Zdroj reklamy pre regionálne portály

Zdroj reklamy pre regionálne portály

Prevádzkujete regionálny portál? Affiliate sieť ponúka ideálne východisko na doplnkový zdroj reklamných kampaní.

Regionálne portály sa často stretávajú s neochotou veľkých inzerentov využívať ich mediálne priestory vzhľadom na špecifickú, lokálnu cieľovú skupinu. Hlavne ak sa jedná o samostatný projekt. Tak isto PPC kampane z AdSense či inej PPC siete nemajú úspešnosť, pretože cieľová skupina je veľmi špecifická.

Väčšina portálov stavia obsah na článkoch. Práve do nich sa dá ľahko a rýchlo vsadiť reklama

Affiliate sieť ponúka zdroj ako bannerov, tak menej tradičných nástrojov pre využitie potenciálu lokálneho online média. Väčšina portálov stavia obsah na článkoch. Práve do nich sa dá ľahko a rýchlo vsadiť reklama v podobe affiliate linkov.

Ako prevádzkovateľ máte určite chuť experimentovať, skúšať efektívnejšie formy využitia potenciálu svojho webu a nechcete zase všade „pchať“ blikajúce bannery. Ak chcete na to ísť s rozumom, určite skúste affiliate sieť. Vhodným umiestnením odkazu do článku získate neagresívnu formu reklamy, ktorá dokáže priniesť dobré výsledky. Užívatelia si prečítajú článok a ak kliknú na odkaz a vykonajú akciu (nakúp, registrácia a pod.), je provízia vaša.

V affiliate sieti máte k dispozícii hotové články, ktoré stačí už len publikovať. Môžete si ich takisto pripraviť aj sami podľa uváženia. Prípadne integrovať odkazy do štandardného obsahu, ktorý publikujete. Články môžete následne podporiť zo sociálnych sietí či mailingom. Všetko záleží na vašej šikovnosti a skúsenostiach. Prípadne vám veľmi radi poradíme

V affiliate sieti máte k dispozícii hotové články, ktoré stačí už len publikovať.

Ako môžete využiť svoj lokálny online projekt?

  1. Štandardné bannery
  2. Affiliate linky z článkov
  3. Mailová affiliate kampaň pre vašich užívateľov
  4. Stabilné umiestnenie na stránke (do menu, umiestnenie iframe atď.)

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. Sme tu kedykoľvek pre vás.

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Zarábajúci affiliate web
E-book zadarmo

Zarábajúci affiliate web

Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?