Januárové novinky pre inzerentov

Januárové novinky pre inzerentov

Máme za sebou úspešné ukončenie roku 2023, ktoré je, veríme, predzvesťou ešte úspešnejšieho roku 2024. Ďakujeme, že ste sa rozhodli vstúpiť do neho spoločne s nami. 🙂 Na tento rok sa obzvlášť tešíme, nakoľko pre vás pripravujeme nový systém a širšie možnosti spolupráce s partnermi.

Teraz sa však poďme obzrieť za tým, ako sa nám podarilo uzavrieť rok 2023:

 

Zhrnutie roka 2023

V roku 2023 vám publisheri spoločne sprostredkovali 1 146 361 konverzií a celkový obrat vo výške 72 545 442 eur.  Sieť našich publisherov sa rozšírila o 843 nových registrovaných a schválených partnerov.

Počas celého roka sme pozorovali trend stúpajúceho počtu konverzií, avšak ľudia nakupovali za menej a celkový obrat v sieti bol v porovnaní s predošlým rokom nižší. To sa prelomilo v októbri, na začiatku sezóny, ktorá bola v roku 2023 úspešnejšia, a to ako v počte predajov, tak aj v celkovom prinesenom obrate.

 

Black Friday prekonal očakávania

November si obhájil titul kráľa e-commerce a v roku 2023 bol opäť najsilnejším mesiacom s celkovým obratom v sieti cez 10 miliónov eur.

Na týchto výsledkoch majú, samozrejme, zásluhu Black Friday akcie, ktoré u mnohých z vás prebiehali už od začiatku novembra. Najúspešnejším dňom však bola Black Friday nedeľa.

Black Friday týždeň tento rok dokonca priniesol o 26 % viac konverzií a o 10 % vyšší obrat v porovnaní s minulým rokom.

Kompletný report z Black Friday týždňa si môžete prečítať tu.

 

17 tipov pre úspešný rozbeh vašej affiliate kampane

Nepochybujeme o tom, že chcete z vašej kampane v novom roku vyťažiť maximum. Veríme, že s našimi 17 tipmi pre úspešný rozbeh affiliate kampane vám to pôjde o niečo jednoduchšie. 

Tento krátky návod nájdete vo vašej administrácii, v sekcii „Nástroje“ pod názvom „Rozbiehame kampaň“.

Spísali sme pre vás nielen tipy, ktoré vám odporúčame na úspešné rozbehnutie kampane v prvých mesiacoch, ale aj ďalšie kroky, ktorými môžete výkon vašej kampane udržiavať a posúvať ďalej počas celej našej spolupráce.

My sme, samozrejme, pripravení vás v každom jednom kroku podporiť. 🙂

 

Konferencie a prednášky

V roku 2023 Google priniesol zmeny, ktoré negatívne zasiahli projekty mnohých publisherov. Náš tradičný zimný HotDognet sme preto tento rok netradične obohatili o odborných hostí Pavla Ungra a Jána Janušku. Diskutovali sme spoločne o zmenách v SEO, ale aj AI trendoch a ich dopadoch na affiliate projekty. Viac si môžete prečítať v samostatnom článku.

Nevenovali sme sa však len našim súčasným publisherom, ale aj tým budúcim. 🙂 S radosťou sme prijali pozvanie na Ekonomickú Univerzitu v Bratislave, kde sme študentom Obchodnej fakulty vysvetlili, ako affiliate marketing funguje z pohľadu publishera aj inzerenta.

Ak by ste si aj vy chceli vypočuť zaujímavosti o affiliate marketingu, odporúčame vám webinár, ktorý pripravil Roman, náš country manažér pre Českú republiku, pre Incomaker.com. Vysvetlil v ňom pre aké e-shopy je affiliate marketing vhodný, ako nastaviť provízie pre jednotlivé typy publisherov a aké produkty publisheri najradšej propagujú. Záznam z tohto webinára nabitého informáciami nájdete tu.

V roku 2023 sme nechýbali ani na zaujímavých konferenciách. V našom neprehliadnuteľnom Dognet stánku ste nás mohli stretnúť v Senci na e-commerce konferencii Upterdam. Na vaše otázky v Expo zóne sme tentokrát odpovedali v dámskom zložení a tešili sme sa z mnohých milých stretnutí s našimi stálymi aj potenciálnymi klientami. 🙂

 

Vyskúšajte spoluprácu s Děkovačkou

V Dognete vás spájame s množstvom zaujímavých publisherov a vždy sa tešíme, keď pre vás vieme zabezpečiť prístup k jedinečným projektom. 🙂

Jedným z nich je Děkovačka, projekt využívajúci marketingový potenciál poďakovacej stránky, ktorá sa zákazníkovi zobrazí potom, ako nakúpi na e-shope.

Děkovačka má podobu bannera na poďakovacej stránke, cez ktorý sa vie zákazník prekliknúť a následne získať prístup ku zľavovým kupónom na e-shopy z inej oblasti, ktoré sú do partnerskej siete Děkovačky zapojené.

Ide o recipročný systém, ktorý umožňuje nekonkurenčným e-shopom vzájomnú propagáciu a získavanie nových zákazníkov. 

 

Tento systém dnes využíva viac ako 120 e-shopov a vy sa môžete jednoducho zapojiť v rámci vašej affiliate kampane. Nakoľko Děkovačka patrí k našim publisherom, môžete sa zapojiť čisto na províznej báze bez akýchkoľvek iných poplatkov či viazanosti. 

Ak by ste mali záujem tento systém vyskúšať, neváhajte nás kontaktovať.

 

Čo máme nové na maďarskom trhu?

Naša šikovná kolegyňa Katka po intenzívnom školení prebrala na jeseň rolu po Tomášovi, ktorý sa rozhodol vydať novým kariérnym smerom a stala sa Country manažérkou pre maďarský trh. Katka má skúsenosti nielen z e-commerce oblasti, ale taktiež detailne pozná prácu publishera, keďže sama na takejto pozícii v minulosti pracovala.

Maďarský trh naďalej ostáva v skvelých rukách a my sa tešíme, že máme Katku v našom tíme. 🙂

 

Pozvánky na záver

Pokiaľ pôsobíte na maďarskom trhu alebo uvažujete o expanzii, radi by sme vás pozvali na konferenciu Ecommerce Expo v Budapešti, kde budeme aj s naším stánkom 29.2.2024.

Veľmi radi vás však uvidíme aj v Prahe, a to už 8.2.2024 na konferencii Ecommerce Prague. Ide o prvý ročník konferencie so zahraničnými spíkrami a riadeným networkingom, ktorá je zameraná na expanziu a zahraničný úspech v e-commerce.

Ak sa chcete prísť dozvedieť ako to chodí na iných trhoch, určite nás kontaktujte. Špeciálne pre našich klientov máme 10 % zľavu na vstupenky.

To je od nás v rámci novoročných novniek všetko. Za celý Dognet tím vám želáme šťastný a konverzný rok 2024! 🙂

Affiliate marketing pre e-shopy
E-book zadarmo

Affiliate marketing pre e-shopy

Už ste iba jeden krok od e-booku, ktorý vám pomôže získať kľúčové informácie o správnom nastavení a fungovaní vašej affiliate kampane

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?