Májové novinky pre publisherov

Májové novinky pre publisherov

Ďalší mesiac je za nami a my sme tu opäť s novinkami pre publisherov. Pred sebou máme máj, lásky čas, ktorý je podľa mnohých tým najkrajším mesiacom z celého roka. Poďme sa pozrieť na to, či nám okrem slnečného počasia a rozvkitnutej prírody vyčaria úsmev na tvári aj výsledky z uplynulého mesiaca. 

Novinky z Dognetu budú aj naďalej vychádzať vo forme článku, videa, ale aj ako podcast. Májové novinky pre publisherov vám vo videu prinášajú Zuzka a Štefan. 🙂

 

Zhrnutie mesiaca apríl 2023

 • Počet konverzií – 68 716
 • Vyplatené provízie publisherom – 285 869 
 • Celkový obrat e-shopov – 5 182 762 €

 

Zastúpenie segmentov v apríli 2023

Apríl nám konečne ukázal, ako má vyzerať pravá jar. 🙂 Priniesol so sebou niekoľko krásnych dní, ktoré ľudí motivovali k nákupu športových potrieb a oblečenia. Nie je preto žiadnym prekvapením, že tento mesiac na celkovom počte konverzií v sieti najvýraznejšie vzrástol podiel segmentu Šport.

 

Porovnanie segmentov v mesiacoch marec vs. apríl 2023

 

Podľa počtu konverzií

Najvýraznejší nárast na počte konverzií pozorujeme v už spomínanom segmente Šport, a to až o 15 %. Naopak, po nárastoch v predošlých mesiacoch, poklesol v apríli počet predajov v segmente Zdravie a výživa o 20 %.

 

Podľa priemernej hodnoty objednávky 

V apríli naďalej s prebiehajúcou infláciou a zdražovaním cien rastie aj priemerná hodnota objednávky v sieti, a to takmer vo všetkých segmentoch.

V segmente Bývania a nábytku vzrástla priemerná hodnota objednávky o 10 eur, čo predstavuje v porovnaní s januárom nárast priemernej výšky objednávky v tomto segmente za prvý kvartál takmer o 19 %.

 

Podľa priemernej výšky provízie

Skokani apríla

Skokani sú kampane, v ktorých najvýraznejšie narástol počet konverzií pri porovnaní marca s aprílom. Pre relevantnosť výsledkov berieme do úvahy len kampane, ktoré mali v marci aspoň 50 a viac konverzií.

 1. Bonprix.cz +375 %
 2. Intímnenákupy.sk +165 %
 3. Fuego.sk +99 %
 4. EXIsport.cz +79 %
 5. Nike.com +71 %

Rebríčku aprílových skokanov dominuje kampaň Bonprix.cz, čo je výsledkom našej spolupráce so sieťou Tradedoubler, vďaka ktorej nájdete od apríla Bonprix kampane pre český, slovenský, maďarský a rumunský trh výlučne v sieti Dognet.

Na druhom mieste sa umiestnila kampaň Intímnenákupy.sk, v ktorej sa mimoriadne darí najmä obsahovým publisherom, ktorí ju propagujú na sociálnych sieťach. Využite aj vy marketingový priestor, ktorý sociálne siete ponúkajú, na propagáciu tohto alebo iných segmentov.

Zvyšok rebríčka obsadili kampane, ktoré ponúkajú (okrem iného) športové oblečenie a výbavu.

 

Najlepšie zárobky publisherov v apríli 2023

 

Kampane s najvyššími zárobkami publisherov

 1. Moebelix.cz
 2. Moebelix.sk
 3. GymBeam.sk
 4. 4Home.cz
 5. Voyo.cz
 6. 4Home.sk
 7. Venira.cz
 8. MerkuryMarket.sk
 9. Mall.sk
 10. Svetla24.cz

Tretie miesto obsadila kampaň Gymbeam.sk, ktorú sme v rebríčku v predošlých mesiacoch nevideli. Vzhľadom na ostatné aprílové štatistiky však nie je prekvapením, že sa takto vysoko umiestnila kampaň zameraná na doplnky výživy pre športovcov. Pre všetkých fanúšikov kampane máme zároveň dobrú správu – v apríli sme spustili GymBeam kampaň aj pre slovinský, rumunský a bulharský trh.

 

Publisheri s najvyššími zárobkami

Typ

Počet predajov

Provízie

Ostatné

2 506

23 837 €

Obsah

2 059

13 312 €

Obsah

2 086

9 499 €

Ostatné

3 914

9 014 €

Ostatné

3 034

8 243 €

Ostatné

2 555

7 113 €

Obsah

879

6 521 €

Obsah

3 328

6 112 €

Ostatné

451

5 996 €

Obsah

944

5 605 €

Na žiadosť publishera sa v tabuľke nenachádza jeden cashback/voucher portál.
„Ostatné“ zahŕňa cashback, voucher aj CSS partnerov.

 

Tipy na máj

 

eyerim.sk / eyerim.cz

Provízia: až 7,5 %    

K slnečným májovým dňom neodmysliteľne patria aj štýlové slnečné okuliare. Širokú ponuku od svetoznámych značiek nájdete v kampani eyerim. Odporúčame sa zamerať aj na ich vlastné značky – Kohe by eyerim a OiO by eyerim. V Kohe kolekcii nájdete jedinečné dizajny s možnosťou vyhotovenia v nedioptrickej aj dioptrickej verzii s certifikovanými sklami od spoločnosti EssilorLuxottica. OiO kolekcia zasa ponúka cenovo dostupné modely slnečných a dioptrických okuliarov plné farieb, ktoré dotvoria každý outfit.

V Dognete nájdete nielen slovenskú a českú eyerim kampaň, ale aj maďarskú, poľskú, chorvátsku, slovinskú, rumunskú a bulharskú.

    

   Všepropejska.cz

   Provízia: až 11 %

   Všetkým, ktorým robí spoločnosť na prechádzkach a výletoch ich štvornohý kamarát, určite urobí radosť sortiment kampane Všepropejska.cz. V e-shope nájdete okrem vôdzok, oblečenia, doplnkov na cesty a hračiek, taktiež maškrtky a pomôcky pre starostlivosť o psy a mačky, ale aj iné zvieratká. V kampani sú povolené všetky typy publisherov a navyše ponúka možnosť dohodnúť sa na rozšírenej spolupráci, napr. obdržať produkty na recenziu.

    

   MyProtein.sk / MyProtein.cz

   Provízia: až 9 %

   Pre projekty zamerané na športový segment odporúčame kampaň MyProtein, ktorá ponúka produkty z oblasti športovej výživy, potraviny s vysokým obsahom bielkovín, zdravé sladkosti a športové oblečenie. Všetky ich výrobky pritom podstupujú prísne európske a globálne štandardy. V tejto kampani sú povolené všetky typy publisherov a okrem slovenskej a českej MyProtein kampane nájdete v Dognete aj maďarskú a rumunskú.

    

   Sofia.sk / Sofia.cz / Szofia.hu

   Provízia: až 10 %

   Na záver malá pripomienka – nezabudnite sa poďakovať vašim maminkám na Deň matiek už 14. mája. 🙂

   Ak chcete tento sviatok využiť aj v rámci vašich projektov, odporúčame kampaň Sofia.sk, kde nájdete širokú ponuku šperkov zo striebra a zlata, známu značku Pandora a veľa šperkov určených priamo pre mamičky.

   Zarábajúci affiliate web
   E-book zadarmo

   Zarábajúci affiliate web

   Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

   Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

   Akých inzerentov u nás nájdete?