Septembrové novinky pre inzerentov

Septembrové novinky pre inzerentov

Ani sme sa nenazdali a prišiel čas rozlúčiť sa s letom. Veríme, že tradičný pokles predajov vám vynahradili pekné zážitky s rodinou a priateľmi, na ktorých ste načerpali veľa síl a energie na prichádzajúcu hlavnú sezónu roka. V Dognete sme, tak ako každý rok, pripravení podporiť vás pri príprave na sezónu a počas nej všetkými možnými aj nemožnými spôsobmi. 🙂

Aké sme mali leto v Dognete vám vo videu porozprávajú Zuzka a Nela.

 

15 miliónov eur vyplatených publisherom

V júli sme prekročili ďalšiu magickú hranicu. 🙂 Publisheri si v Dognete zarobili na províziách už 15 miliónov eur.

Tajomstvo úspechu našich partnerov sa skrýva v ich šikovnosti, podpore a priateľskej komunikácii zo strany siete a v neposlednom rade v zaujímavých kampaniach, ktoré pre nich máme vďaka vašej dôvere k dispozícii.

Tešíme sa, že affiliate marketing pre vás dokázal byť zdrojom nových objednávok a tiež pomocou pri poklese ziskov aj počas letnej „uhorkovej sezóny“.

 

Dognet tím sa rozrastá

Dognet sa neustále rozrastá ako počtom kampaní a publisherov, tak aj počtom kolegov, ktorí sa o vás v sieti starajú.

Časy, keď sa ľudia v Dognete dali spočítať na prstoch jednej ruky, sú dávno preč. Dnes je nás v tíme už 20! 🥳

Na fotke chýba Čedo, Country manažér pre Chorvátsko a Balkán a web developeri Miro a Peťo.

Naopak na nej vidíte náš najnovší prírastok – Ľuba, ktorý v lete prišiel do Dognetu na pozíciu Product & Business Development Managera a hneď medzi nás zapadol.

Ľubo má skúsenosti z digitálnej agentúry, venoval sa softvérovému riešeniu na automatizáciu a zvyšovanie výkonu facebookových a instagramových reklám a stojí taktiež za prvou basketbalovou podcastovou platformou na Slovensku. 🙂

 

Skvelá ponuka od Digitálnej univerzity

V Dognete považujeme neustále vzdelávanie za veľmi dôležité, najmä v tak rýchlo napredujúcej oblasti akou je online marketing. Preto sme veľmi radi, že na Slovensku existujú projekty ako Digitálna Univerzita. 🙂

Digitálna Univerzita sa už 6. rok špecializuje na profesionálne vzdelávanie v oblasti online marketingu. Jej absolventov nájdete aj vo firmách ako je SPP, Tatra banka, Allianz poisťovňa, Lyra, Refresher či Zoznam.sk. O tom, že má skutočne čo ponúknuť, hovorí nie len skvelé uplatnenie jej absolventov a niekoľko ocenení, ale najmä výučba zastrešená viac ako 32 špecialistami z praxe.

Tí vás naučia lepšie porozumieť správaniu zákazníka, content marketingu, pomôžu vám popasovať sa so SEO, sociálnymi sieťami či influencermi a získať komplexný prehľad v online marketingu, ktorý vám pomôže naplniť potenciál vašej marketingovej stratégie a zvýšiť predaje.

Môžete si vybrať z 3 druhov štúdia – od základného certifikovaného štúdia, cez expert štúdium pre už ostrieľaných marketérov, až po MBA štúdium, na konci ktorého vás čaká medzinárodne uznávaný titul.

Tešíme sa, že sme aj tento rok boli pozvaní predstaviť študentom Digitálnej Univerzity affiliate marketing na doplnkovej prednáške. Nela a Zuzka na nej dopodrobna vysvetlili fungovanie affiliate marketingu zo strany inzerenta aj publishera.

Teraz vám spoločne prinášame jedinečnú príležitosť absolvovať ku štúdiu bezplatnú individuálnu konzultáciu s expertom na vybranú tému! Stačí, keď napíšete pri registrácii na vybrané štúdium do poznámky „Dognet“ a po úhrade štúdia získate hodinovú konzultáciu zadarmo.

V prípade, že by ste mali záujem o štúdium pre viacerých kolegov, k hodinovej bezplatnej konzultácii získate taktiež množstevnú zľavu.

 

Vyberáme zaujímavosti z letných štatistík

Od začiatku tohto roka sme v sieti pozorovali rastúcu priemernú hodnotu objednávky vo všetkých segmentoch. Tento trend sa v máji zastavil. Hoci celkový počet objednávok bol v letných mesiacoch vyšší v porovnaní s minulým rokom, celkový obrat, ktorý vám partneri priniesli, bol o niečo nižší.

Ľudia teda toto leto nakupujú viac, ale za menej. To môže byť spôsobené využívaním akciových ponúk a výpredajov alebo výberom lacnejších produktov, či už z dôvodu neistoty z ďalšieho zdražovania alebo šetrenia kvôli letným dovolenkám.

 

Spájame a podporujeme publisherov

Ani v lete sme nepoľavili z našej misie edukácie a podpory publisherov pri vytváraní a udržiavaní ich affiliate projektov.

Máme za sebou letný HotDognet, stretnutie publisherov, ktoré organizujeme už tradične dvakrát do roka. Tentokrát bola táto akcia výnimočná, nakoľko sme s našimi partnermi oslávili 10. narodeniny Dognetu a nechýbala ani prednáška zo života siete. Tú si nezobral na starosti nikto iný ako Štefan.

Narodeniny sme oslávili ako s novými partnermi, tak aj s tými, ktorí sú s nami už od začiatku. Ani bez jednej skupiny by sme sa k takémuto úspechu nikdy nedopracovali. Spoločný večer sme si užili, dali sme si dobré hotdogy, sfúkli sviečky na narodeninovej torte a viedli dlhé diskusie nielen o affiliate marketingu. 🙂

Jednou z horúcich tém bola expanzia na maďarský trh, ku ktorej sme pre našich partnerov vytvorili komplexný návod. Veríme, že im pomôže s tvorbou úspešných projektov, s čím ide ruka v ruke aj väčší počet kvalitných partnerov pre vaše zahraničné kampane.

Vedeli ste, že vo svojej administrácii máte k dispozícii zoznam overených copywriterov a prekladateľov pre zahraničné trhy? Zoznam nájdete pod záložkou „Nástroje“ a viete si v ňom jednoducho nájsť kontakt na odborníka, ktorý vám dokáže pomôcť so správou vášho e-shopu aj v zahraničí.

 

Pozvánky na záver

Srdečne vás pozývame na Upterdam, najväčšiu slovenskú konferenciu zameranú na e-commerce a online podnikanie. Už 21.9. sa uvidíme v Senci, kde, samozrejme, nebudeme chýbať s naším neprehliadnuteľným Dognet stánkom.

Kto zažil minulý ročník, vie, že Upterdam nie je iba konferencia, ale predovšetkým hodnotná komunita podnikateľov a firiem pôsobiacich v e-commerce na Slovensku a v Česku.

Môžete sa tešiť na prednášky od viac ako 25 zaujímavých rečníkov, panelové diskusie, expo zónu a chutné občerstvenie. Príďte sa inšpirovať od najlepších, rozšíriť sieť svojich kontaktov a porozprávať sa s nami o tom, aké ste mali leto a čo chystáte na sezónu. 🙂

Affiliate marketing pre e-shopy
E-book zadarmo

Affiliate marketing pre e-shopy

Už ste iba jeden krok od e-booku, ktorý vám pomôže získať kľúčové informácie o správnom nastavení a fungovaní vašej affiliate kampane

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?