Odkazujte na drahšie výrobky, zarobíte viac. Dokonca stovky € za konverziu.

Odkazujte na drahšie výrobky, zarobíte viac. Dokonca stovky € za konverziu.

Dnes len taká malá úvaha na zamyslenie, od nás, pre vás. Prečo odkazovať na lacné produkty? Propagujte tie drahšie. V affiliate ide o provízie, to žiadna novinka nie je. Ani to, že čím vyššiu províziu máte, tým lepšie. Ako vidíme u nás v sieti, sú vysoké provízie za predaje a sú aj nižšie, tzv. centofky.
Ukážka z kampane 4Home

Ukážka z kampane 4Home

Preto je efektívnejšie zamerať sa na drahšie výrobky, hlavne pri cielenej propagácii. Teda, ak nakupujete traffic z Facebooku, z Adwords a pod. zamerajte sa na drahší segment. Je rozdiel predať nejakú lyžičku za 3€ a niečo fakt hodnotné. Napríklad pri retail kampaniach máme schválené provízie aj vyše sto Eur.
Top schválené predaje v retail kampaniach

Top schválené predaje v retail kampaniach

Samozrejme platí aj to, že drahšie veci sa predávajú ťažšie. Ale v globále to vychádza proste lepšie. Skúste sa zamerať napríklad na chladničky, kuchynské roboty alebo bežecké pásy. Urobte o nich recenziu alebo celú recenznú stránku. Stačí potom nakupovať traffic z Adwords, retargetovať ich späť a predať im to. Provízie v rádovo stovkách eur čakajú 🙂
Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Zarábajúci affiliate web
E-book zadarmo

Zarábajúci affiliate web

Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?