Provízne uzavretie roka 2023 pre publisherov

Provízne uzavretie roka 2023 pre publisherov

Už čoskoro nás opäť čaká provízne uzavretie roka 2023. Nižšie nájdete inštrukcie a priebeh uzavretia, fakturácie a vyplácania provízií za uplynulý rok.

Ako bude prebiehať provízne uzavretie roka 2023? 

  1. V stredu 20.12.2023 je posledný deň pre doručenie žiadosti publishera o vyplatenie svojich provízií, na základe ktorej zasielame výzvu na fakturáciu.
  2. Žiadosti publishera na výplatu provízií, ktoré budú doručené od štvrtka 21.12.2023 (vrátane) už nespracovávame a výzvy na fakturáciu nezasielame. Takáto situácia nastáva iba raz ročne. 
  3. Dňa 15.1.2024 príde všetkým publisherom automatizovaná výzva na vystavenie faktúry za svoje schválené provízie v roku 2023. Zašleme ju každému partnerovi, ktorý bude mať na vyplatenie viac ako 5 € (bez registračného bonusu).
  4. Ako dátum vystavenia a dodania na faktúru je potrebné uviesť 31.12.2023 a splatnosť faktúry treba uviesť 30 dní. Jedná sa o unikátnu udalosť v roku. Väčšinu faktúr sa nám však pravidelne darí uhradiť v prvých dňoch od doručenia. 
  5. Faktúru je potrebné doručiť najneskôr do nedele 21.1.2024 (vrátane) e-mailom na adresu hello@dognet.com.

Čím skôr faktúru obdržíme, tým skôr bude preplatená. 😉

Dôležitá informácia: Každý, kto nevystaví faktúru z tejto výzvy do 29.2.2024, stráca nárok na vyplatenie zahrnutých provízií. Veríme, že takto má publisher k dispozícii dostatok času na vystavenie faktúry a následne vyplatenie svojich provízií. Po tomto dátume stráca publisher právo na akékoľvek vyplatenie provízií z roku 2023.

Takýto proces zavádzame z dôvodu, že nie je možné „prenášať“ provízie z dlhých predošlých období. Mohlo by to spôsobovať problémy v účtovníctve nám a aj publisherom. 

 Tešíme sa na rok 2024! 🙂

Petronela Novotná

V rámci affiliate siete Dognet pôsobím ako Country Manager pre Slovensko. Na rozvoji affiliate marketingu na slovenskom a českom trhu pracujem už 7. rok. E-shopom ponúkam možnosť získania nových zákazníkov a predajov čisto na províznom systéme. Vedia tak opäť o niečo lepšie diverzifikovať svoje zdroje zákazníkov a získať reklamný priestor na internete, ktorý by inak nevedeli pokryť. Mojou hlavnou náplňou je obchodná spolupráca, akvizícia a starostlivosť najmä o inzerentov slovenských ale aj mnohých českých kampaní.

Zarábajúci affiliate web
E-book zadarmo

Zarábajúci affiliate web

Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?