Propagácia kampane medzi publishermi

Propagácia kampane medzi publishermi

Spustenie kampane je len začiatok. V sieti Dognet dbáme na zastrešenie kampane ako služby, a nie len ako „technického riešenia“. Čo sa teda deje po spustení kampane?

Sociálne siete

Aktívne využívame viaceré sociálne siete. Základom je Facebook, následne Twitter a nechýba ani Google+ a LinkedIn. Po spustení kampane komunikujeme kampaň na viac ako 10 miestach, sieťach a skupinách.

1. Facebook

Na Facebooku máme stránku affiliate siete Dognet a tiež skupinu, kde komunikujeme s publishermi a dávame im rýchle novinky. Stránka má cez 1300 fanúšikov. Skupina cez 140 členov. Nezostávame len pri firemných profiloch, ale pridávame kampaň aj do nezávislých skupín so stovkami členov.

2. Twitter

Sociálna sieť Twitter nie je u nás veľmi rozšírená, ale v komunite publisherov je veľmi používaná. Aktívne používame hash #hashtag-y #skaffil a #czaffil, ktoré komunita pre novinky používa. Na Twitter profile máme cez 400 followers.

3. Google+, LinkedIn a doplnkové kanály

Sieť G+ používame preto, že aj na nej sa vyskytujú publisheri a tak isto to pomáha pri vyhľadávaní kampane cez Google. Profesionáli a veľké médiá používajú LinkedIn na komunikáciu. Preto kampane propagujeme aj tam, aby sa dostali k maximu ľudí. Propagácia kampaní prebieha aj cez Super Affiliate Academy, čo je kurz pre začiatočníkov s affiliate. Obsluhujeme tiež katalóg kampaní Affiliate.sk a organizujeme event HotDognet, kde sa o kampaniach bavíme s publishermi osobne.

4. Externé katalógy kampaní

Pri zaradení kampane do affiliate.sk nekončíme. Zaraďujeme ich aj do zoznamov a katalógov kampaní. Všade, kde by na ne mohli publisheri naraziť a hľadať ich.


Emailing a direct mail

Email je veľmi silná zbraň a vieme to aj v sieti DOGNET. Preto máme dokonca viacero možností, ako kampane propagujeme. Všetko riešime my, interne, pre inzerentov. Bez akýchkoľvek poplatkov.

5. Sumár kampaní

Každý mesiac rozosielame publisherom zoznam nových kampaní. Celková databáza je viac ako 1600 odberateľov a email má takmer 30% open rate.

6. Horúce denné novinky

Máme špeciálny automatický mailing. Akonáhle je nová kampaň alebo článok online, ráno o tom publisheri vedia. V zozname máme cez 200 aktívnych publisherov, ktorí si želajú mať novinky okamžite.

7. Sumár noviniek v notifikačných mailoch

Väčšina publisherov odoberá notifikačné maily o nových konverziách, denných prehľadoch a podobne. Aj tam sa každá nová kampaň zobrazí. Takýchto mailov odošleme zo siete desiatky tisíc mesačne aktívnym publisherom.

8. Priama a cielená akvizícia

Publisherov oslovujeme aj osobne keď vieme, že by o kampaň mohli mať záujem. Tiež používame interný katalóg, cez ktorý oslovujeme priamo vybraných publisherov pre konkrétnu kampaň.


Affiliate ako služba

Pretože mi neprevádzkujeme technické riešenie. Robíme maximum preto, aby sa kampane aj reálne rozbehli. Tešíme sa na vás 🙂

CHCEM SA PRIDAŤ

 

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Affiliate marketing pre e-shopy
E-book zadarmo

Affiliate marketing pre e-shopy

Už ste iba jeden krok od e-booku, ktorý vám pomôže získať kľúčové informácie o správnom nastavení a fungovaní vašej affiliate kampane

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?