku 2023 e-shopom obrat cez 72 miliónov eur. Čo sa nám ešte podarilo dosiahnuť?

Dognet úspešne ukončil ďalší kľúčový rok. V úvode sa pozrieme na pár čísel, ktoré sa nám podarilo dosiahnuť v roku 2023:  

  • E-shopom sme priniesli obrat cez 72 miliónov €.
  • Provízie publisherov prekročili 3,9 miliónov €.
  • E-shopom sme priniesli cez 1,1 miliónov objednávok. 
  • Spustili sme 208 nových kampaní, v priemere 17 kampaní mesačne.
  • Pribudlo 845 nových publisherov. 
  • Oslávili sme 10 rokov na trhu.

Úspešnú e-commerce sezónu v našej sieti potvrdili čísla z najväčšieho eventu Black Friday. Počas tohto týždňa sme dosiahli o +10 % vyšší obrat ako v roku 2022. 

 

Sieti veria veľkí e-commerce hráči 

Rok 2023 okrem skvelých čísel priniesol aj nových klientov. V našom portfóliu kampaní pribudli veľké značky ako Allegro, Arukereso, Emmezeta, Sizeer, Wolt, Tchibo. Sme veľmi radi, že nielen v Česku a na Slovensku, ale aj v Maďarsku či na Balkáne. 

 

Edukácia trhu ostáva prioritou

Pravidelné affiliate meetupy HotDognet, ktoré organizujeme pre publisherov, sme osviežili prednáškami expertov a panelovou diskusiou. Cieľom je prinášať im aktuálne informácie a trendy, ktoré publisherom pomôžu v efektívnom budovaní ich projektov. 

Expanzný guideline, ktorý sme vytvorili pre publisherov, ktorí chcú expandovať na maďarský trh, im poskytol všetky informácie, ktoré potrebujú na štart úspešného projektu. Maďarsko je jedným z našich prioritných trhov, ktorý ešte nie je nasýtený kvalitnými e-shopmi. Pre publisherov je to príležitosť na vytvorenie kvalitných projektov. 

Reagujeme na požiadavky našich publisherov. Práve preto vznikol video kurz XML katalóg krok za krokom, ktorý pomohol už desiatkam publisherov vytvoriť funkčný a zároveň efektívne zarábajúci web. 

17 tipov pre rozvoj úspešnej affiliate kampane nájdu všetci naši inzerenti vo svojej administrácii. Je to nový materiál, ktorý vedia využiť na podporu svojej affiliate kampane. Prevedie ich všetkými potrebnými krokmi, aby zo svojej affiliate kampane vyťažili maximum. 

 

Študenti sú naša budúcnosť, preto sme nezanedbali ani prednášky na školách. Prednášali sme na Ekonomickej univerzite v Bratislave a tiež na obľúbenej vzdelávacej platforme pre online marketing – Digitálnej Univerzite. Tento rok nás tam študenti uvidia opäť a našu vzdelávaciu misiu rozšírime aj do Maďarska. 

 

Osobný prístup k affiliate marketingu 

Konferencie sú dôležitou súčasťou pre rozvoj každého trhu. Pridanou hodnotou je osobný kontakt s novými aj existujúcimi klientmi a e-commerce komunitou. V minulom roku sme sa zúčastnili konferencie Reshoper a s naším strategickým partnerom Tradedoubler na International Ecommerce Summite prednášali o výhodách affiliate marketingu pre e-shopy. Naše zameranie na rozvoj Balkánu ostáva prioritou, preto sme na jednej z najväčších konferencií Konverzija nechýbali. Upterdam bol našou poslednou konferenciou v roku 2023, konala sa na Slovensku.

V roku 2024 sa na vás osobne budeme tešiť na týchto konferenciách:

 

Po 10 rokoch tvorí Dognet až 19-členný tím 

Náš tím sa neustále rozrastá. V tíme sme privítali Ľuboša, ktorý má na starosti product a business development a Katku ako novú country manažérku pre Maďarsko. Máme kanceláriu v Bratislave, v Prahe a aj v Záhrebe. 

 

2024 bude pre sieť kľúčový, ako každý rok 🙂

Dognet plánuje v prvej polovici roka spustiť novú administráciu siete, ktorá inzerentom aj publisherom prinesie nielen nové rozhranie, ale najmä prehľadnejšie štatistiky a nové funkcie.

Druhý polrok sa budeme primárne sústrediť na spustenie úplne novej platformy, ktorá bude fungovať prostredníctvom modulov a zabezpečí inzerentom aj publisherom nové možnosti spolupráce. 

 

Pre Dognet sme vybrali novú cestu, ktorá prinesie nové možnosti ako pre publisherov, tak inzerentov. A tieto nové možnosti budeme predstavovať už v roku 2024.

Štefan Polgári, Managing Director Dognet

 

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?