Októbrové novinky z Dognetu

Októbrové novinky z Dognetu

Ahojte, vitajte pri ďalších, októbrových, novinkách z Dognetu. Sezóna, ktorú sme všetci celý rok očakávali už je v plnom prúde, tak sa poďme spoločne pozrieť na to, čo sa v Dognete za posledný mesiac udialo a ako sa pripravujeme na sezónu.

Ako ste si isto všimli, ani dnes vo videu nie som sama. Pokračujeme v trende, ktorý sme začali v minulej časti, kedy som tu mala kolegyňu Katku Novotnú. Dnes Vás novinkami spolu so mnou bude sprevádzať náš posledný prírastok do tímu – Alexandra Ortega.

Alexandra je náš finančný manažér a predpokladám, že ste s ňou už asi všetci boli v kontakte, minimálne prostredníctvom mailu. Má na starosti všetky finančné procesy v Dognete. Fakturuje, vymáha pohľadávky, vypláca provízie publisherom. Pokiaľ teda máte akékoľvek otázky ohľadom financií, neváhajte sa na Sašu obrátiť.

 

Maďarský HotDognet

V minulej časti sme vám zreferovali ako dopadol náš prvý český HotDognet. Dnes Vám povieme ako dopadol maďarský HotDognet, ktorý organizoval náš kolega Dávid Puha. Bol to už druhý ročník a konal sa 10. Októbra v Budapešti. Primárne bol teda určený pre našich maďarských publisherov, ale aj pre inzerentov. Večer prebiehal v príjemnej atmosfére UrbanFood Cafe & Coworking v centre mesta.

Tešíme sa, že sa nám pomaličky darí budovať affiliate komunitu aj v Maďarsku. Dôkazom toho je jednoznačne aj to, že na náš affiliate meetup HotDognet prišlo okolo 30 ľudí. Našim hosťom bol Filip Minár z Expandeca, ktorý prednášal o expanzii do zahraničia, a priniesol užitočné tipy nielen pre inzerentov, ale aj pre publisherov.

 

 

A keď sme pri tom HotDognete, tak nezabudnime pripomenúť, že už 11. Decembra sa koná vianočný HotDognet, tentoraz už tradične u nás na Karpatskej 6 v Bratislave. Akcia je určená primárne pre publisherov, no radi tam uvidíme aj vás. Ak teda máte záujem, lístky sú stále k dispozícií cez Tickpo. Zatiaľ je známy prvý rečník, ktorým bude Andrej Saxon z Quality Unit. Porozpráva o tom, ako sa vyvíja Post Affiliate PRO, na ktorom beží aj Dognet.

 

 

Super októbrové konferencie

V októbri sme sa s kolegami zúčastnili až 3 super konferencií. Prvou z nich bola e-commerce konferencia Upterdam, ktorá bola zameraná na expanziu a medzinárodný networking. Zažili sme niekoľko prednášok od svetových rečníkov, stretli sme ľudí nielen zo Slovenska, ale aj z rôznych štátov Európy a z rôznych e-commerce oblastí. Konferencia bola zakončená mimoriadne vydarenou afterparty, ktorá trvala až do rána. 

 

 

Druhou vydarenou konferenciou v októbri bolo PPCEE. Na túto najdivokejšiu PPC udalosť v CEE regióne sa išli pozrieť kolegovia Dávid, Veronika a Nela. Určite v ničom nepreháňali, bolo to naozaj divoké. Prednášky boli plné dát, čísiel a informácií. Bežný smrteľník by sa možno aj zľakol. Boli však výborne nakombinované s prezentáciami, ktoré sa venovali aj online, či firemnej stratégií. Celú konferenciu vedenú v anglickom jazyku sprevádzal Ján Gordulič s originálnym humorom, ktorý dopĺňal príjemnú atmosféru v ateliéri Babylon. A kolegovia odkazujú, že ak ste boli, dobre pre Vás. Ak ste neboli, určite zvažujte budúci rok. 🙂

 

 

A do tretice kolegovia Roman, Nela a Štefan boli v Prahe na E-Business Fórum 2019. Rozdávali našu knižku o online marketingu pre potešenie duše a drinky pre potešenie tela, ale hlavne hovorili so zástupcami e-shopov o tom, ako správne od začiatku nastaviť affiliate kampane, aby fungovali tak, ako majú a boli pre e-shop dlhodobo prínosné. 

 

 

A okrem toho naša proaktívna kolegyňa Katka, ktorá je s WordPressom veľký kamoš, už klasicky pomáhala s organizáciou WordCamp Bratislava a 26.10. speakovala na WordCampe v Brne.

Prekročili sme významný míľnik

V októbri sme prekonali magickú hranicu 3,000,000€ vyplatených našim affiliate publisherom. Čo k tomu dodať? Asi len toľko, že pred 6 rokmi to čakal málokto. Jedno je však isté. Sme tu len vďaka našim skvelým publisherom ale aj Vám, inzerentom a spolu posúvame affiliate marketing dopredu. Za to všetkým patrí jedno veľké ĎAKUJEME.

 

 

Dôležitý odkaz na záver

Touto dobou už pravdepodobne každý z vás dostal e-mail ohľadom Black Friday. E-mail obsahuje krátky dotazník a je veľmi dôležité, aby ste ho vyplnili. Obsahuje len zopár otázok s ohľadom na to, čo chystáte na Black Friday, prípadne na Cyber Monday. Ak ste sa rozhodli tieto dva “nákupné sviatky” odignorovať a pripravujete sa rovno na Vianoce, tak je tam otázka aj pre vás. 🙂

Určite si prosím tie tri minútky na dotazník nájdite a vyplňte nám ho. My budeme informácie s dotazníkom komunikovať ďalej publisherom, ktorý sa tak naplno môžu na vaše akcie pripraviť a posilniť výkon kampane.

 

A na záver čo? Darček!

V spolupráci s CREATIVE sites, tvorcami e-shopov na mieru a organizátormi e-shop konferencie bez komerčných rečí, vám tentokrát exkluzívne ponúkame 3 kupóny so 100% zľavou na videozáznamy z e-shop konferencie CREATIVE summit & EXPO 2019 + 2018. Kto sa skôr ozve, ten kupón dostane. Pre ostatných máme ešte trvalý kupón s 50% zľavou na celý mesiac november 2019 – DGNT50. Pre získanie kupónov so 100% zľavou píšte priamo mne na ferancova@dognet.sk a prví traja šťastlivci ich dostanú.

Získajte množstvo praktických informácií od popredných slovenských a českých odborníkov na e-commerce, ktoré navyše môžete okamžite využiť vo vašom e-shop biznise. Nasajte atmosféru najväčšej e-commerce konferencie na Slovensku a možno sa dokonca rozhodnete navštíviť jej v poradí už 3. ročník v septembri 2020.

 

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?