Poprázdninové novinky z Dognetu

Poprázdninové novinky z Dognetu

A sme tu znova s Novinkami z Dognetu. Po malej prázdninovej pauze sa znovu spoločne pozrieme na to, čo je v Dognete nové.

 

Už štandardne pokračujeme v predstavovaní nášho tímu a dnes sa mi dokonca podarilo presvedčiť do Noviniek, zakladateľa Dognetu a nášho Managing Directora- Štefana Polgáriho. Štefan Dognet založil a doteraz sa aktívne podieľa na jeho chode a vedie ho. Od prázdneho systému bez inzerentov a publisherov po dnešnú fungujúcu sieť to bola dlhá cesta. Štefan ale verí na férovosť a otvorenosť ako k partnerom v podnikaní, tak aj v rámci firemnej kultúry, čo sa odráža na celkovom fungovaní Dognetu. 

Noví kolegovia

Od posledných noviniek sa náš tím stihol rozrásť o troch nových členov a jeden nám ubudol. Od júla u nás už nepracuje Katka Novotná, jeden z prvých zamestnancov Dognetu. Rozhodla sa vydať iným kariérnym smerom a hoci nám bude chýbať, držíme jej palce a prajeme veľa úspechov. Dokonca sme jej pripravili aj rozlúčkovú grill party. 🙂

 

 

Na jej miesto nastúpil Ondrej Takáč, ktorého sme spomínali už v posledných novinkách. Ondrej sa u nás veľmi rýchlo udomácnil a je výbornou posilou nášho tímu.

Ďalším prírastkom je Tomáš Janč, ktorý zhodou okolností takmer 5 rokov pracoval spolu s Ondrejom predošlej práci. Tomáš je náš nový developer a veríme, že aj vďaka nemu Dognet technologicky porastie ešte viac ako doteraz.

 

Najnovším prírastkom je nová posila našej českej pobočky – Vojtěch Bartoněk, ktorý ku nám nastúpil na pozíciu Affiliate Managera. Pridá sa ku kolegovi Romanovi a spolu budú pracovať najmä na rozvoji českého trhu.

 

Strategická spolupráca s Tradedoublerom

Veľkým skokom pre affiliate sieť Dognet bolo uzavretie strategickej spolupráce s affiliate sieťou TradeDoubler, ktorá pôsobí hlavne v krajinách západnej Európy. Tým vieme otvoriť cestu našim inzerentom na západ a aj naopak – priniesť k nám zaujímavé kampane veľkých západných predajcov.

 

Spustite Google shopping kampaň cez affil

Shopping kampane sú dostupné v našom regióne už viac ako rok a za ten čas viacerí publisheri sa naučili tento kanál efektívne využívať. Výhoda inzercie cez Google Shopping v porovnaní s klasickou PPC kampaňou je v tom, že tu nehrozí kanibalizácia trafficu – keď niekto inzeruje vo vašom mene, nenavyšuje sa tým cena za kliknutie, takže môžete spolupracovať s viacerými partnermi. Aktuálne spúšťame v sieti prvé shopping kampane v spolupráci s našimi inzerentmi aj publishermi. Ak by ste mali záujem o spustenie shopping kampane cez affil, stačí sa nám ozvať.

 

Prekvapivé výsledky ankiet medzi publishermi

V nezávislej skupine na Facebooku – TOPaffilak.cz – Affiliate diskuze, združujúcej českých a slovenských affiliate publisherov, prebiehali v poslednej dobe dve zaujímavé ankety medzi publishermi. V oboch Dognet obstál výborne.

V prvej ankete sa publisherov pýtali “Pokiaľ sa Vás opýta inzerent, o ktorého máte záujem, do akej siete má ísť, koho odporučíte?” Veľmi nás teší, že naša snaha sa očividne vypláca a Dognet odporučilo najviac hlasujúcich publisherov.

V druhej ankete publisheri hodnotili Akú affiliate platformu (software / sieť) hodnotia ako NAJMENEJ prehľadnú. Na naše mierne prekvapenie za riešenie Post Affiliate Network, na ktorom funguje Dognet, nepadol ani jediný hlas. My sme si ale vedomí niekoľkých menších nedostatkov, ktoré náš systém má, no v posledných mesiacoch intenzívne pracujeme na ich odstránení a na celkovom vylepšení systému, aby sa vám, našim inzerentom, ale aj našim publisherom pracovalo jednoduchšie a prehľadnejšie.

 

Akcie a konferencie

Aktuálna situácia ohľadom koronavírusu príliš nepraje zhromažďovaniu sa a preto sa takmer všetky konferencie a akcie, ktorých sme sa mali zúčastniť, zrušili.

Aspoň futbalový turnaj Accomwaru o pohár Eshopisty sa našťastie mohol konať a naši kolegovia sa ho aj zúčastnili.

 

Maďarsko je pre nás dôležitý trh a preto robíme všetko pre to, aby sme ho rozvíjali. Preto kolega Dávid nesmel chýbať aj konferencie Hungarian Ecommerce Summit 2020 vo Višegráde.

 

Kupónové weby

V Dognete sme vyhlásili koniec “SEO vojny“ kupónových webov. V posledných mesiacoch sa rozmohlo používanie clickbaitových, či vymyslených akcií kupónovými webmi, v zmysle čím viac akcií tým lepšie, čomu chceme dať ráznu stopku.

Takéto praktiky zbytočne poškodzujú meno affiliate marketingu ako takého, kazia pohľad inzerentov na spoluprácu s kupónovými webmi a rozhodne to nechceme podporovať. Je to síce “beh na dlhú trať”, no snažíme sa robiť všetko preto, aby aj spolupráca s kupónovými webmi pre našich inzerentov bola férovou a prínosnou.

To od nás bude na dnešné novinky všetko. Pokiaľ máte akékoľvek otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Ďakujeme, že ste tu s nami a teším sa na Vás v ďalších novinkách. 🙂

 

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?