NÁPAD NA AFFILIATE PROJEKT #7: Poradenský web

NÁPAD NA AFFILIATE PROJEKT #7: Poradenský web

Radi vám dávame nápady, ako využiť affiliate marketing. Dnes tu máme jeden neštandardný a možno úplne mimo. No niekto si z toho niečo možno zoberie 🙂

Rada nad zlato

Minule som na jednom webe publishera videl online chat. Hovorím si, že to je super pridaná hodnota k webu. Zaberie to ale asi v celku veľa času, si len tak vypisovať. Prečo tomu ale nedať koncept?

Poradenský web

Čo tak spraviť web čisto o tom, že je to online poradňa? Úzko zameraná. Budete radiť a následne človeka skonvertujete cez affiliate link. Stačí správne vybrať. Napríklad „kosačky“. Je to drahý segment s vysokou províziou. Spravíte landing page o tom, že pomáhate s výberom kosačky. Čo aj reálne budete robiť – googliť za človeka a nakoniec mu poradíte.  Odporučíte mu nákup napríklad na TPD, pre ich super služby, rýchle dodanie a iné benefity. A ajhľa, hneď máte aj niekoľko desiatok € na províziách.

Pre ľudí, čo majú čas

Samozrejme, tento spôsob má od zázračného „pasívneho prímu“ veľmi ďaleko. Ale je to dobrý štart. Ak máte čas a vedomosti z oblasti, ktorá má „obchodný model“, tak je to super. Môžu to byť práčky, TV, vŕtačky, plienky, knižky, hocičo. To, že to „nepredáte“ cez prvú komunikáciu? Nevadí. Napíšte človeku znova, či si to už kúpil, alebo nie. Cez online chat system je možné komunikáciu „oživiť“. Stačí si ako prvé pýtať mail.

Technická stránka

Landing page si viete „vyklikať“ cez Instapage – majú aj hotové šablóny. Ak ste sa zvládli registrovať na Facebook, zvládnete aj to. Online chat môžete mať cez Live Agent, ktorý vyvíjajú chalani z Bratislavy. Preto je aj v SJ.

Pre začiatočníka to môže byť výzva, ale určite lepšie investovaný čas, ako lamentovanie nad tým, aký je svet nespravodlivý.
Ako dostať ľudí na web Ideálne je to cez Adwords a cielené reklamy na kľúčové slová ohľadom vašej oblasti. Áno, podľa všetkého sa do Adwords nedostanete inak, ako cez firmu a firemný účet. Kto však chce, cestu si nájde. Každý má v rodine alebo známeho, čo má firmu a môže sa do Adwords registrovať. Zase to je len o tom, či to reálne chcete robiť, alebo o tom len rozprávať. Choďte do toho, držíme palce 🙂
Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?