Využite silu domény pre affiliate kampane

Využite silu domény pre affiliate kampane

Affiliate sieť .dognet nie je len o banneroch. Ak máte navštevovaný a silný portál, traffic sa dá čerpať z vyhľadávania a premieňať na provízie bez veľkých investícií a bez zabratia reklamného priestoru na samotnom portáli.

V .dognete nájdete kampane, ktoré sa hodia na umiestnenie na stránku aj inou, ako bannerovou formou. Sú to také, kde sa dajú akcie a leady zbierať priamo u vás. Teda užívateľ vyplní formulár alebo objedná priamo na stránke publishera a nemusí sa „preklikávať“ na portál inzerenta.

Príkladom môže byť priame využitie kampane TvojaDiéta.sk alebo Profi Credit. Ak máte silnú doménu, stačí vytvoriť minisite na pozicky.vasadomena.sk (resp. vasadomena.sk/poistenie) a umiestniť iframe formulár priamo na web. Následne iba prelinkovať subdoménu, resp. podstránku, z portálu, a tak podporiť minisite. Traffic sa bude vďaka optimalizácii a sile domény čerpať z Google. Takto sa dajú dosahovať výsledky rýchlo hlavne na long-tail kľúčové slová.

seo-affiliate-traffic

Využitie nemusí končiť iba pri iframe formulári. Na minisite môžete umiestňovať priamo aj bannery, či textové odkazy aj na iné, podobné kampane.

Takto sa dajú vytvárať rôzne podstránky na webe a naplno využiť potenciál webu. Long-tail výrazy sa dajú veľmi efektívne odchytávať hlavne preto, že minisite získa silu a autoritu z hlavnej domény.

Traffic sa dá čerpať aj tak, že vytvoríte v menu alebo inde na webe preklikový button na minisite. Návštevník ostáva na vašom portáli, ale môžete ho spracovať cez affiliate kampaň.

Ak by ste potrebovali poradiť, sme vám kedykoľvek k dispozícii.

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Zarábajúci affiliate web
E-book zadarmo

Zarábajúci affiliate web

Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?