Staráme sa o rýchlosť vašich stránok. A vy?

Staráme sa o rýchlosť vašich stránok. A vy?

Rýchlosť webových stránok je dôležitá rovnako, ako ich responzívnosť. Preto sa v sieti Dognet staráme o to, aby ste mali rýchlejší web.

Optimalizujeme veľkosti bannerov

Už to bude viac ako pol roka, odkedy minifikujeme všetky bannery, ktoré pridávame do nášho systému. Minifikácia je proces, pri ktorom sa zmenší rozmer obrázku, no zachová sa jeho kvalita. Rozdiely vo veľkosti bannerov sú v desiatkách percent.

Na minifikáciu používame online tool TinyJPG.com, ktorý môžem všetkým doporučiť.

Všetky bannery pre vás minifikujeme Takto vyzerá výsledok minifikácie bannerov.

Našli ste v našom systéme starší banner, ktorý nie je minifikovaný? Kontaktujte ma na novotna@dognet.sk a hneď to napravím 😉

 

O rýchlosť webu by ste sa mali starať hlavne vy

 

Obrázky / fotky

Optimalizované bannery vám nepomôžu, pokiaľ nemáte optimalizované obrázky na vašej stránke. Pokiaľ máte WordPress webovú stránku, odporúčam vám použiť plugin EWWW Image Optimizer, ktorý sa postará o ich minifikáciu.

Pokiaľ na webe zobrazujete vaše vlastné fotky, zmenšite ich! Najhoršie čo môžete spraviť, je vložiť na váš web fotky priamo z vášho fotoaparátu. Je úplne zbytočné vkladať do článku fotky s rozmerom väčším ako 2500 x 1800 px. Tento problém najčastejšie vidno u beauty a fashion blogeriek. Zmenšiť výšky a šírku fotografie dokáže aj MS Paint. 

 

Zbytočné pluginy / kód

Pluginy pre WordPress sú skvelá vec, no dbajte na ich kvalitu. Pokiaľ na stránke potrebujete 20 pluginov a všetky využívate, majte ich tam. Avšak vyhýbajte sa duplicitným pluginom. Nekombinujte pluginy, ktoré sú určené na tú istú vec.

Príklady pluginov, ktoré by ste nemali kombinovať:

  • All in one SEO pack + Yoast SEO (oba nastavujú SEO)
  • WP Fastest Cache + WP Super Cache + W3 Total Cache (všetky tri cachujú stránku pre rýchlejšie načítanie. Ich kombinácia môže spôsobiť nefunkčnosť stránky)
  • EWWW Image Optimizer + WP Smush (oba minifikujú obrázky)
  • WordPress Button Plugin MaxButtons + SiteOrigin Widgets Bundle (oba pridávajú pekné tlačidlá)
  • Facebook Feed WD + Custom Facebook Feed (oba tvoria Facebook feed)
  • Facebook Widget + Easy Facebook Like Box  (oba pridajú Facebook like box)
  • Google Analytics for WordPress by MonsterInsights + Google Analytics Dashboard for WP  (oba pridajú Google Analytics kód)

Použitie dvoch alebo viacerých pluginov na tú istú vec, môže spôsobiť výrazné spomalenie webovej stránky a niekedy aj jej nefunkčnosť.

Prečítajte si aj náš starší článok o testovaní rýchlosti webu a optimalizácii pomocou súboru htaccess.
Katka Novotná

Viac ako dva roky som pracovala na pozícií e-commerce marketér a zvyšovala som obraty rôznym eshopom. Niektoré z nich sa vyšplhali až na Shop Roku (ocenenie od Heureka.sk). Mám skúsenosti s PPC Adwords aj Facebook. Analytics mi je veľmi blízky. Pre reklamnú agentúru Wiktor Leo Burnett som pomáhala s UX/UI webových projektov a aplikácií pre veľkých klientov. Vo voľnom čase tvorím webové stránky založené prevažne na WordPresse.

Zarábajúci affiliate web
E-book zadarmo

Zarábajúci affiliate web

Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?