Marcové novinky pre inzerentov siete Dognet

Marcové novinky pre inzerentov siete Dognet

Ani nevieme ako a zima sa sa zrazu prehupla do jari. Poďme sa teda pozrieť na to, čo sa v poslednom zimnom mesiaci – v marci, udialo v sieti Dognet.

Zhodnotenie uplynulého mesiaca

Na úvod si zhrňme, čo sa u nás zmenilo za uplynulý mesiac od posledných noviniek z Dognetu. Zúčastnili sme sa dvoch onlinových akcií, náš Štefan začal učiť, máme nových kolegov, pripravujeme sa na nové trhy a dokončili sme novú knižku! Tak poďme na to postupne.

Kde všade sme boli?

Nemohli sme chýbať na prvom SEO zraze na Slovensku. Organizovala ho agentúra Basta Digital (bývalé Pizza SEO) a konal sa v Ateliéri Babylon. Spíkovali odborníci na SEO zo Slovenska, Česka, Rumunska aj Rakúska. Nechýbali medzi nimi také mená ako Janko Januška, Pavel Ungr, Juraj Sasko, Tibor Peták, Filip Podstavec a kopec ďalších.

Stretli sme sa tam s mnohými našimi publishermi, ktorí prišli načerpať nové informácie a know-how, aby mohli ešte lepšie propagovať vaše kampane. Prednášky boli skutočne výživné a sami sme odtiaľ odchádzali s plnými hlavami nových informácií a nápadov.

Okrem toho sme boli aj na najväčšej akcií na Slovensku a v Čechách tohto typu – Czech Online Expo. Je to dvojdňová akcia s 15 odbornými konferenciami, 129 odbornými prednáškami a 115 vystavovateľmi. My sme medzi nimi samozrejme nemohli chýbať.

 

Náš Country manager pre Česko, Roman Dobiáš mal dokonca oba z týchto dní prednášku pre účastníkov Expa. Pokiaľ ste tam neboli, jeho prednášku s názvom “I affiliate umí být sexy” si môžete pozrieť aspoň vo forme prezentácie tu.

 

Noví kolegovia a Štefan učiteľom

Dognet má novinky aj v personálnej oblasti a od posledných noviniek z Dognetu nám pribudli až dvaja noví kolegovia. Jedným z nich je Veronika Hesková, ktorá sa ako šéfredaktorka stará o náš sesterský projekt – Ecommerce Bridge Slovensko a Česko. Pokiaľ máte ohľadom online magazínu Ecommerce Bridge akékoľvek otázky, môžete sa obrátiť práve na Veroniku na heskova@ecommercebridge.com

Druhým prírastkom do tímu je nový kolega Martin Kováč. Bude u nás v Dognete ako Internal Project Manager a teda sa bude starať o naše interné projekty. Martin je agentúrny odchovanec sveta veľkej reklamy a freelancer, ktorý pôsobil posledné roky v retaile. Veríme, že pre náš tím bude skvelým prírastkom. 🙂

Ďalšou zmenou v tíme je aj to, že ja som zmenila pozíciu na Key Relationship Manager a teda sa budem venovať najmä našim kľúčovým spoluprácam – či už najväčším inzerentom alebo publisherom. 🙂

A áno, dobre čítate v nadpise. Náš Managing Director Štefan Polgári je aj učiteľom. Vzdelávanie je pre nás v Dognete obrovskou prioritou a Štefanovi sa zároveň splnil jeho dávny sen – učiť. Umožnila mu to Univerzita Komenského v Bratislave, kde učí študentov, ako robiť kvalitné obsahové affiliate weby. Od domény, cez hosting, WordPress, SEO, až po prvé konverzie. Študenti tak majú praktické hodiny, kde sa môžu zoznámiť s reálnym online svetom. Držme im palce, aby do konca semestra nabrali prvé konverzie, možno aj práve vo vašej kampani. 🙂

Napísali o nás

Dognet rastie medziročne o viac ako 100% a naplno fungujeme nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. Síce väčšina tímu sedí v Bratislave, no náš skvelý Country Manager pre Česko má kanceláriu v Prahe a je pripravený kedykoľvek sa s vami v Čechách stretnúť. O tom ako sa nám darí napísali aj v online magazíne CzechCrunch.cz v článku „Affiliate síť Dognet roste meziročně o více než 100% a otevírá v Praze novou pobočku pro český trh„.

Rozbiehame nové trhy

Kolega Dávid Puha má pre vás takisto jednu skvelú novinku. Tento rok plánujeme rozbehnúť nové trhy a to konkrétne Chorvátsko, Bulharsko a Slovinsko. Niekoľkých inzerentov na to už máme pripravených. Pokiaľ aj vy fungujete na jednom z týchto trhov alebo chystáte expanziu na tieto trhy, tak sa určite ozvite kolegovi Dávidovi na puha@edognet.com.


Vzdelávame publisherov

Tento týždeň prišli voňavé rovno z tlače nové knižky – rozšírenie a zaktualizovanie Super Affiliate Academy pre publisherov. Knižka sa volá „ONLINE MARKETING – Tvorba zarábajúceho webu”. Je to ultimátny návod pre začínajúcich, ale aj pokročilejších publisherov. Na viac ako 500 stranách sa podieľalo 30 odborníkov na online marketing z Česka a zo Slovenska a podelili sa o svoje know-how. Bude dostupná o pár dní. 

Hneď ako to bude možné, posielame knižku aj každému nášmu inzerentovi. Aby ste si mohli pozrieť, ako sa snažíme budovať trh a podporovať kvalitu v affiliate marketingu 😉 

Knižku robíme len s tým cieľom, aby sme publisherom pomohli byť úspešnými a aby sme namotivovali a pomohli čo najviac ľuďom začať s online marketingom. Plánujeme, okrem iného, knihu dostať zadarmo až k 1500 vysokoškolákom na Slovensku a v Čechách, aby sme pre vás vychovávali novú generáciu affiliate publisherov. Dokonca ju prekladáme aj do Maďarčiny, aby sme edukovali a rozširovali obzory aj na maďarskom trhu a takisto ju budeme rozdávať maďarským vysokoškolákom.

Marcový darček pre vás

Ako to už býva zvykom, aj v týchto novinkách pre inzerentov siete Dognet pre Vás máme malý darček. 🙂 V spolupráci s LiveAgent, softvérom na poskytovanie zákazníckej podpory, ktorý využíva aj Pelikán, WebSupport alebo GymBeam, vám prinášame exkluzívnu zľavu 150 EUR na vytvorenie nového účtu a k tomu 1,5 hodinovú osobnú konzultáciu s jedným z expertov z LiveAgent-a.

Ak hľadáte spôsoby, ako zlepšiť a zrýchliť vaše zákaznícke služby a chceli by ste s vašimi zákazníkmi budovať dlhodobé a kvalitné vzťahy, táto ponuka je ako šitá na mieru pre vás. LiveAgent je vhodný aj pre tie najmenšie e-shopy s 1 operátorom. Ak si založíte nový účet, získate automaticky 150 EUR kredit na využívanie služieb.

Pokiaľ chcete tento darček využiť, jednoducho napíšte priamo na david@liveagent.com a uveďte, že ste našimi inzerentami a chceli by ste využiť túto akciu.

Ďakujeme, že ste s nami a pokiaľ na nás máte akékoľvek otázky, stačí napísať komukoľvek z Dognet tímu. 🙂

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?