Nová funkcia na komunikovanie medzi publishermi a inzerentmi

Nová funkcia na komunikovanie medzi publishermi a inzerentmi

Nedávno sme spustili novinku – komunikačný modul, ktorý slúži na priamu komunikáciu medzi publishermi a inzerentami. Funguje to veľmi jednoducho, podobne ako akýkoľvek messenger, a publisheri aj inzerenti ho nájdu priamo vo svojej administrácii. Primárne je určený na vykomunikovanie špeciálnych spoluprác a zefektívnenie procesov v rámci affiliate kampane.

 

Komunikačný modul pre inzerentov

Modul je možné nastaviť pre inzerenta dvomi spôsobmi:

 1. Inzerent môže kontaktovať publisherov. 
 2. Inzerent aj publisher môže vytvoriť novú komunikáciu

Komunikačný modul je v kampani spustený až potom, čo nám inzerent povolí jeho spustenie. Nie je automaticky k dispozícií u všetkých. Preto ak o to budete mať po prečítaní tohoto článku záujem, napíšte prosím na bacikova@dognet.sk. 

Čo prinesie komunikačný modul inzerentom?

Pre inzerentov je komunikačný modul skvelý nástroj, ako môžu využiť svoje interné kapacity na zvýšenie výkonu, zefektívnenie a rozvoj svojho affiliate programu. Nájdete ho vo svojej administrácii v menu Nástroje / Komunikačný modul. Tento modul sa skladá z dvoch častí – Inbox a Publisheri – ktoré je možné prepínať v pravom hornom rohu.

Ako prvý sa Vám zobrazí inbox, kde vidíte všetky konverzácie, ktoré sa týkajú Vašich kampaní. Tieto konverzácie je možné filtrovať podľa kampane alebo publishera. Kliknutím na jednu z konverzácií sa zobrazí jej obsah.

 

 

V časti publisheri môžete vidieť prehľad publisherov a ich výkon vo Vašej kampani. Pre zobrazenie je potrebné vo filtri zvoliť kampaň a obdobie, za ktoré chcete vidieť prehľad. Výsledky sú zoradené podľa celkovej ceny predajov a teda publisher, ktorý vám priniesol najviac tržieb za dané obdobie je vždy na prvom mieste. 

 

Čo inzerenti získajú používaním komunikačného modulu?

 • možnosť filtrovať publisherov podľa výkonu
 • spojiť sa s vybranými publishermi priamo
 • individuálne pracovať s top publishermi
 • aktivizovať a podporovať menej aktívnych publisherov
 • venovať interné kapacity rozvoju svojho affiliate programu

Komunikačný modul odporúčame používať najmä na dohadovanie individuálnych spoluprác s publishermi. Či už chcete podporiť top publisherov vyššou províziou, máte záujem o recenziu alebo článok na ich webe, chcete im poskytnúť exkluzívny kupón a podobne. Neodporúčame posielať hromadné správy všetkým publisherom bez rozdielu.

Výsledok tejto komunikácie je následne potrebné oznámiť affiliate managerovi, ktorý zariadi správne nastavenie v prípade napríklad zvýšenia odmeny a podobne. 

Samozrejme celý tím Dognet je tu stále pre Vás a pokiaľ nemáte kapacitu venovať sa individálnej komunikácií s partnermi, môžete sa vždy obrátiť na nás a my Vám s tým radi pomôžeme. 

 

Komunikačný modul pre publisherov

Vďaka tejto novinke môžete už efektívne komunikovať priamo s vybranými kampaňami, kde má inzerent záujem byť s publishermi v kontakte. Komunikačný modul ale nemajú automaticky spustené všetky kampane. Musia nám jeho zapnutie odobriť samotní inzerenti. Postupne sa snažíme spojiť so všetkými aby sa mohli rozhodnúť, či chcú mať komunikačný modul vo svojich kampaniach prístupný. Čoskoro bude táto informácia dostupná aj v popise kampane.

Aktuálne to viete zistiť tak, že pôjdete do svojej administrácie, v ľavom panely otvoríte “komunikačný modul” a kliknete na tlačidlo “Pridať novú správu”. Otvorí sa Vám nová správa a v okne kampane si viete vybrať iba kampane, v ktorých ste schválený a ktoré majú zároveň aktivovaný komunikačný modul. 

 

 

Tipy pre publisherov na používanie komunikačného modulu

 • Napíšte do kampane ak potrebujete získať podklady, grafiky, špeciálne rozmery bannerov a podobne
 • Máte možnosť vyjednať si lepšie podmienky v kampani či už dočasne alebo trvalo výmenou za extra promo
 • Skúste osloviť kampaň so záujmom o napísanie recenzie na ich produkty. Buď Vám budú vedieť poslať produkty alebo aspoň viac informácií a detailnejšie fotografie. 
 • Pokiaľ viete pracovať so zľavovými kódmi, vyskúšajte získať exkluzívny kód, ktorý nikto iný nebude mať k dispozícií

Možností je samozrejme omnoho viac a je len na Vás ako komunikačný modul budete využívať. Zdôrazňujem ale, že komunikačný modul nemá slúžiť na spamovanie inzerentov. Využívajte ho len v relevantných prípadoch a vždy sa snažte čo najlepšie popísať nie len to čo od kampane vyžadujete ale aj to, čo to danej kampane prinesie. 

Veríme, že komunikačný modul bude veľkým prínosom ako pre našich inzerentov, tak pre našich publisherov a prispeje k zefektívneniu spolupráce na všetkých stranách. Pokiaľ chcete komunikačný modul vo svojich kampaniach spustiť alebo máte akékoľvek iné otázky, som tu pre Vás na bacikova@dognet.sk.
Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?