Affiliate ako efektívny nástroj
affiliate-efektivne

Affiliate ako efektívny nástroj

Affiliate marketing je často zatracovaný pre svoju malú efektivitu. To môže prameniť z rôznych dôvodov od zle nastavených provízií, cez zle komunikovaný produkt až po chyby v použiteľnosti stránky, kde sa uskutočňuje samotná akcia. Nedodržaním základných pravidel môže byť affiliate program neefektívny a naozaj nekonkurenčný iným spôsobom monetizácie mediálneho priestoru. V systéme .dognet však dbáme na to, aby boli najmä stránky inzerentov a reklamné materiály kvalitne spracované a nič nebránilo uskutočneniu predaja. Affiliate má hlavné výhody v tom, že dáva publisherovi veľkú variabilitu použitia. Kampaň je vopred daná, teda publisher vie modifikovať mediálny priestor tak, aby maximalizoval účinnosť. Pár tipov pre publisherov:
  • Nájdite na vašej stránke nevyužitý mediálny priestor.
  • Vyberajte kampane vzhľadom na charakteristiku vašich užívateľov.
  • Nastavte komunikáciu tak, aby jej vaša skupina rozumela.
  • Nebojte sa experimentovať. V affiliate systéme vidíte úspešnosť veľmi rýchlo.
Ak máte akýkoľvek nápad, affiliate program .dognet je tu pre vás a affiliate manager sa vám bude ihneď venovať a situáciu riešiť.
Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Zarábajúci affiliate web
E-book zadarmo

Zarábajúci affiliate web

Už len jeden krok vás delí od získania e-booku, ktorý vám ukáže cestu k zarábaniu na webe formou affiliate marketingu

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?