Ako skryť affiliate link

Ako skryť affiliate link

Pripravili sme pre vás síce krátky, ale poučný článok o tom, ako pracovať s „direct links“ a tým ukryť affiliate link. ČČasto sa stáva, že ak človek vidí, že ide kliknúť na “affiliate link”, neklikne naň. Ideálne by bolo, ak by sa do affiliate linkov ani nemuseli dávať príslušné affiliate „IDčka“ a proste by to fungovalo. Náš Post Affiliate Network obsahuje funkciu DirectLinks, ktorá umožňuje prácu s čistými linkami.

Ako to funguje?

DirectLinks je pokročilá funkcia, ktorá umožňuje priame poslanie návštevníka cez URL bez ďalších parametrov.

Tak napríklad na miesto: http://www.oursite.com/?a_aid=12345&a_bid=67890 môžete použiť len: http://www.oursite.com

DirectLink výhody

Tento druh prepojenia má niekoľko výhod:
  • Návštevník nevie, že sa jedná o kliknutie na partnerský odkaz
  • Ak budete používať DirectLinks, nikto nebude vedieť, že používate affiliate kampaň
  • Návštevník nebude môcť „vymazať“ parametre z affiliate linku
  • Zvýši sa pravdepodobnosť kliku

Ako to funguje

Funguje to jednoducho – ak pridáte svoj „DirectLink“ do systému a príde konverzia, ktorá má odkazovateľa váš web, konverzia sa pripočíta vám. Funguje to spoľahlivo na približne 95%. Podrobný technický popis nájdete priamo v administrácii.

Pohodlie

Ak si nastavíte na projekte DirectLinks, nemusíte sa starať o affiliate kódy a môžete proste pridávať linky na inzerentov, ako sa vám páči. Bez nutných affiliate IDčiek. Je to dobré aj v prípade, že delegujete prácu – odpadá nutnosť zložitého vysvetľovania. Stačí redaktorom povedať, nech proste odkazujú na daný projekt.

Malé obmedzenia:

  • Do DirectLinks môžete pridať len doménu, ktorej ste výlučným majiteľom (nie je možné pridať Blogspot.sk, Facebook.com, Google.com a pod.)
  • Nemôžete na doméne používať SSL (HTTPS)
  • Link nemôžete prepájať cez nejaké počítadlo kliknutí alebo reklamný systém – musí to byť úplne jednoduchý a čistý hyperlink, aby sa do „odkazovateľa“ konverzie zapísala správna doména

Ako na to

Do ľavého menu sme pridali položku DirectLinks. Môžete teda zadať svoju doménu, prípadne aj sledovací kanál alebo napevno definovať, že z tejto domény ide len jedna kampaň. Po pridaní musíme ešte DirectLink schváliť, ale to je v pracovných dňoch otázka sekúnd, resp. pár minút. Tak, hor sa na DirectLinks 🙂 Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke dodávateľa nášho systému Direct Link TrackingDirectLink tracking
Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?