Októbrové novinky z Dognetu pre publisherov

Októbrové novinky z Dognetu pre publisherov

Prinášame vám druhé pokračovanie Noviniek pre Publisherov. Znovu sa tu dozviete zaujímavé novinky z Dognetu, čísla a štatistiky o kampaniach a takisto tipy na čo najefektívnejšie propagovanie kampaní. Plus nakoniec nájdete odkaz na CoolWriters.sk, spoľahlivých a kvalitných copywriterov, ktorých odporúčame 💪👍

Novinky z Dognetu budú vychádzať vo forme článku, videa ale aj ako podcast.

 

Zastúpenie trhov v októbri 2020

Pomer jednotlivých trhov zostáva stále v podstate rovnaký, kedy najväčšie je stále Slovensko, postupne ho dobieha stále rastúce Česko a s väčším odstupom nasleduje Maďarsko, Poľsko a RumunskoČesko stále mierne rastie, čo sme veľmi radi. 

 

Zastúpenie segmentov v októbri 2020

Celkový pomer zastúpenia segmentov sa v októbri výrazne nezmenil. Zaujímavé je, že v porovnaní so septembrom výrazne narástol segment nábytku a bývania. Naopak s príchodom jesene o niečo poklesol segment športu.

 

Zmeny v segmentoch október vs. september 2020

Blížime sa k vrcholu sezóny 2020 a vidno to aj na výsledkoch. Počet predajov sa v októbri zvýšil v každom jednom segmente okrem financií. Financie nepodliehajú výraznej sezónnosti a ani dlhodobo nie sú prioritným zameraním Dognetu.

Naopak počet provízií v segmente nábytku a bývania sa oproti minulému mesiacu takmer zdvojnásobil. Relatívne vysoký nárast zaznamenávame aj v segmente ostatné, elektro a móda a krása.

 

Priemerná výška nákupov a provízií v jednotlivých segmentoch

V niektorých segmentoch mierne klesla priemerná hodnota objednávky aj priemerná výška provízie v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom. Napríklad v segmente módy a krásy, ostatné, bývania a nábytku či zdravie a výživa. Pokles je len veľmi mierny a vykompenzovaný výrazne vyšším počtom predajov.

 

Skokani

Do úvahy sme brali len kampane, ktoré mali už v septembri aspoň 50 a viac konverzií.

 1. Ochutnejorech.cz –  nárast o 250%
 2. Pantarhei.sk – nárast o 190%
 3. Delimano.sk – nárast o 152%
 4. Temponabytok.sk – nárast o 150%
 5. NejlevnejsiZbozi.cz – nárast o 134%
 6. Signal-nabytok.sk – nárast o 128%
 7. Darcekovy-raj.sk – nárast o 124%
 8. Kokiskashop.cz – nárast o 109%
 9. 4home.cz – nárast o 109%
 10. Svet-svietidiel.sk – nárast o 102%
 11. Olivie.cz – nárast o 101%
 12. Market-24.cz – nárast o 100%
 13. Reserved.com / sk – nárast o 95%
 14. Darkovo.cz – nárast o 94%
 15. Lahome.cz – nárast o 91%
 16. Novaline.cz – nárast o 90%
 17. Maliarskeplatno.sk – nárast o 89%
 18. Electronic-star.ro – nárast o 87%
 19. Dormeo.sk – nárast o 86%
 20. Klarstein.cz – nárast o 85%

Tento mesiac sa na popredné priečky prebojovala aj kampaň PantaRhei.sk, ktorá narástla o 190% medzimesačne a aktuálne je 2. najlepšia kampaň v počte predajov.

Poskočili aj kampane, ktoré majú v tomto období tradične silnú sezónu, pretože sú obľúbené na nakupovanie darčekov, ako Delimano, Dormeo, Darcekovy-raj.sk, Darkovo, či 4home. Do tejto skupiny “darčekových” e-shopov jednoznačne patrí aj kníhkupectvo PantaRhei.sk. Predpokladáme, že tento typ e-shopov bude stúpať aj naďalej.

 

Kampane s najväčšími zárobkami

 1. Temponabytok.sk
 2. 4home.cz
 3. Insportline.sk
 4. 4home.sk
 5. Nejlevnejsinabytek.cz
 6. Svetla24.cz
 7. Andreashop.sk
 8. Decathlon.sk
 9. Grizly.sk
 10. Klarstein.sk

V rebríčku najlepšie zarábajúcich kampaní nastala výrazná zmena oproti minulému mesiacu. Kampaň Temponabytok.sk sa v septembri ocitla na poslednom mieste top 10 najlepšie zarábajúcich kampaní, zatiaľ čo v októbri je na jeho čele.

V rebríčku sa objavili aj kampane inSPORTline.sk, Nejlevnejsinabytek.sk, Svetla24.cz a Klarstein.sk, ktoré v ňom minulý mesiac vôbec nefigurovali.

 

Najlepšie zárobky publisherov za október 2020

Typ Počet predajov Provízie
Obsah 3 120 17 666,87 €
Obsah 3 948 17 146,68 €
Obsah 3 156 16 213,89 €
Cashback 6 065 15 884,97 €
Obsah 2 448 15 396,75 €
Obsah 1 440 11 379,21 €
Kupón 5 148 11 139,35 €
Obsah 2 167 8 900,33 €
Cashback 3 250 8 613,94 €
Obsah 1 119 7 856,15 €
Kupón 2 690 7 116,66 €
Obsah 745 6 265,47 €
Kupón 2 188 5 437,33 €
Obsah 1 022 5 119,84 €
Obsah 442 4 289,83 €

 

Tip na október – párty kampane

“Párty segment” je segment, na ktorý publisheri často zabúdajú. Pritom sa v ňom dá robiť super obsah a máme dokonca aj zaujímavé kampane s dobrými províziami, ktoré viete používať.

Máme kampane, ktoré majú vyslovene párty sortiment, ako Mojaparty.sk, MojeParty.cz alebo Heliumking.sk / cz / hu, kampane, ktoré ho majú ako doplnkový sortiment – napríklad Daffer.sk či Wiky.sk a pokiaľ zrovna nepíšete o detskej párty, využiť sa dajú aj alko kampane ako Bevmarket.sk, Panalfred.cz či SvetNapojov.sk.

Či už máte všeobecnejší lifestyle blog či magazín, projekt zameraný na deti, zábavu, na svadby či vyslovene na párty a oslavy, máme pre Vás pár tipov ako tieto kampane využiť:

 • Zamerajte sa na veľké sviatky – počas roka je niekoľko hlavných udalostí ideálnych na usporiadanie párty. Mikuláš, Vianoce, Silvester, Valentín, fašiangy, Veľká Noc, či na Slovensku menej tradičný, no už úplne bežný Helloween alebo Deň Sv. Patrika. Každý z týchto sviatkov je známy oslavami a špecifickou výzdobou.
 • Detské oslavy – ktoré dieťa nemiluje oslavy a ktorý rodič nechce svojmu dieťaťu dopriať tú najkrajšiu párty? Využite to, môžete písať o rôznych tematických párty pre dievčatá, pre chlapcov, pre tie najmenšie deti aj pre tie väčšie. Nápadov je obrovské množstvo a na párty e-shopoch nájdete mnoho tipov a široký výber produktov na rôzne tematické párty.
 • Narodeninové oslavy pre dospelých – zamerajte sa najmä na životné jubileá. Predsa len, väčšina dospelých bežné narodeniny až tak neprežíva, no okrúhliny si zaslúžia poriadnu párty. Dajte tipy na vkusnú či zábavnú výzdobu pre rôzne ročníky, pre mužov či pre ženy. Nezabudnite odporučiť online nákup kvalitných alko nápojov na párty za výhodné ceny.
 • Baby Shower – čím ďalej tým populárnejší koncept aj v našich končinách – oslava blížiaceho sa nového života, ktorú usporadúva samotná budúca mamička alebo jej blízka kamarátka. Takáto oslava nie je stále na Slovensku úplne bežná no v zahraničí je veľmi populárna. Párty obchody ponúkajú široký sortiment aj na tento typ osláv.
 • Rozlúčky so slobodou – snáď jedna z najšialenejších párty v živote, usporiadaná pred vstupom do manželstva. Svojim čitateľom môžete navrhnúť rôzne tematické párty, bláznivú výzdobu a jednoznačne nezabudnite na alkohol.
 • Svadba – dekorácie, stolovanie, výzdoba auta, svetlá alebo umelé kvety – to je len zlomok vecí, ktoré budúca nevesta potrebuje obstarať. Párty e-shopy často ponúkajú aj také detaily ako vankúšiky na obrúčky, menovky a označenia stolov, výslužkové krabice a mnoho ďalšieho. Svadba je vďačná téma, na ktorú sa dá popísať veľké množstvo obsahu, pri ktorom tieto kampane jednoznačne využijete. 

Tip na nástroj

Nemusíte používať fotky len z free fotobánk. Tie používajú publisheri najčastejšie a je to síce tiež dobré riešenie, ale originálne fotky sú ešte lepšie. Preto odporúčam fotobanku Depositphotos.com. Má veľmi prijateľné ceny a počas Black Friday sa tam dajú nakúpiť kredity, ktoré Vám umožnia nakúpiť fotku za menej ako 1 USD za kus. Toto je Štefanov tohtomesačný tip pre Vás. Vďaka Black Friday akcii na Deposithphotos.com, môžete mať relatívne lacno zaujímavé a originálne fotky. 

Know how tip

Veľa z Vás deleguje písanie článkov na copywriterov. Sami viete, že obsah je extrémne dôležitý a content marketing je veľká téma. My máme veľmi dobré skúsenosti s Coolwriters.sk. Je to vlastne agentúra zastrešujúca copywriterov. Robia kvalitný obsah a majú veľmi dobré ceny. Coolwriters.sk je presne v tom správnom pomere ceny a kvality. Pokiaľ teda hľadáte copywriterov, alebo uvažujete, že začnete delegovať tvorbu obsahu na profíkov, Coolwriters sú tá správna voľba. 

To bude od nás na teraz všetko, prajeme veľa konverzií a s ďalším dielom sme tu znovu o mesiac. 

 

 

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?