Prečo nerobiť ďalšie nové cashbackové projekty?

Prečo nerobiť ďalšie nové cashbackové projekty?

Ono sa to možno bude zdať, že „strieľam“ do vlastných radov, ale musel som. Cashback, ako taký, vyzerá z prvého plánu ako super biznis. Ale potom človek uvidí, že sa mal pustiť do niečoho iného. Prečo?

V posledných mesiacoch vzniká viacero cashbackov a „donate“ systémov po vzore napríklad Givt. Vyzerá to jednoducho – zapojím všetky affiliate siete, samostatné programy a budem robiť cashback. Ľudia budú nakupovať, ja budem mať polovicu z provízie a zvyšok dám človeku alebo neziskovke. A ešte lepšie, že si to sama neziskovka bude propagovať. Prvý plán dobrý, ale aká je realita?

  1. Náročná technická časť – naprogramovať a spravovať cashback je náročná vec. A ak chcete nebodaj ešte aj nejak lepšie sledovať a vyhodnocovať marketing, to je už úplne iný level.
  2. Vyplácanie – musíte vyplácať tisíce fyzických osôb. Cashbacky vyplácajú často od pár €. Tým pádom vzniká strašná administratívna záťaž. 
  3. Komunikácia – viete, akí sú ľudia. Najviac treba riešiť tých, čo prinesú najmenej. Pripravte sa, že pri cashbacku budete riešiť desiatky otázok denne. 
  4. Osobné údaje – veľa cashbackov ťažilo z obrovskej mailovej databázy. Ako to bude teraz, keď už „staré“ súhlasy nestačia? Čím väčšia databáza, tým väčšie nebezpečenstvo nahlásenia a pokuty. 
  5. Pridaná hodnota – bez silných sociálnych sietí a emailingu je málo pridanej hodnoty, ktorú viete dať inzerentovi ako affiliate publisher. Alebo máte niečo v rukáve?
  6. Marketing – aby ste predbehli veľkých hráčov, potrebujete veľký team a veľa peňazí na marketing. Máte ich? 

Všetko sa dá, ale týmto článkom som chcel povedať, že na fungujúci cashback potrebujete desiatky tisíc € a know-how. A tie viete investovať lepšie – napríklad do obsahového webu. Tam budete mať lepšie podmienky, vyššie provízie, nižšiu administratívnu záťaž a viete dať inzerentovi pridanú hodnotu v trafficu, ktorý by inak nedostal.

Alebo máte iný názor? Tešíme sa na komentáre 🙂

 

Investujte rozumne

Chcete získať informácie a know-how o obsahových weboch? Dali sme do kopy knižku od 20 autorov ohľadom online a affiliate marketingu. Zadajte kupón „robimobsah“ a máte 30% zľavu 😉 Pozor, kupón platí len pre 10 najrýchlejších. Tak si švihnite 🙂 Knižku písal aj Peťo Chodelka, Milan Pichlík,  Jaroslav Janíček či Ondřej Martinek.

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Zarábajúci affiliate web
E-book zadarmo

Zarábajúci affiliate web

Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?