Povianočné novinky pre inzerentov siete Dognet

Povianočné novinky pre inzerentov siete Dognet

V novom roku sme si pre vás pripravili prvé vydanie noviniek z Dognetu.

Povianočné zhodnotenie

Všetci sa každý rok tešíme na obdobie Vianoc. V e-commerce už tradične najsilnejšie obdobie v roku. Ako to vyzeralo u nás v Dognete? Vrchol sezóny sme mali 11.12. a záverečnú bodku sezóny 2018 17.12. Úplne minimum predajov bolo samozrejme priamo na Štedrý deň a potom na Silvestra. V podstate hneď po skončení vianočných sviatkov sa všetko začalo vracať do normálu.

Koncom roku 2017 sme sa tešili, keď sme prvýkrát prekonali magickú hranicu 1 000 000 € vyplatených publisherom a hneď v úvode tohto roku sa nám už dokonca podarilo preskočiť hranicu 2 000 000 € vyplatených publisherom.

A malá zaujímavosť? Posledná konverzia roku 2018 padla presne 31.12. o 23:59:11 v maďarskej kampani ecipo.hu. A prvá konverzia v roku 2019 padla len pár minút na to. Už o 00:04:14 niekto nakúpil v e-shope Dr.Max.sk.

Užili sme si tradičný vianočný HotDognet

Ako každý rok, aj tento rok sme v decembri zorganizovali obľúbený affiliate meetup HotDognet. Konal sa už tradične v našej pivnici v Bratislave na Karpatskej. Užili sme si skvelé HotDogy od Filips HotDog, ochutnali veľa zaujímavých rumov a vypočuli si niekoľko zaujímavých prednášok a panelovku.

Panelová diskusia bola dokonca medzinárodná. Viedol ju náš Štefan a debatovali v nej náš kolega Dávid, Michal Hradil z Hyperie, Tomáš Vrtík z Expandeca a náš maďarský publisher Zsolt Hegedűs.

Okrem panelovky boli aj 3 zaujímavé prednášky. Katka Novotná prišla s už tradičnou prezentáciou o dátach, číslach, vývoji a výkone rôznych segmentov a celej siete. Dávid Puha mal veľmi úprimnú prednášku bez omáčok o tom, čo sme sa za uplynulý rok naučili o HU, RO, DE a PL affiliate trhu. A ja som návštevníkom HotDognetu sprostredkovala know-how zo zahraničia v prednáške 3+1 príkladov úspešných zahraničných affiliate projektoch.

HotDognet ale nie je len o prezentáciách, ale hlavne o výmene skúseností, networkingu a samozrejme aj HotDogoch … a dobrom pití.

Viac podrobností, všetky videá z prednášok aj panelovky a kopec fotiek nájdete TU.

Konferencie, expá, ples. Kde všade už Dognet bol v roku 2019?

Rok 2019 zatiaľ netrvá ani 2 mesiace, no my sme už stihli byť na niekoľkých e-commercových podujatiach.

24.1. ste sa s nami mohli stretnúť v Budapešti na Ecommerce Expo 2019 – najväčšom e-commerce evente v Maďarsku. Tento rok bol 4. ročník a zúčastnilo sa ho viac ako 2000 ľudí. Dognet stánok bol celý deň plný záujemcov. Získavali sme nových inzerentov aj publisherov na maďarskom trhu a rozdali sme stovky kníh o affiliate marketingu, ktoré máme samozrejme aj v maďarskom jazyku.

26.1. sme sa zúčastnili prvého ročníku Ecommerce plesu v Prahe, ktorý organizovala Zásilkovna a Dognet bol jedným z partnerov. Užili sme krásny večer plný skvelého jedla, pitia, zaujímavých kontaktov a skvelého programu a už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Viac informácií o plese, fotky ale aj video z akcie nájdete na oficiálnej stránke Ecommerce plesu.

29.1. sme boli znovu v Prahe. Tentokrát na expe Reshoper. Rozdali sme desiatky kníh Super affiliate academy pre inzerentov, našich špeciálnych pív, ľadovej kávy a energy drinkov. Stretli sme mnoho zaujímavých ľudí a bavili sa o affile. Najmä náš Roman bol hviezdou, e-shopistom rozdal nespočet rád a získal kopec zaujímavých kontaktov.

7.2. bol náš Štefan s Romanom v Prahe na Eshopistovi. Eshopista je séria 4 konferencií zameraných na témy týkajúcich sa aktuálnych trendov pre majiteľov, manažérov a online marketérov v e-shopoch. Dognet je partnerom týchto konferencií. Na prvej tohtoročnej konferencii zo série Eshopista prednášal Štefan o automatizácií a nových technológiách v Dognete s ukážkou, ako ich využíva e-shop 4home.

12.2. sme znovu vystavovali v Budapešti, tentokrát na konferencii zväzu Ecommerce Hungary. Náš kolega Dávid mal aj prednášku v rámci konferencie, na ktorej hovoril o tom, ako pomôcť expanzii eshopu pomocou affiliate marketingu.

Mnoho nových kampaní aj publisherov

Od posledných noviniek z Dognetu nám pribudlo niekoľko nových publisherov a takmer až 30 nových kampaní na Slovensku, v Čechách, Maďarsku, Rumunsku aj Poľsku. Medzi ktoré patrí napríklad aj známe kníhkupectvo PantaRhei.sk, kampane 1autodiely.sk a AutoHotarek.sk z auto-moto segmentu, zo segmentu pre deti napríklad Bajecnehracky.cz a Najlepsiehracky.sk, BiotechUSA.hu zo segmentu šport, Nábytok-a-interier.sk zo segmentu bývanie a kopec ďalších.

A čo chystáme?

Najbližšie sa chystáme na konci marca na veľké dvojdňové Czech On-line expo 2019 kde bude Roman prednášať o potenciále affilu a možnostiach optimalizácie kampaní.

A ako je u nás už zvykom, neustále pracujeme na zlepšení procesov a programujeme ďalšie nástroje pre publisherov aj inzerentov, aby sme skvalitnili, sprístupnili či zjednodušili prácu s affilom. Jedným z týchto nástrojov je aj Q-tracker, ktorý umožní jednoduchú kontrolu trafficu, či nový interný reklamný systém na produkty. O týchto nástrojoch sa určite dozviete viac v ďalších novinkách z Dognetu.

Pokiaľ chystáte nejaké špeciálne jarné akcie, prípadne niečo už na Veľkú noc, alebo na akúkoľvek inú príležitosť, neváhajte sa nám ozvať na hello@edognet.com. Dáme včas vedieť publisherom a vy tak môžete krásne zvýšiť účinok plánovanej akcie.

Ako pokračujú mediálne kampane

V predchádzajúcich novinkách z Dognetu hovorila kolegyňa Nela aj o media kampaniach. Stále pracujeme na ich rozbehu a aktuálne máme aktívnych 17 média kampaní a dokonca už cez ne padla aj prvá konverzia. Budeme postupne oslovovať ešte aj ďalších inzerentov a pokiaľ vás to zaujalo tak nečakajte a kľudne sa ozvite kolegovi na pavliscak@dognet.sk.

Novoročný darček pre vás

Do nového roka sa nám pre vás podarilo vybaviť skvelý darček. Poteší najmä tých, ktorí uvažujete nad expanziou e-shopu do zahraničia. V spolupráci s EXPANDECO, expertom na poskytovanie komplexných expanzných služieb pre e-commerce, sme pre vás vybavili skvelú zľavu na expanzný must have “starting pack” pre e-shopy.

Bežná cena takéhoto balíčka je až 967 €. My sme pre Vás vybavili zľavu až 300€, celý balíček tak môžete mať len za 667 €. A čo všetko tento balíček obsahuje?

  • 2 výdatné hodiny úvodných expertných konzultácií priamo s CEO Expandeco Tomášom Vrtíkom – výber trhu, daňové a právne povinnosti, lokálne zvyklosti, best practises, základné správne uchopenie expanzie. Bežná cena je 75 €/hod
  • 10 normostrán SEO prekladov vrátane korekcií do cieľového jazyka – bežná cena od 16 €/NS
  • založenie bankového účtu v zahraničí – bežná cena 300 € + 150 € úradné preklady
  • prenájom zberného miesta (resp. lokálnej adresy/skladu na manažovanie vratiek) v zahraničí na 3 mesiace ZADARMO – bežná cena 3×69 €

Toto všetko pre Vás Expandeco zabezpečí až v 10 krajinách – SK, CZ, PL, AT, DE, HU, RO, BG, HR a SI.

Aby ste si mohli túto zľavu uplatniť, stačí kontaktovať Expandeco na vrtik@expandeco.com a uviesť, že ste inzerentom siete Dognet a máte záujem o expanzný must have “starting pack” s 300 € zľavou pre našich inzerentov. Záväzné objednanie je možné najneskôr do 15.3.2019.

Držíme teda palce k prípadnej expanzii a ďakujeme, že ste s nami. 🙂

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?