NÁPAD NA AFFILIATE PROJEKT #8: Web na freehostingu

NÁPAD NA AFFILIATE PROJEKT #8: Web na freehostingu

Toto bude znova rýchle. Myslím, že nie som sám, čo vyrastal na wz.cz. Ach tá nostalgia. Ako ho však využiť dnes, keď sa dá .eu doména získať zadarmo a hosting na rok stojí menej, ako RAW koláčik v kaviarni? Na webzdarma.cz vyrástlo veľa publisherov. Ako z #czaffil, tak #skaffil scény. Dokonca majú nový web, ktorý nemenili hádam 10 rokov 😀 Technicky je to free hosting, kde si viete zdarma postaviť web na subdoméne. Niečo ako Webnode, len je to reálne hosting a nie len prístup do CMS. Ako to však využiť?

Sila subdomény

Menší aj väčší SEO šamani dobre vedia, že stavať web na novej doméne nie je ľahké. Kým ju Google a nebodaj Seznam začnú brať do úvahy, trvá to aj mesiace. No napríklad na wz.cz, doméne, ktorá má cez skoro 500 000 index v Google to je iná káva. Do indexu sa dostanete rýchlejšie. Kolegyňa Katka mala urobenú testovaciu landing page na affiliate kampaň a mala ju len tak pohodenú na xkatka.sk/vitaminy-pre-deti/. Mala tam doslova pár návštev mesačne hoci si landing page aj poctivo nalinkovala, aby ju Google našiel.

Stačilo to šupnúť na wz.cz

Potom, z nejakých príčin, dala klon webu na http://mystique.wz.cz/, čo je nejaká jej subdoména z minulosti. A čo sa nestalo? Naskočili pozície v Google! Vitamíny Jamieson, Kanadské vitamíny, Vitamíny pre deti Jamieson … všade prvá strana 😀

Čo s touto informáciou?

Webzdarma.cz má katalóg. Preklikajte si ho a „odkúpte“ nejaké subdomény. Do organiky sa dostanete extrémne rýchlo. Alebo si vytvorte nové. Na affiliate landing pages a microsite je to priam ideálne. Majú aj wz.sk, takže ani #skaffil nemusí plakať. Pomocou FTP prístupov dam nahodíte akúkoľvek HTML stránku. A nič za to nemusíte platiť. Enjoy! 🙂  
Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?