Affiliate ako doplnok PPC kampane

Affiliate ako doplnok PPC kampane

PPC kampane a systémy sú najčastejšie koncipované do textových reklám, ktoré poznáme štandardne z AdSense, eTarget a pod. Momentálne prebiehajú snahy o zvýšenie efektivity textových reklám, a to obohatením o obrázky či ikony. Bannerové plochy sú ideálne na štandardné pozície v rámci jednak homepage, tak aj celého webu. Tam majú svoje stabilné miesto.
small-clanok-homepage-bannery

Stabilné miesta bannerov na webe

Stabilné miesta bannerov na webe

PPC reklama je ideálna do článkov a umiestnenie do textu ako takého. Na štandardných, bannerových pozíciách má textová reklama rapídne nižšiu efektivitu, preto je tam lepšie osadzovať klasické bannery.
small-clanok-nahlad-ppc

Miesto pre PPC je hlavne v článku

Miesto pre PPC je hlavne v článku

Najlepším a zároveň najmenej agresívnym procesom je umiestnenie affiliate linkov priamo do článku. Takto neoberáte o priestor bannery a ani PPC plochy. Affiliate linky ako ideálny spôsob plného vypredania potenciálu textového obsahu webu
small-clanok-nahlad-affiliate-linky

Affiliate linky ako ideálny spôsob plného vypredania potenciálu textového obsahu webu

Kombináciou klasických metód predaja mediálneho priestoru s affiliate maximalizujete obchodný potenciál svojho projektu.
Affiliate sa dá využiť neštandardne a “vypredať” aj často nepredajný mediálny priestor. Najlepším príkladom je umiestnenie affiliate linkov do článkov a textu.
Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Zarábajúci affiliate web
E-book zadarmo

Zarábajúci affiliate web

Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?