Májové novinky pre inzerentov

Májové novinky pre inzerentov

Ani sme sa nenazdali a prvý polrok 2023 máme takmer za sebou. Čo všetko sme v Dognete za uplynulé mesiace zažili, zhrnuli vo videu Zuzka a Nela. 🙂

 

Dognet oslavuje 10 rokov

Rok 2023 je v Dognete špeciálny. V lete oslávime naše 10. narodeniny! 🥳

Máme veľkú radosť, že môžeme spolupracovať so skvelými inzerentmi a publishermi, ktorí našej sieti dôverujú a s ktorými sa tešíme z každého nového spoločného úspechu. Už 10 rokov nám ukazujete, že naša filozofia založená na férovosti skutočne funguje.

Svedčia o tom nie len tohtoročné narodeniny, ale taktiež prekročená hranica 14 miliónov eur, ktoré sme spoločne vyplatili publisherom. Túto hranicu sme prekročili v marci, a to navyše len 3 mesiace po prekročení 13 miliónovej hranice.

Za celý Dognet tím vám srdečne ďakujeme a tešíme sa na ďalšie spoločné roky. 🙂

 

Využívate potenciál CSS publisherov?

CSS partneri inzerujú produkty z vášho e-shopu na stránku v Google, kde sa na základe kľúčových slov, ktoré zákazník vyhľadáva, zobrazujú relevantné produkty z rôznych e-shopov. Vaším cieľom je dostať produkty s odkazom na váš e-shop na čo najlepšie miesta. K tomu vám pomôžu šikovní CSS partneri, s ktorými viete spolupracovať priamo (resp. cez marketingovú agentúru) alebo cez Dognet.

Nakoľko pri propagácii v Google Shoppingu funguje iný aukčný systém cien za prekliky ako pri PPC reklame, môžete spolupracovať s viacerými CSS partnermi bez obavy o dramatické navýšenie rozpočtu. Tí dokážu rôzne pracovať s kľúčovými slovami, obrázkami či popisom, a tak spoločne potlačiť produkty vašej konkurencie nižšie a zabezpečiť vám väčší obrat. Prečítajte si vyjadrenia expertov k tomu, prečo sa vám oplatí zapojiť do kampane CSS publisherov.

Výhodou spolupráce s CSS partnermi cez Dognet je odmeňovací systém na základe výkonu. Ako každému publisherovi, aj CSS publisherom platíte iba provízie zo zabezpečených predajov, a teda neuhrádzate jednotlivé prekliky či iné poplatky.

Ak máte záujem zapojiť CSS publisherov do vašej kampane alebo akékoľvek otázky k takejto spolupráci, neváhajte nás kontaktovať na riglerova@dognet.sk.

 

Trápite sa s reportingom affiliate výsledkov v Google Analytics?

Téma, ktorú aktuálne rozoberáme s mnohými klientami, je Google Analytics 4 a spôsoby, ako v ňom sledovať výsledky publisherov z Dognetu.

Google Analytics vždy zobrazovalo určité odchýlky od skutočných affiliate výsledkov, tak ako to môžete pozorovať aj pri výsledkoch z Facebook reklamy či iných zdrojov, ktoré si vyžadujú špecializované meranie. Avšak s prechodom na Google Analytics 4, ktorý od 1. júla 2023 kompletne nahradí svojho predchodcu, Google Universal Analytics, sa tieto odchýlky mohli o niečo zväčšiť.

Najspoľahlivejším systémom na sledovanie výkonu publisherov je vaša Dognet administrácia. Tento systém je špeciálne navrhnutý na sledovanie a reportovanie propagácie publisherov a affiliate výsledkov vašej kampane. Existujú však cesty, ako si aj v Google Analytics dokážete vyfiltrovať výsledky, ktoré vám affiliate marketing prináša.

V spolupráci s agentúrou 6clickz sme pripravili návod na to, ako získať v Google Analytics 4 presnejšie affiliate výsledky. 

 

Konferencie, expá a ďalšie udalosti

Prvé mesiace tohto roka nám priniesli ďalšie príležitosti porozprávať sa s vami na zaujímavých konferenciách a podujatiach.

Najskôr sme sa stretli na International E-commerce Summite 2023, kde medzi viac ako 50 top e-commerce rečníkmi vystúpil aj náš country manažér pre Českú republiku, Roman. Nevystúpil však sám. Na pódiu mu robil spoločnosť Artur z Tradedoubleru, ktorí sú naším strategickým partnerom a spolu s ktorým Roman predstavil možnosti expanzie a spolupráce v celej Európe. Na fotke vidíte okrem Romana aj affiliate manažéra Vojta a obchodného manažéra pre Českú republiku Ondřeje. 

Náš affiliate manažér Šimon koncom apríla vycestoval do Bosny a Hercegoviny, do mesta Banja Luka. Tu ste ho spolu s Čedom, naším country manažérom pre Chorvátsko a Slovinsko, mohli stretnúť v Dognet stánku na marketingovej konferencii Konverzija

S naším Dognet stánkom sme už tradične nechýbali ani na e-commerce veľtrhu a konferencii Reshoper v Prahe. Tešili sme sa z mnohých osobných stretnutí a veríme, že ste si z nášho stánku odniesli zaujímavé nové informácie a poznatky o affiliate marketingu. 🙂

V lete nás ďalšie oficiálne akcie nečakajú, avšak tešíme sa na všetky osobné či online stretnutia. Veríme, že vám letné mesiace prinesú mnoho krásnych zážitkov. Neváhajte sa nám počas nich kedykoľvek ozvať. Náš tím je tu vždy pre vás. 🙂 

Affiliate marketing pre e-shopy
E-book zadarmo

Affiliate marketing pre e-shopy

Už ste iba jeden krok od e-booku, ktorý vám pomôže získať kľúčové informácie o správnom nastavení a fungovaní vašej affiliate kampane

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?