Ako Dognet rozvíja chorvátsky affiliate trh

Ako Dognet rozvíja chorvátsky affiliate trh

Na chorvátsky trh sme vstúpili na jeseň roka 2019, mali sme vtedy zopár kampaní našich inzerentov expandujúcich do tejto krajiny. Už vtedy sme vedeli, že to bude beh na dlhú trať, situácia bola podobná ako keď sme vstúpili na maďarský trh – potenciál veľký, ale celkové povedomie o affiliate biznise takmer žiadne.

Keďže vzťahy na diaľku z Bratislavy sa budujú ťažko, rozhodli sme sa ísť lokálnou cestou. Náš kolega Čedo rýchlo nadviazal vzťahy s miestnym ecommerce združením a spolupráca pretrváva dodnes. Na jar minulého roka sme boli prítomní na konferencii CRO Commerce 2020,  ktorá bola jedna z mála konferencii, ktorá sa ešte mohla zorganizovať.

Dognet na konferencii CRO Commerce 2020

Dognet na konferencii CRO Commerce 2020

Plánovali sme aj chorvátsky HotDognet, ale kvôli pandémii sme to museli zrušiť (snáď tento rok sa to podarí). Začiatkom tohto roka sme zasponzorovali ebook o ecommerce marketingu, kde sme figurovali ako autori kapitoly o affiliate marketingu.

Keďže väčšie akcie stále nie sú umožnené, rozhodli sme sa v spolupráci s chorvátskym ecommerce združením zorganizovať webinár o affiliate marketingu, ktorý vyvolal veľký záujem u začínajúcich aj pokročilejších online podnikateľov v chorvátsku. Na webinári bolo prítomných zrhuba 30 účastníkov, ktorí sa aktívne zapájali a pýtali sa najrôznejšie otázky od základných až po technickejšie:

Affiliate marketing ako téma je evidentne málo rozvinutá na tomto trhu a sme radi, že môžeme byť iniciátormi v tejto oblasti.

 

Dávid Puha

Head Of Business Development

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?