Poprázdninové novinky z Dognetu

Poprázdninové novinky z Dognetu

Leto sa nám skončilo, pomaly sa blíži hlavná e-commerce sezóna a my vás vítame pri ďalšom diely noviniek z Dognetu. Ako vidíte, dnes tu nie som sama. Som tu spolu s kolegyňou Katkou Novotnou, ktorú určite väčšina z vás už pozná.

 

Katka je náš Senior Affiliate Manažér a v Dognete je takmer od jeho začiatku. Jej práca spočíva hlavne v starostlivosti o našich publisherov, kampane a systém ako taký. Väčšina technických požiadaviek a otázok ide priamo na Katku. Patrí do tej časti Dognetu, ktorá je pro-publishersky orientovaná. Bije sa teda za práva a za čo najlepšie podmienky pre našich publisherov. V auguste oslávila 4. výročie jej pôsobenia v Dognete. Pamätá si ešte časy, kedy sme mali len 60 kampaní a teraz sa pomaly blížime k číslu 500.

 

Super teambuilding

V lete sme sa venovali okrem práce aj tým klasickým letným aktivitám. Spravili sme si super teambuildingovú grilovačku. Vytiahli sme gril na terasu, náš Country manager pre Česko, Roman, spravil skvelé burgre, užili sme si pekný letný večer a utužili vzájomné vzťahy. 

 

 

 

Založili sme dognetový instagram

Po Facebooku, Twitteri a LinkedIne nás už môžete sledovať aj na Instagrame! Budeme sa snažiť pridávať zaujímavé fotky z našich akcií, ale aj z bežných dní Dognetu. Takže pokiaľ používate Instagram, budeme radi ak nás začnete sledovať. Nájdete nás ako dognetaffiliatenetwork

Q-tracker funguje

Q-tracker, ktorý som už spomínala aj v predchádzajúcich novinkách funguje a vo videu o ňom viac porozpráva Katka. V Dognete kladieme dôraz na kvalitu trafficu. Pri takmer 500 kampaniach a tisíckach publisherov však už nebolo možné túto kvalitu kontrolovať len manuálne. Preto sme niekoľko mesiacov vyvíjali automatizovaný systém na kontrolu našich publisherov. 

Kontrolujeme referral adresy, počet preklikov a predajov za určité obdobie a tieto dáta porovnávame s predošlým obdobím a hľadáme anomálie. V praxi to môže vyzerať napríklad tak, že ak publisher pošle hromadný newsletter, vieme o tom do pár hodín, nakoľko sa mu v konte neúmerne navýši aktivita. 

Q-tracker samozrejme neustále vylepšujeme a rozširujeme jeho možnosti. No už teraz môžeme povedať, že nám tento systém nesmierne pomáha a našim affiliate manažérom uľahčuje prácu. Už len v deň jeho spustenia sme odhalili viacero publisherov, ktorí porušovali podmienky siete Dognet a boli z nášho systému kompletne vylúčení. 

 

Pripravujeme knižku pre blogerov

Vydávame knižku pre blogerov, ktorá sa dostane do rúk takmer každému blogerovi a blogerke z Česka a Slovenska. Bude sa venovať témam, ktoré blogeri najčastejšie riešia – ako písať kvalitné články, ako získať návštevnosť, SEO, ako zarábať na blogu a to všetko od naslovovzatých expertov. S vydávaním knižiek už máme nejaké skúsenosti a veríme, že aj táto bude mať taký úspech ako naša posledná Super affiliate academy – tvorba zarábajúceho webu

 

 

Zúčastnili sme sa turnaja o pohár Eshopisty

Ako to vyzerá, keď chlapci od počítačov hrajú futbal? To sme sa dozvedeli v polke augusta na super akcií od Acomware – futbalovom turnaji o pohár Eshopisty. Ani silná zostava hráčov nám prvé priečky nezaručila, no za to sme si užili celý deň na čerstvom vzduchu a videli sme dovtedy nepredstaviteľné veci – teda behať kolegov za loptou po ihrisku. Ale aby sme im nekrivdili, bojovali naozaj statočne a hanbu nám určite nespravili. 

 

1. pražský HotDognet

10.9. sa uskutočnil prvý český HotDognet v Prahe. S organizáciou nám pomáhala affiliate sieť eHub, za čo im aj touto cestou ďakujeme. HotDogy boli výborné, vypočuli sme si niekoľko zaujímavých prednášok a networking a zábava pokračovali do neskorých hodín. O prednášky sa postarali kolegovia Katka a Roman a o tretiu sa postaral Milan Pichlík. Ohlasy na akciu boli veľmi dobré a určite chystáme v Čechách aj ďalšie ročníky. Report o akcii pripravil Michal Majgor, affiliate publisher. 

 

Na už klasický Vianočný HotDognet v Bratislave sa môžete tešiť najbližšie 11.12.

 

A na záver čo? Darček!

Na záver nesmie chýbať darček, tentokrát sme ho pre vás pripravili v spolupráci s Biznisweb.sk. Ak pre svoj web hľadáte nové riešenia alebo sa chystáte expandovať, tento darček je práve pre vás. Ako inzerenti Dognetu od nich dostanete balíček PREMIUM na 1 rok úplne zdarma. 

Pre uplatnenie darčeku napíšte na kvasnicova@irisoft.sk a uveďte, že ste inzerentom Dognetu.

Ďakujeme Bizniswebu za poskytnutie darčeku a vám ďakujeme, že ste s nami. 🙂

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Affiliate marketing pre e-shopy
E-book zadarmo

Affiliate marketing pre e-shopy

Už ste iba jeden krok od e-booku, ktorý vám pomôže získať kľúčové informácie o správnom nastavení a fungovaní vašej affiliate kampane

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?