Aký bol kľúčový rok 2021 a aký bude ešte kľúčovejší rok 2022?

Aký bol kľúčový rok 2021 a aký bude ešte kľúčovejší rok 2022?

V affiliate sieti Dognet robíme v každom momente to najlepšie, čo vieme. Ako pre inzerentov, tak pre publisherov. V tom sme pokračovali aj tento rok a budeme aj nasledujúci 💪 Čo sa okrem toho v sieti Dognet udialo v roku 2021? 

Sieť rástla aj v roku 2021

Dognet rástol medziročne o:

  • 48% v počte konverzií
  • 55% v províziách vyplatených publisherom
  • o 71% v obrate, ktorý sme priniesli klientom

Samozrejme, nie tak výrazne ako minulý rok. Keď sa však pozrieme na to, že všetko robíme férovo a s „čistým štítom“, tak je to super výsledok. 

Ako som už veľa krát povedal, v roku 2015 sa hovorilo, že už nie je na trhu miesto. Ale my sme ho našli 🙂 Trh potreboval lepšiu službu a lepší prístup. A ten sme, hlavne do česko-slovenského affiliate marketingu, priniesli. Aj vďaka nám je celý trh lepší a profesionálnejší. 

Noví klienti a publisheri

Celý tím sa venoval ako aktuálnym, tak aj akvizícii nových klientov. Sieť Dognet si v roku 2021 vybrali aj značky ako Lidl, Planeo Elektro, VOYO, Sofia, Exisport či BENU Lekáreň. Tak isto sme spustili niekoľko desiatok kampaní s partnermi Trade Doubler, Awin a Circlewise . Celkovo sme v sieti privítali 275 kampaní pre viac ako 150 klientov. Rástli sme tiež v Maďarsku, kde nám veria stále väčšie lokálne značky.

Nová kniha a nové témy roka

Tento rok sme vydali novú knihu – Tvorba zarábajúceho webu krok za krokom. Je k dispozícii ako v slovenskom, tam českom jazyku. Okrem klasickej distribúcie sme knihy zdarma poslali tisícom študentom ako v Česku, tak na Slovensku. Je pre nás stále dôležitejšie vzdelávať a posúvať trh dopredu. Táto publikácia je už naša šiesta v poradí a v roku 2022 chystáme ešte jednu. 

Z technického a legislatívneho hľadiska samozrejme aj Dognet rieši zmenu zákona v oblasti ochrany osobných údajov, ktorý sa dotkne hlavne českého trhu. Na situáciu sa už mesiace pripravujeme ako sieť, tak aj naši klienti. 

Čo ešte priniesol rok 2021?

  1. V novembri sme prekonali hranicu 9 000 000€ vyplatených publisherom
  2. Spustili sme komunikačný modul, ktorý umožňuje komunikovať medzi inzerentmi a publishermi 
  3. Aktuálne pre vás v Dognete pracuje profesionálny 18 členný interný team + niekoľko externistov

Pár čísel roku 2021

  • Inzerentom sme priniesli viac ako 1,2 milióna konverzií
  • Celkový obrat, ktorý sme doniesli eshopom, bol skoro 94 miliónov €
  • Partneri na províziach zarobili ‎cez 4 milióny € 

Čo prinesie rok 2022?

Celý rok bude v znamení nových technológií a nových trhov na balkáne, na ktoré sa chceme zamerať. Aktuálne sme stabilizovali developerský team a hneď v úvode roku 2022 začíname naplno makať na novom, ešte lepšom Dognete. Zároveň sa púšťame do nových balkánskych trhov. 

Chceme byť pre klientov prvá voľba v affiliate marketingu pre strednú Európu a balkán. Aj preto bude tento rok kľúčovým. Podobne ako ten minulý a aj budúci 🔑🙂

 

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?