Májové novinky z Dognetu pre Inzerentov

Májové novinky z Dognetu pre Inzerentov

Spoznajte nových členov tímu Dognet, predstavíme Vám novinku na uľahčenie extrakcie dát z Dognetu a zistíte ako a prečo vznikajú rozdiely v meraní affiliate kampaní v Google Analytics. Toto všetko a ešte viac sa dozviete v aktuálnych Novinkách z Dognetu.

Novinky z Dognetu budú stále vychádzať vo forme článku, videa ale aj ako podcast. Vo videu Vám aktuálne novinky pre inzerentov prináša Júlia a Nela. 🙂

Dognet tím sa rozrastá

Za posledné týždne sa náš Dognet tím znovu o niečo rozrástol. Pridali sa k nám dvaja noví developeri Jakub a Michal, ktorí budú intenzívne pracovať na tom, aby bol Dognet špičkou aj v technickej a technologickej oblasti.

Okrem toho sa k nám pridal nový Affiliate manažér Michal Mikolka. Michal pre nás nebol žiadnou neznámou, pretože s nami spolupracuje už viac ako rok na inom projekte našej firmy.

Ďalšou posilou tímu Dognet je Key Account Manager pre Maďarsko – Tomáš Morvai. Pre podporu našich ďalších projektov sa k nám pridal aj projektový manažér Ondrej Monsberger.

Náš tím sa teda utešene rozrastá, aby sme stíhali držať tempo so zvyšujúcim sa počtom kampaní a vedeli čeliť všetkým výzvam, ktoré prídu. Celý tím spolu s kontaktmi nájdete na webe Dognetu

 

Pozývame Vás na E-Business Forum 2021

 

 

25.5.2021 sa uskutoční ONLINE konferencia E-Business Forum. Dvanásty ročník konferencie sa zameriava na to, aké zmeny celému segmentu e-commerce priniesla pandémia koronavírusu COVID-19. Rovnako dôležitou témou bude tlak na zodpovedné chovanie firiem a udržateľnosť. 

Dognet je znovu partnerom tejto významnej e-commerce akcie, na ktorú Vás touto cestou srdečne pozývame. 

 

Extrahujte dáta z Dognetu ľahko do Google Sheets či databáz s ROIVENUE

ROIVENUE uviedlo na trh dátový konektor pre Dognet. Všetci inzerenti aj affiliate manažéri tak majú možnosť jednoducho extrahovať dáta pre vyhodnocovanie kampaní. 

Hlavnou výhodou je jednoznačne úspora času. Nastavenie trvá iba dve minútky a nie je k tomu potrebné žiadne kódovanie. Esport dát potom prebieha už automaticky v časových intervaloch, ktoré si sami nastavíte. Dáta si môžete posielať do Google sheetu, alebo do databázy. 

Dátový konektor Dognet teraz získate zdarma na produktových stránkach ROIVENUE

 

 

Prečo vznikajú rozdiely v meraní affiliate kampaní v Google Analytics?

Táto otázka je zo strany Vás, našich inzerentov veľmi častá a je to pochopiteľné. Google Analytics je najrozšírenejším meracím nástrojom nie len pre e-shopy. Je to síce skvelý nástroj, ale nie je dokonalý. Reálny podiel a prínos jednotlivých zdrojov na akvizícii danej objednávky neukáže. Veľmi ľahko tak vznikajú rozdiely medzi tým, čo vidí inzerent v administrácií affiliate siete a čo vidí v Google Analytics. 

Keďže je to často diskutovaná téma, kolega Roman Dobiáš, k nej pripravil celý článok, v ktorom sa dozviete podrobne to, ako tieto rozdiely vznikajú, ako meriame konverzie my v Dognete a ako zaznamenáva a reportuje výkon GA.

Čítať článok na webe

 

Nová hranica pokorená

V apríli sme prekonali 7 miliónov eur vyplatených našich publisherom len neuveriteľné 3 mesiace po tom, čo sa nám podarilo prekročiť hranicu 6 miliónov eur vyplatených publisherom. Na to, že máme po-sezónne mesiace je to skvelý výsledok, za ktorý vďačíme našim úžasným publisherom, ale samozrejme aj celému tímu. 

 

 

Dognet je silný partner aj v Maďarsku

Známy český magazín CzechCrunch o nás znovu napísal. Tento krát o tom, ako sa nám darí na maďarskom trhu, na ktorom sme v roku 2020 rástli až o 88%. Na tomto trhu nám veria lokálne aj celoeurópske e-shopy ako Alza, Euronics, BiotechUSA či Axa. 

Viac sa dočítate v samotnom článku na CzechCruch

Čítať článok na CzechCrunch

To je od nás na tieto novinky všetko, ďakujeme za Vašu priazeň a sme radi, že ste tu s nami. 

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?