Októbrové novinky siete Dognet pre inzerentov

Októbrové novinky siete Dognet pre inzerentov

Čo máme nové v sieti po lete a čo sa chystá na jeseň? 

Pozdravujem Vás pri ďalšom dieli noviniek z Dognetu. Opäť sa dozviete, čo riešime v našej sieti za posledné týždne. Aj dnes máme tiež pre Vás pripravenú špeciálnu akciu na konci videa.

Kampane a publisheri stále pribúdajú

Aj tento mesiac sa zapojili do siete desiatky nových publisherov. Veríme, že medzi nimi budú ďalší rovnako šikovní ako tí, ktorí už s nami spolupracujú. Oslovili a akvizitovali sme asi 200 nových publisherov z oblasti gastra. Spustili sme aj ďalšie zaujímavé kampane. Medzi ne patrí Ajtech.sk, Prolaika.sk, HillVital, alebo aj česká Bestcena.

V septembri sme sa stihli zúčastniť na dvoch konferenciach. ShopCamp sa konal v Prahe. Z tohto videa môžete trochu načerpať atmosféru.   

AffilHero určený publisherom sa konal v Brne pár dní na to. Myslím, že môžem povedať aj za ostatných, že sme si užili skvelú afterparty. 😉

 

Meetupy nie len na Slovensku a v Čechách

Pre našich publisherov budeme organizovať 6. novembra v Budapešti maďarský HotDognet, ktorý bol doteraz iba na Slovensku. Meetup bude rovnako dostupný pre publisherov aj pre inzerentov a pozvaní sú aj externí prednášajúci. Určite Vám neskôr poskytneme ešte bližšie informácie, ak by ste sa chceli zúčastniť.

Tiež sa zúčastníme tretieho affiliate meetupu v Rumunsku, kde sa stretávajú TOP rumunskí publisheri. Tento rok sa nám tam podarilo dostať a tešíme sa na nových ľudí a média, ktoré stretneme a spoznáme. Robíme, čo sa dá, aby sme aj okrem Slovenska a Česka rozširovali možnosti affiliate marketingu pre inzerentov siete Dognet aj do iných krajín.

Dognet Media – prvá vlna

Kolegovia Šimon a Dávid Vás, našich inzerentov, začali oslovovať s novým produktom Dognet Media. Už v poslednom videu som spomínala, že sa jedná o nákup médii a spätných odkazov cez našu sieť. Nejde teda o bežný CPA model, ale o pridanú hodnotu. Vďaka tejto službe môžete jednoduchšie získať spätné odkazy, publikovať PR články, alebo získať recenzie na produkty, a tak získať nový zdroj predajov. Ak máte záujem o bližšie info, kontaktujte prosím priamo kolegu Šimona na pavliscak@dognet.sk.

 

Vianoce klopú na dvere publisherov

Publisheri sa už teraz pripravujú na Vianoce. Ak plánujete nejakú akciu, nezabudnite ju poslať na sales@edognet.com. Publisheri ju uvidia v kalendári a budú sa tak vedieť lepšie  pripraviť na Vianoce vo Vašom eshope. Máte možnosť vytvoriť nejaký špeciálny kupón na toto vianočné obdobie a tak boostnuť svoju kampaň? Možno len pridať darček pri nákupe nad nejakú sumu. Určite to pomôže výkonu kampane.

 

Nový člen tímu Dognet

Pribudol k nám nový kolega – Roman, ktorý sídli v Prahe. Rieši výlučne český trh. Takto sa snažíme byť k Vám bližšie. Ak ste náš stály inzerent, chceme Vám byť kedykoľvek k dispozícii aj v osobnom kontakte. Alebo ste majiteľ eshopu sídliaci v Čechách a preferujete osobný kontakt pri riešení spolupráce? V tomto prípade viete Romana kontaktovať priamo na dobias@dognet.cz. Viac sa o ňom dočítate na Stratégiách, alebo v Mediář.cz

 

Nie je cashback ako cashback

Nakoniec máme pre Vás pár odporúčaní na dávnejšie články. Pripravili sme pre Vás článok, ktorý sa pozerá na cashbacky aj z iného uhla pohľadu. Jedná sa o cashbacky, ktoré pomáhajú. Ako ich nastaviť a prečo vedia podporiť Vašu značku sa dočítate práve v našom magazíne v článku Cashbacky, ktoré pomáhajú.

 

Akí publisheri vlastne v sieti existujú?

Tiež sme pripravili prehľad kategórií publisherov v sieti Dognet podľa toho, s čím na webe pracujú. Nie sú to len kupóny a recenzie. Existuje množstvo typov publisherov. Samozrejme je možné kampaň nastaviť tak, aby to bolo férové aj z tohto hľadiska. Viac nájdete v článku Typy publisherov v sieti Dognet.

 

Dezert na záver

Aj tentokrát sa nám podarilo pre Vás v spolupráci s agentúrou RIESENIA.com pripraviť špeciálnu akciu výlučne pre inzerentov siete Dognet.

Ak ich kontaktujete na info@riesenia.com, s tým, že ste náš inzerent, získate 25% zľavu na súkromné školenia na mieru na témy Základy Google Analytics (školí Vlado Cintula) a Základy práce s Data Studiom (školí Robo Lelkes). Hodnota jedného školenia je 780 eur bez DPH. Počet účastníkov nie je limitovaný, podmienkou však je, že sú všetci zamestnancami danej spoločnosti.

Bližší popis školení:

Základy Google Analytics (cca 4 hodiny):

  • Základné pravidlá práce s Google Analytics všeobecne
  • Základy do cieľov a eventov v Google Analytics
  • Analýza efektivity zdrojov návštevnosti
  • Analýza efektivity kampaňových zdrojov návštevnosti (aj s importom dát o nákladoch ne-AdWords kampaní do GA)
  • Stanovenie KPIs, tvorba custom reportov
  • Atribučné modelovanie

Základy práce s Data-studiom (cca 4 hodiny):

  • Ukážka Data Studio rozhrania
  • Ukážka napojenia dát z Google Analytics, z Google AdWords a ďalších zdrojov dát
  • Tvorba custom dashboardov a reportov

Ďakujem, že ste aj tentokrát boli s nami, želám Vám nech sa Vám darí a teším sa na ďalší diel Noviniek z Dognetu. 🙂

Petronela Novotná

V rámci affiliate siete Dognet pôsobím ako Country Manager pre Slovensko. Na rozvoji affiliate marketingu na slovenskom a českom trhu pracujem už 7. rok. E-shopom ponúkam možnosť získania nových zákazníkov a predajov čisto na províznom systéme. Vedia tak opäť o niečo lepšie diverzifikovať svoje zdroje zákazníkov a získať reklamný priestor na internete, ktorý by inak nevedeli pokryť. Mojou hlavnou náplňou je obchodná spolupráca, akvizícia a starostlivosť najmä o inzerentov slovenských ale aj mnohých českých kampaní.

Affiliate marketing pre e-shopy
E-book zadarmo

Affiliate marketing pre e-shopy

Už ste iba jeden krok od e-booku, ktorý vám pomôže získať kľúčové informácie o správnom nastavení a fungovaní vašej affiliate kampane

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?