Ako efektívne zapojiť regionálne média do affiliate marketingu?

Ako efektívne zapojiť regionálne média do affiliate marketingu?

Regionálne média majú dôležitú úlohu pri informovaní občanov. Ľudí zaujíma všetko, čo sa deje v ich okolí a čo vplýva na ich bežný život a jeho kvalitu. Neobmedzujú sa len na papierovú tlač, alebo rozhlas. Takmer každý región, mesto, ale často krát aj menšie obce a dediny už majú svoj vlastný neoficiálny web. 

Aj v affiliate sieti máme registrovaných niekoľko takýchto regionálnych webov. Ako môžu tieto weby najefektívnejšie využívať affiliate marketing a prečo by sa do siete Dognet malo registrovať viac takýchto webov?

Ideálne kampane

Ideálnymi kampaňami pre takéto regionálne weby sú kampane ako Zľava Dňa alebo Bistro. Obe kampane rozdeľujú svoju ponuku aj podľa miest alebo regiónov. Viete tak pomocou týchto kampaní svojim návštevníkom ponúknuť presne to, čo by ich mohlo zaujímať. 

Bistro.sk je online služba objednávania jedál z reštaurácií s donáškou po celej Slovenskej Republike. A projekt ZľavaDňa asi nemusíme predstavovať. 

Ako využiť kampaň Bistro.sk?

  • Zdieľajte za sociálnych sieťach každý deň obedy z vybraných reštaurácií.
  • Vytvorte na svojom regio webe podstránku o obedoch. Majte na nej “menučka” reštaurácií v okolí, odkazujte na konkrétne reštaurácie na Bistro.sk a dávajte rôzne tipy na to, kde sa dobre najesť.
  • Zdieľajte tipy na obedy, obedové menu a večere aj na svojich FB stránkach.
  • Sledujte cez Bistro akcie reštaurácií vo svojom okolí a dajte o nich svojim návštevníkom vedieť.
  • Keď prší, je ideálne dať post hneď ráno a pridať aj nejaký malý rozpočet na propagáciu.

Ako na kampaň ZľavaDňa?

  • Propagujte lokálne zľavy napríklad na kaderníkov, či iné lokálne služby – aj vaša cieľová skupina chce ušetriť v regióne na službách. Propagovať pobyty zmysel nemá, ale práve regionálne akcie a zľavy áno.
  • Zdieľajte ich na Facebooku, či Instagrame.
  • Vytvorte obsah na svojom regionálnom webe – recenziu, video, rozhovor a začleňte tam aktuálny kupón zo ZľavaDňa.

 Regionalny obsah môžete zdieľať priamo a návštevníkov posielať napriamo na eshopy. Prípadne napísať článok, či vyrobiť si landing page. Nebojte sa boostovať príspevky aj malým rozpočtom. Oplatí sa to. 

Regionálny web vie presne cieliť a zaujať cieľovku, ktorá médiu verí. Využite to 🙂

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?