Efektívne kampane na last-minute darčeky

Efektívne kampane na last-minute darčeky

Blíži sa deň, kedy bežné e-shopy už nedokážu vybaviť objednávky do Vianoc. Väčšina e-shopov zvládne dodať do Vianoc objednávky vytvorené do 17.12., niektoré ešte aj 18.12., či poťažko 19.12.

No čím vyšší dátum, tým väčší risk, kuriéri behajú s vyplazeným jazykom a nikto netuší, či sa tie hračky, oblečenie, či elektronika reálne ocitnú pod vianočným stromčekom.

Čo teda máte vy, publisheri, propagovať? Áno, existujú kampane, ktoré sú priam ideálne na last-minute darčeky a vy to môžete na svojich projektoch využiť. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, aké sú to.

Darujte zážitok – ZľavaDňa.sk

Myslím, že toto napadlo snáď každého z vás. V Dognete máme ideálnu kampaň na last-minute darčeky – ZlavaDna.sk. Posledné dni pred Vianocami môžete robiť super články s tipmi na darčeky pre rôzne skupiny ľudí. Na Zľave dňa nájdete niečo pre mladých, starých, ženy, mužov i deti z každého kúta Slovenska.

Skvelým darčekom môže byť relaxačná masáž v príjemnom salóne, poukaz na luxusnú večeru, zážitkové aktivity ako escape rooms, adrenalínové zážitky, aktivity pre celé rodiny i pre jednotlivcov. Predstavivosti sa medze nekladú.

Odporúčam spraviť si analýzu kľúčových slov a spraviť cielené články na najhľadanejšie slovné spojenia s vianočnými darčekmi a ponúknuť ľuďom riešenie ich problému.

Audioknihy a e-knihy

Kniha je vďačným darčekom, takmer pre každého. Kamenné kníhkupectvá sú pred Vianocami preplnené ľuďmi a online kníhkupectvá už nestíhajú doručovať. Odporučte preto ľuďom nákup audiokníh na Audiolibrix.sk či v PantaRhei.sk a e-kníh na Bux.sk.

Zahrať to môžete na mnoho strán

  • Bezproblémové “dodanie” do Vianoc – audioknihy aj e-knihy iba jednoducho stiahnete a pod stromček ich môžete dať napr. vo forme poukážky.
  • Ekológia – žiaden papier.
  • Audioknihy sú skvelý darček pre slabšie vidiacich.
  • Audioknihy sú super aj pre vodičov, ktorý trávia za volantom dlhý čas.
  • A určite vám toho napadne ešte viac.

Všetky spomínané e-shopy majú aj možnosť darovať darčekovú poukážku. 

Doprava na celý rok zadarmo – LevnáTramvajenka.cz

Toto je možno trošku netradičný nápad, ale som si istá, že tí z vás, ktorí máte veľké publikum v Prahe a okolí, to zvládnete.

Prostredníctvom kampane LevnáTramvajenka.cz môžete niekomu kúpiť ročnú električenku pre pražskú MHD. Obdarovaný môže využívať MHD celý rok zdarma a darca nebude mať pred Vianocami veľký výdavok, keďže vďaka Levnej Tramvajenke bude platiť mesačnými platbami.

Skylink

Znovu trochu netradičný nápad, ale prečo nie. Medzi last-minute tipmi na darčeky môžete využiť aj kampane Skylink.sk a Skylink.cz. Skylink ponúka darčekové poukazy na TV balíčky. Dokonca pri kúpe darčekového poukazu môžete získať aj prístup pre 4 zariadenia do aplikácie Skylink Live TV.

Darujte zdravie

Každodenný rozvoz jedla na celý deň ponúka služba ZdravéStravovanie.sk, resp. ZdravéStravování.cz. Komunikovať sa to dá ako darček pre rôzne kategórie ľudí – od tých zaneprázdnených, ktorí jednoducho nemajú čas variť, seniorov, čerstvé mamičky až po športovcov a tých, čo túžia zredukovať svoju hmotnosť.

Program môžete objednať od akéhokoľvek dátumu a pod stromček dať vo forme poukážky.

Meditujdoma.cz

Aj psychická pohoda je dôležitá. Zvlášť počas stresujúceho obdobia, akým záver roka pre mnohých ľudí bezpochyby je. Prečo sa teda nezamerať aj na takýto štýl darčekov, aký ponúka Meditujdoma.cz?

Poukážky na nákup v e-shopoch

Na last-minute nákupy existuje ešte jedna super možnosť. Mnoho e-shopov poskytuje poukážky na nákup u nich v rôznych hodnotách. 

Pozrite si Vaše obľúbené kampane, ktoré túto možnosť ponúkajú a komunikujte to ako možnosť darčeku na poslednú chvíľu pre ľudí, ktorým sa len ťažko trafiť do vkusu.

To, že bežné e-shopy už nestíhajú doručovať do Vianoc ešte neznamená, že už nemáte čo propagovať. Inšpirujte sa týmito nápadmi a vyťažte zo sezóny čo najviac. Šťastné a veselé! 🙂

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Zarábajúci affiliate web
E-book zadarmo

Zarábajúci affiliate web

Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?