Novoročné novinky z Dognetu pre inzerentov

Novoročné novinky z Dognetu pre inzerentov

Prinášame Vám ďalšie pokračovanie noviniek z Dognetu pre inzerentov, prvé v roku 2021. V prvom rade Vám teda všetkých chceme popriať v mene celého Dognet tímu všetko dobré do nového roku a dúfam, že pre všetkých bude lepší ako ten posledný, nielen v pracovnom ale aj v osobnom živote a želáme Vám hlavne veľa zdravia, ktoré je teraz najdôležitejšie. 

Novinky z Dognetu po novom už vychádzajú nie len vo forme článku a videa, ale už aj ako podcast.

 

Zhodnotenie roku 2020

Zhodnotenie roku 2020 už stihol spracovať náš CEO Štefan v tomto článku, preto tu zhrnieme len najpodstatnejšie veci.

  • publisherom sme v roku 2020 vyplatili cez 3 000 000€ (78 730 257 Kč)
  • a publisheri eshopom priniesli obrat skoro 55 000 000€ (1 443 388 046 Kč)
  • celkovo sme v počte konverzií rástli medziročne o skvelých 59%

Rok 2020 priniesol do siete aj významné e-shopy, za čo úprimne ďakujeme. Stále sa zlepšujeme a sme radi, že to oceňujú stále väčšie a väčšie značky. A samozrejme sme vďační za priazeň aj všetkým ďalším e-shopom, ktoré sú tu s nami dlhodobo.

Vydali sme už 5. knižku v poradí, tentokrát s názvom 123 tipov pre online a affiliate marketing. Je v predaji len pár týždňov a je jednoznačne najúspešnejšia, akú sme doteraz mali.

A ako dopadol december?

Posledný mesiac roka 2020 dopadol nad očakávania. Publisherom sme vyplatili až o 86% viac ako minulý rok a to je takmer 420 000€.

 

Kde sa hovorí o Dognete?

Aktuálna situácia klasickým konferenciám a meetupom bohužiaľ stále nepraje. No aspoň virtuálne sme sa zúčastnili na konferencií Content boost – konferencia nabitá obsahom, kde náš Štefan aj vystúpil s prednáškou na tému ako vie affiliate marketing pomôcť pri tvorbe externého obsahu

Okrem toho o nás ešte v novembri vyšiel článok v známom českom magazíne Czechcrunch

Hneď v úvode nového roku vyšiel na podnikatelskecentrum.sk zaujímavý rozhovor, v ktorom vyspovedali nášho šéfa Štefana. Podelil sa v ňom o informácie, aký bol rok 2020 v Dognete, ale aj aké máme plány a ciele na rok 2020.

Už 26. januára sa môžete tešiť na live diskusiu Online kafe a marketing s Janem Skalickým a Romanem Dobiášem

Moderátorom diskusie je Jozef Řezníček, zakladateľ marketingovej agentúry Včeliště a hosťami a hosťami sú teda už spomínaný Jan Skalický zo známeho e-shopu 4home a dlhoročný inzerent v Dognete a náš kolega, Country manager pre Česko – Roman Dobiáš. 

Diskusia to bude určite zaujímavá, dozviete sa niečo o oboch projektoch, niečo o affiliate marketingu a správnom nastavení kampane a mnoho ďalších zaujímavých informácií. Akcia je zadarmo a bez akéhokoľvek obmedzenia kapacity. Stačí sa registrovať na kafeamarketing.cz

 

Veľký publisherský prieskum

Keďže na kvalitných a spokojných publisheroch stojí celá sieť, ku koncu roka sme si pre tých našich pripravili rozsiahly dotazník, aby sme zistili čo sa im páči, čo sa im nepáči, podľa čoho si vyberajú a nasadzujú kampane a aby sme sa dozvedeli tak celkovo na čo im záleží. 

V týchto dňoch akurát odpovede vyhodnocujeme a čoskoro z prieskumu uverejníme aj hodnotný výstup pre Vás, našich inzerentov. Okrem toho budeme na základe dotazníku postupne implementovať zmeny aj my v sieti tak, aby sa publisherom s Vašimi kampaňami pracovalo ešte lepšie a mohli Vám prinášať ešte lepšie výkony. 

 

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?