NÁPAD NA AFFILIATE PROJEKT #6: Kočíkový web

NÁPAD NA AFFILIATE PROJEKT #6: Kočíkový web

To, že sa oplatí zamerať na drahé produkty sme už raz odporúčali. No teraz tu máme ešte lepšiu, konkrétnu vec. Kočíky! Taký kočík nie je lacná vec. Z vrecka vytiahnete aj viac ako 1800€. Priemerka tak 700€ a to sme ešte optimisti. Na kampani Market24 také kočíky sú a provízia z predaja preto nemusí byť malá. 35 až 90€ za jeden predaj? To je už celkom zaujímavé. Čo je teda ten nápad? Affil web s kočíkmi. Ako by som teda postupoval?
  1. Kúpil by som určite nejakú peknú doménu. Napríklad „.online“ doména je pekná a na Subregu je teraz v akcii za nejakých 7€. Také „kociky.online“ neznie vôbec zle. Som zástancom nových TLD, takže kto nie je, kupuje klasiku 🙂
  2. Neriešil by som XML feed, lebo tých kočíkov zase nie je až tak veľa. Urobil by som pekné, recenzný web. Kľudne aj bez toho, aby som nejaký kočík videl.
  3. Internet je plný názorov mamičiek, ktoré stíhajú popri materskej aj písať názory na Modrého koníka. Stačí si urobiť prieskum.
  4. Úplne super návod na recenzné weby nájdete aj v článku „How To Write The Perfect Affiliate Product Review“ od Jamesa Johnsona
  5. Vytvoril by som obsah a šiel po cielenom trafficu. Cez Google Keyword tool som vytiahol report kde vidno, že tie ceny za kliknutie nie sú zase v inej galaxii, ako napríklad pri pôžičkách. Som milo prekvapený. KW
  6. Vytvoril by som si landing pages pre rôzne cieľové kľúčové slová a testoval by som
  7. Pre tento projekt je veľmi vhodné sa zamyslieť aj nad retargetingom (viac v článku NÁPAD NA AFFILIATE PROJEKT #5: Retargetingový web)
  8. Komunikovať sa dajú rôzne zľavy, tovar skladom, dátum dodania, príslušenstvo (tašky na kočík,…),..
  9. A čo ďalej? testovať, testovať, testovať a ešte? Testovať a vydržať 🙂
Good luck a tešíme sa pri ďalšom nápade na affiliate web!  
Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Zarábajúci affiliate web
E-book zadarmo

Zarábajúci affiliate web

Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?