Ako affiliate linky integrovať do článku
odkazy-clanky-affiliate

Ako affiliate linky integrovať do článku

Affiliate program ponúka možnosť, ako efektívne a neagresívne využiť obchodný potenciál článkov.  Odkazy je možné vkladať rôznymi spôsobmi:
  • Priamo, klasicky do textu – najzákladnejším prvkom je klasický hypertextový odkaz. Ten môžete dať do samostatného affiliate článku, alebo proste pridať na relevantné kľúčové slová. Keď si návštevník článok číta, môže ho téma zaujať a preklikne sa priamo z textu. Napríklad ak píšete o zdravom životnom štýle, stačí upraviť vetu „Jedným z riešení je aj chudnutie z osobným výživovým poradcom“ na novú verziu „Jedným z riešení je aj chudnutie z osobným výživovým poradcom. Odporúčame odborníkov NaturHouse“ a z „NaturHouse“ odkázať na kampaň.
  • Vyznačiť v texte – vyznačte slovo tučným, podčiarknutýmkurzívou alebo ho dajte farebne . Prilákate tak viac klikov.
  • V texte spolu s obrázkom – obrázok priláka veľa pozornosti. Pridajte naňho affiliate link. Použite priamo produkt a po kliknutí na obrázok ho môže človek ihneď kúpiť. Doplnkom môže byť popis obrázku s odkazom. Ľudia pri čítaní len „skenujú text“ a prezerajú obrázky. Využite to!
  • Osobitný informačný box – ak máte veľmi tematický a obsahový článok, informačný promo-box môže byť veľmi efektívny. Do boxu pridáte obrázok, text a jasný odkaz. Box možete nazvať „Odporúčame“, čím prenesiete vašu autoritu na propagovanú kampaň a zvýšite konverzný pomer.
  • Call to action prvok – v článku resp. na konci článku môžete jasne vyzvať na akciu. „Chcem schudnúť“, „Chcem si požičať“, „Viac o zelenom jačmeni“ a pod. Po kliknutí sa človek dostáva rovno na stránku inzerenta.

Efektivita textových odkazov je vysoká, neobmedzuje a nevylučuje klasické umiestnenie bannerov, či PPC plôch. Je vhodným doplnkom a novým kanálom na získavanie provízií.
odkazy_clanok
Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Zarábajúci affiliate web
E-book zadarmo

Zarábajúci affiliate web

Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?