Typy affil webov

Typy affil webov

Napísať článok o TOP affil weboch na svete vôbec nie je také ľahké. Publisheri si poctivo strážia svoje know-how a málokto o tom píše tak otvorene, ako Chodelka.

Blogové weby, recenzie

Zoberme si napríklad taký WPlift.com. Blog o CMS WordPress, ktorého newsletter s radostou odoberám aj ja. WPlift.com je krásnym príkladom blogu zameraného na konkrétnu oblasť. Návody, hostingy, referencie pluginov (free aj platených), referencie WordPress tém, zľavy na nákup platených modulov a tém,…dokonca aj WordPress podpora. Toto je blog, na ktorý zabľúdi každý WordPressák. wplift   Pokiaľ sa rozhodujete začať s affiliate marketingom, riaďte sa pravidlom: „Go one inch wide and one mile deep“ Nájdite si úzky target, úzku skupinu ľudí, úzku špecializáciu a staňte sa v nej špecialistom. Rovnako ako blog WPlift.com sa stal odborníkom v oblasti WordPress-u, aj vy sa musíte stať TOP špecialistom vo vami vybranej oblasti.  
Robiť ďalší “magazín o zdraví” bola asi najväčšia chyba. Neviem prečo som ju spravil, keď už jeden “magazín o zdraví” mám a tak isto mi nefunguje. Mal som sa zamerať na úzku oblasť a tejto oblasti sa držať. Stať sa na túto oblasť odborníkom a až potom prípadne túto oblasť rozširovať.

Peter Chodelka

Pár príkladov blogových webov zameraných na 1 oblasť: MoneySavingExpert.com, TheWireCutter.com, DatingAdvice.com,… Výborným slovenským blogom s presným zameraním by bol aj Techbox, kebyže sa to rozhodnú monetizovať pomocou affilu  

Kupónové weby

Zľavy vždy fungovali a vždy budú fungovať. Prečo ľudom tie zľavy priamo nepodsunúť? promopro   Schválne som ho nadpisu tejto sekcie nenapísala konkrétny web. Affil webov s kupónmi totiž nájdete na internete celú hromadu: CouponFollow.com, RetailMeNot.com, MoneySavingMom.com,… Existuje aj kopa slovenských a českých kupónových webov, stačí vygoogliť 😉 Kde je konkurencia, tam treba riešiť vo veľkom SEO a SEM. Preto ak sa rozhodnete ísť do tohto segmentu, pripravte sa na krutý boj o Google Search pozície. Šablóny tiež nie sú problém. Ani priamo na WordPress.  

Nakúpte a získajte časť vašich peňazí späť

Alebo CashBack weby. CashBack portály sú v publisheri, ktorí generujú predaje cez svojich vlastných používateľov, ktorých za to odmenia časťou ich provízie. refundo   Príklady CashBackových portálov: Refundo.sk, PlnaPenezenka.cz, VratnéPeníze.cz,… Najväčším CashBack portálom v UK je TopCashBack.co.uk. Veľkou nevýhodou je obrovská záťaž na funkčnosť stránky, prepojenie s affil systémami, vyplácanie vlastných používateľov a aj ich supportom.   Oplatí sa prečítať:
Katka Novotná

Viac ako dva roky som pracovala na pozícií e-commerce marketér a zvyšovala som obraty rôznym eshopom. Niektoré z nich sa vyšplhali až na Shop Roku (ocenenie od Heureka.sk). Mám skúsenosti s PPC Adwords aj Facebook. Analytics mi je veľmi blízky. Pre reklamnú agentúru Wiktor Leo Burnett som pomáhala s UX/UI webových projektov a aplikácií pre veľkých klientov. Vo voľnom čase tvorím webové stránky založené prevažne na WordPresse.

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?