Aprílové novinky pre publisherov

Aprílové novinky pre publisherov

Marec ubehol ako voda a práve tej nás čaká viac než dosť počas blížiacich sa veľkonočných sviatkov.  🙂 Veríme, že nám prinesú pekné počasie, ktoré nás poteší nielen kvôli oblievačke a šibačke, ale taktiež kvôli predpokladanému nárastu objednávok v e-shopoch so športovými potrebami, záhradným nábytkom či prechodnou módou a obuvou.

Novinky z Dognetu budú aj naďalej vychádzať vo forme článku, videa, ale aj ako podcast. Aprílové novinky pre publisherov vám vo videu prinášajú Zuzka a Veronika. 🙂

 

Zhrnutie mesiaca marec 2023

 • Počet konverzií – 73 417
 • Vyplatené provízie publisherom – 290 742
 • Celkový obrat e-shopov – 5 284 225 

V marci pozorujeme nárast vo všetkých sledovaných ukazovateľoch. Prekročili sme taktiež ďalšiu magickú miliónovú hranicu v rámci provízií, na ktorých sme publisherom vyplatili už cez 14 miliónov eur.

 

Zastúpenie segmentov v marci 2023

V marci vidíme najvýraznejší nárast v segmente Móda a krása. Jeho podiel na celkovom počte konverzií v sieti narástol o 2 % a na celkovej výške provízií o 3 %.

V segmente Bývanie a nábytok pozorujeme pokračujúci pokles z februára, no tentokrát omnoho miernejší. Malý pokles vidíme aj v segmente Elektro, a to v oboch ukazovateľoch. Podiel segmentu Ostatné poklesol o 1 % na počte konverzií, avšak jeho podiel na výške provízií narástol o 2 %.

Kampane zo segmentu Ostatné, ktoré publisherom priniesli v marci najväčší zárobok:

 1. Voyo.cz
 2. Wolt.com/cs/cze
 3. Autohotarek.cz
 4. Pepita.hu
 5. Wolt.com/sk/svk

 

Porovnanie segmentov v mesiacoch február vs. marec 2023

 

Podľa počtu konverzií

Najvýraznejšie narástol počet konverzií v segmente Móda a krása, a to až o 24 %. Za ním nasleduje segment Ostatné s nárastom o 14 %.

Kampane zo segmentu Ostatné s najvyšším počtom konverzií:

 1. Mall.sk
 2. Autohotarek.cz
 3. Pepita.hu
 4. Voyo.cz
 5. Wolt.com/cs/cze

 

Podľa priemernej hodnoty objednávky 

Po výraznom februárovom náraste v segmente Financií o 27 €, v marci priemerná hodnota objednávky v tomto segmente poklesla o 19 €.

 

Podľa priemernej hodnoty provízie

 

Skokani marca

Skokani sú kampane, v ktorých najvýraznejšie narástol počet konverzií pri porovnaní februára s marcom. Pre relevantnosť výsledkov berieme do úvahy len kampane, ktoré mali vo februári aspoň 50 a viac konverzií.

 1. Bezvaplenky.cz +214 %
 2. Voton.cz +182 %
 3. eyerim.cz +80 %
 4. Olsakovi.cz +78 %
 5. Velkykosik.sk +75 %

 

Najlepšie zárobky publisherov v marci 2023

 

Kampane s najvyššími zárobkami publisherov

 1. Moebelix.cz
 2. Voyo.cz
 3. 4Home.cz
 4. 4Home.sk
 5. Moebelix.sk
 6. Venira.cz
 7. MerkuryMarket.sk
 8. Mall.sk
 9. Svetla24.cz
 10. Kondela.sk

 

Publisheri s najvyššími zárobkami

Typ

Počet predajov

Provízie

Ostatné

2 101

16 073 €

Obsah

2 370

13 682 €

Obsah

2 319

12 220 €

Ostatné

3 855

9 850 €

Ostatné

3 161

9 432 €

Ostatné

3 119

7 488 €

Obsah

4 286

7 381 €

Obsah

929

7 204 €

Obsah

862

6 519 €

Obsah

1 203

6 481 €

Na žiadosť publishera sa v tabuľke nenachádza jeden cashback/voucher portál.
„Ostatné“ zahŕňa cashback, voucher aj CSS partnerov.

 

Tipy na apríl

V marci sme spustili až 31 nových kampaní, čo je pre sieť rekordný počet za posledných 9 mesiacov. Nepochybne si preto tento mesiac je z čoho vyberať. 🙂 

 

Tchibo.sk

Provízia: až 9,2 %    

Neprehliadnite novú kampaň Tchibo.sk, značku, ktorú určite netreba predstavovať. Okrem kvalitnej kávy na tomto e-shope nájdete každý utorok novú tematicky zameranú kolekciu výrobkov. Aktuálne sú to inšpirácie pre veľkonočné sviatky, záhradný nábytok, elegantná jarná móda, funkčné oblečenie a pomôcky na fitness a beh, doplnky pre domácich miláčikov a mnohé ďalšie. Tchibo.sk ponúka zaujímavý sortiment pre vaše projekty z takmer akéhokoľvek segmentu, a to za lákavé provízie až do 9,2 %.

    

   bonprix.sk / bonprix.cz / bonprix.hu / bonprix.ro

   Provízia: až 7 %

   Máme dôležitú novinku pre všetkých publisherov zameriavajúcich sa na segment módy. Kampane bonprix.sk, bonprix.cz, bonprix.hu a bonprix.ro nájdete odteraz výhradne v sieti Dognet, a to vďaka našej strategickej spolupráci so sieťou Tradedoubler, ktorá má od 1. 4. 2023 na starosti výhradnú správu bonprix kampaní v celej strednej a východnej Európe. Kampane v ostatných sieťach boli, alebo v najbližšom období budú, vypnuté. Ak chcete v propagácii týchto obľúbených kampaní pokračovať, môžete tak urobiť cez Dognet už teraz. 🙂 

    

   Môjnábytok.sk / Můjnábytek.cz

   Provízia: SK až 5 % / CZ až 7%

   Chceli by sme upriamiť vašu pozornosť na kampane Môjnábytok.sk a Můjnábytek.cz, ktoré rozšírili svoj sortiment o širokú ponuku záhradného nábytku a doplnkov – od altánov a slnečníkov, cez zostavy na sedenie a záhradné domčeky, až po hojdačky či detské ihriská pre najmenších.

    

   Croatiarevealed.com

   Provízia: až 6 %

   Ako si lepšie užiť pekný víkendový večer na záhrade či terase než s fľašou kvalitného vína? Nová kampaň Croatiarevealed.com je v Dognete dostupná v 8 krajinách a stojí za ňou partia nadšencov pre originálne chorvátske produkty. Presne tie tu nájdete – nielen vína, ale taktiež pivo, olivový olej či iné domáce pochutiny. Kampaň má navyše až 365-dňovú platnosť cookies.

    

   Dormeo.sk

   Provízia: až 12 %

   Ak patríte k ľuďom, ktorí pociťujú jarnú únavu, určite vás neprekvapí, že sa v aprílových tipoch na kampane nachádza taktiež Dormeo.sk. Produkty Dormeo pomáhajú ľuďom spať lepšie a kvalitnejšie, pričom sa neustále zameriavajú na ďalšie inovácie v oblasti zdravého spánku. Do propagácie odporúčame zahrnúť ich novinku, plne personalizovaný DNA matrac, ktorý zhotovujú zákazníkom na mieru.

    

   Zarábajúci affiliate web
   E-book zadarmo

   Zarábajúci affiliate web

   Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

   Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

   Akých inzerentov u nás nájdete?