Po 10 rokoch zavádzame paušálny poplatok za správu kampane

Po 10 rokoch zavádzame paušálny poplatok za správu kampane

Online marketing prechádza posledné roky turbulentným obdobím. Prišli cookie lišty, straty dát, GA4 a ďalšie zmeny, ktoré hýbali celým e-commerce trhom. Zdá sa, že internetový marketing už nikdy nebude ako predtým. Affiliate sieť Dognet ale reaguje a pripravujeme pre inzerentov a publisherov kopec noviniek, ktoré budú dostupné už od začiatku budúceho roka. Aj preto od 1.11.2023 zavádzame po 10 rokoch (ako posledná z affiliate sietí v CEE) paušálny poplatok za správu kampane. 

 

10 rokov siete bez poplatkov

Affiliate sieť Dognet za posledných 10 rokov narástla z nuly na významného hráča na poli affiliate marketingu v CEE a na Balkáne. Ročne prinášame viac ako 1100 e-shopom cez 1 milión konverzií ročne a aktívne pôsobíme v 7 krajinách. V posledných mesiacoch sa k nám pridali aj významní hráči ako Allegro, Sizeer či Tchibo. Na niektorých trhoch rastieme dokonca dvojciferným tempom.

Doteraz sieť fungovala bez paušálnych či mesačných poplatkov aj napriek tomu, že pri konkurenčných systémoch to je bežný poplatok a trhový štandard.

 

Vyrovnávanie trhových rozdielov

Od 1.11.2023 zavádza Dognet, ako posledná z popredných affiliate sietí v CEE, paušálny poplatok 39 € mesačne za správu kampane. Paušálny poplatok sa síce zavádza na všetkých trhoch, ale uplatňovať sa bude len na rozvinutých trhoch – Slovensko, Česko, Maďarsko

Paušálny poplatok zavádzame preto, aby sieť Dognet vedela technologicky napredovať a vyrovnať sa ostatným sieťam Európy. Zahraničné affiliate siete vyberajú poplatky vo výške stoviek € mesačne v rôznych formách a schémach poplatkov. V prípade našej siete je paušálny poplatok spojený s možnosťou používať technológiu a služby spojené s prevádzkou kampane. 

Stále sa nemení fakt, že inzerent platí províziu z predaja. Cena, ktorú za privedeného zákazníka zaplatí, sa skladá z provízie pre publisherov a pre sieť. 

Paušálny poplatok je za služby, ktoré sieť štandardne poskytuje a nie sú viazané na výkon. Ide hlavne o základnú správu kampane, vyplácanie, technickú podporu, monitoring a samotné využívanie technológie na prevádzku affiliate kampane. 

Zmena VOP od 1.11.2023 

 

Rozvoj siete, trhu a nový systém pre rok 2024

Rok 2024 bude pre affiliate sieť Dognet kľúčový, pretože pripravujeme novú, vylepšenú verziu celého systému. Ako pre inzerentov, tak pre publisherov chystáme úplne nové prostredie. Získajú tak ešte lepší zážitok pri práci s affiliate kampaňami.

V systéme Dognet v budúcom roku nájdete okrem lepšej práce s affiliate kampaňami aj nové moduly a funkcionality. Tie otvoria úplné nové a nepoznané možnosti spolupráce s publishermi. Aktuálne vidíte Dognet ako affiliate sieť, ale o rok to už bude media marketplace, kde nájdete ďalšie možnosti propagácie pre váš e-shop.

Dognet v roku 2024 chystá úplne novú éru významu a hodnoty pre klientov. Z jednoúčelového profesionálneho nástroja sa stane multiplatforma, a jej klienti budú pracovať s publishermi naprieč celou Európou.

 

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Affiliate marketing pre e-shopy
E-book zadarmo

Affiliate marketing pre e-shopy

Už ste iba jeden krok od e-booku, ktorý vám pomôže získať kľúčové informácie o správnom nastavení a fungovaní vašej affiliate kampane

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?