12 affiliate meetupov HotDognet po celej CE Európe je za nami

12 affiliate meetupov HotDognet po celej CE Európe je za nami

22. marca 2016 sa uskutočnil v Bratislave prvý affiliate meetup HotDognet. Bol a stále je to event pre affiliate publisherov, nie len našej siete. Od vtedy sme ich usporiadali dovedna 12 v 4 krajinách po celej Európe. Celkovo sa na udalostiach zúčastnilo cez 600 návštevníkov. Prečo to vôbec robíme? 

Vzdelávanie a offline networking

Ako všade stále zdôrazňujem, celý Dognet som postavil na vzdelávaní a posúvaní trhu dopredu. Nečakáme, že to niekto spraví za nás. Sme v tom jednoznačným lídrom hlavne v Česku, Slovensku a Maďarsku. Vydávame knižky, robíme semináre, prednášame na vysokých školách. A dokonca už nie len ja, ale prednášajú a publikujú aj kolegovia. A aby som bol fér, názov „HotDognet“ vymyslela kolegyňa Katka raz cestou na obed. „Volajme to HotDognet a robme tam HotDogy“ … nuž, tak tomu je doteraz 🙂

V roku 2015 sme sa sťahovali na našu aktuálnu adresu na Karpatskej 6 v Bratislave. Keď som videl, aká tu je „párty pivnica“ hneď som sa do toho priestoru zamiloval. Vedel som, že tým odpadne veľa starostí s akýmkoľvek eventom a že budeme môcť robiť rôzne akcie niekoľko krát ročne. A tak tomu aj je. 

Vznik HotDognetu

Dnes je veľmi moderné robiť konferencie. Prenajať si priestor, zavolať nejakých speakrov a zarobiť na vstupenkách. Celé to robiť v Bratislave, či Prahe. Ako prvý plán dobré, no na sklonku roku 2019 vieme, že to nie je také ružové. Prečo?

  1. Konferencií o e-commerce a online marketingu je extrémne veľa
  2. Dobrých lokálnych speakrov je málo, opakujú sa a zastrešiť a „doniesť“ zahraničných je finančne náročné
  3. Ľudí to prestalo baviť, prednášky si pozrú aj na Youtube
  4. Väčšina konferencií skončí na nule a to sú ešte radi

Tak sme sa sami seba opýtali „Čo majú ľudia najradšej na konferencii?“ A odpoveď bola after párty – večerný networking, dobré jedlo a pitie. To asi uzná väčšina. Tak načo máme robiť konferenciu?

HotDognet je vlastne after párty po neexistujúcej konferencii.

Je to stretnutie affiliate publisherov s cieľom networkovať a posunúť sa o úroveň vyššie. Samozrejme, aj na HotDognete máme nejaké prednášky, no väčšinou ide o kolegov zo siete. Sem-tam príde aj jeden hosť, naposledy sme mali dvoch. Celé to je ale koncipované ako extrémne neformálne stretnutie našich partnerov. Snažíme sa im pomôcť, získať feedback, „vylepšiť“ ich a aj nás samotných, ako sieť. 

Celo-európska záležitosť

8 doterajších HotDognetov prebehlo v Bratislave, no v tomto roku sme mali prvé ročníky v Česku a Rumunsku. Mimochodom, v Česku sme mali v roku 2017 a 2018 affiliate konferenciu Affilhero conf., ktorú sme usporiadali ako spoločný projekt s viacerými affiliate sieťami. Takýto koncept však skončil nie úplne šťastne. Preto sme spoločne s jednou spriatelenou sieťou tento rok urobili prvý HotDognet priamo v Prahe. A dopadlo to výborne. 

Vďaka kolegovi Dávidovi sa nám podarilo myšlienku HotDognetu exportovať aj do reálneho zahraničia. Prvý maďarský HotDognet bol už v roku 2018 a tento rok bol ďalší ročník. Tak isto sme mali prvý úspešný ročník už aj v Bukurešti. V roku 2020 chystáme znova HotDognet v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a prvý ročník čaká aj Chorvátsko a Slovinsko. 

V kuloároch sa skloňuje aj prvý HotDognet v slovenských Košiciach 🙂

Všade prebieha HotDognet rovnako. Dobré HotDogy, krátke a uvolnené prednášky a hlavne networking. To je to, čo ľudia chcú.

Tešíme sa na vás

Robiť hybridnú konferenciu aj pre inzerentov, aj publisherov mi nepríde správne. Obsah nie je ani pre jedného, ani pre druhého. Preto sa zameriavame práve na publisherov, ktorí sú pre affiliate kľúčoví. Bez nich by affiliate marketing nefungoval. A práve ich vzdelávanie a napredovanie má zmysel, aby sa stal affiliate významným online kanálom celej e-commerce. 

Takže prečo to robíme? Aby sme našim inzerentom priniesli to najlepšie, čo affiliate trh ponúka a zároveň to vytvárali čo najlepšie. A to na všetkých trhoch, ktoré obsluhujeme. Sme tu pre vás. 

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?