V piatok krstíme knižku pre blogerov v Košiciach

V piatok krstíme knižku pre blogerov v Košiciach

Vzdelávanie je pre nás kľúčové. Preto sme vidali knižku Tvorba úspešného zarábajúceho blogu. Tak ako každá knižka, aj táto si zaslúži svoj krst. Uskutoční sa 6. Decembra 2019 na stretnutí Blogger Meet vol.3 v priestoroch košického BØLGE o 17:00 hod.

Knižka, aká tu nebola

Tvorba úspešného zarábajúceho blogu vznikla za účelom priniesť trhu novú publikáciu pre blogerov a pre tých, čo sa nimi chcú stať. Má viac ako 400 strán a podieľalo sa na nej cez 40 autorov. Medzi menami nechýbajú známi blogeri a blogerky aj špecialisti na online marketing. 

Dnes je klasické blogovanie a tvorba kvalitného obsahu na ústupe. Doslova ich drtia prvoplánoví instagramisti, ktorým na vyjadrenie stačí pekná fotka. A to je trend, ktorý chceme zvrátiť a oživiť blogerskú scénu, ktorá by tvorila hodnotný obsah pre čitateľa a celú spoločnosť.

Trend v stagnácii blogov na úkor rýchlo-konzumovateľného obsahu sociálnych sietí je tu už niekoľko rokov. Vidieť sa to dá na upadajúcej aktivite blogerov a značne preexponovanej pozornosti, ktorá sa sústredí na “influencerov”. To, že často život a príspevky influencerov nereflektujú realitu a ohýbajú vnímanie publika, je celospoločenský problém. 

Blog ako kvalitné médium

Blog, ktorý existuje už viac ako 20 rokov, naopak prináša iný pohľad na svet. Sú to často skúsenosti a názory autorov, ktoré nie sú vyjadrené len jednou fotkou či 15-sekundovou “instastorkou”. Blog ide obsahom do hĺbky. A je to jedno, či je to textový, alebo video obsah.

“Blogom a blogovaniu sa venujem už niekoľko rokov a cítim, že trh potrebuje viac vzdelávať a vrátiť sa k publikácii kvalitného obsahu. Práve blogy vedia pokryť témy, ktorým sa klasické online média nevenujú. Vedia priniesť pohľady a skúsenosti bežných ľudí. Dnes si vie blog založiť vlastne ktokoľvek, zadarmo a za niekoľko minút,”  hovorí aj Hanka Liptáková, koordinátorka a spolu-autorka knižky. 

Na krst knižky sa môžete tešiť už 6.12 na stretnutí Blogger Meet vol.3 v priestoroch košického BØLGE o 17:00. Krstnou mamou bude znána blogerka, Linda Babušík Adamčíková, vystupujúca aj pod pseudonymom Lapkinn

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?