Májovo-júnové novinky z Dognetu

Májovo-júnové novinky z Dognetu

Po krátkej odmlke sme tu znovu s novinkami z Dognetu. Od posledného videa sa u nás udialo kopec zaujímavých vecí, tak sa teda poďme spolu pozrieť na to, čo máme v Dognete nového.

Dva HotDognety úspešne za nami

Úspešne je za nami prvý rumunský HotDognet, ale aj už tradičný letný HotDognet, ktorý organizujeme u nás v Bratislave.

Rumunský HotDognet zorganizoval náš kolega Dávid v Bukurešti a konal sa 8.mája. Osobne sa stretol a porozprával s rumunskými publishermi a priblížil im sieť Dognet, aktuálne kampane a ich výkon. Na akcii prednášali o e-commerce trhu a affiliate trhu v Rumunsku aj Mihai Croitoru a Dragoș Bunea. Mihai má viac ako 15 ročné skúsenosti v affile a porozprával o obsahových weboch. Dragoș, affiliate publisher a admin najväčšej rumunskej affil skupiny, porozprával o chybách, ktorých sa affiliate siete často dopúšťajú.

 

12. júna sa klasicky konal Letný HotDognet u nás v pivnici a na terase na Karpatskej 6. Nechýbali samozrejme hot dogy, skvelé občerstvenie, zábava, zaujímavé prednášky aj SEO panelovka. Prednášala kolegyňa Katka, kolegovia Dávid a Šimon a panelovky sa zúčastnili také mená ako affiliate publisher Milan Pichlík, SEO špecialista Miroslav Beňo z Webglobe – Yegon, SEO špecialista Peter Olvecký a affiliate publisher Peter Baraník. Report z HotDognetu už čoskoro nájdete u nás v magazíne, kde si budete môcť aj vypočuť všetky prednášky.

 

Úspechy našej knihy

Skvelou správou je, že našu novú knihu Super affiliate academy, ktorú som už spomínala v minulých dieloch, si môžete kúpiť nielen fyzicky v kamenných obchodoch Panta Rhei, ale aj v mnohých e-shopoch.

Pre Vás, pre našich inzerentov, sme knižky posielali ako darček úplne zdarma. Pokiaľ sa k Vám knižka náhodou nedostala, tak nám napíšte a vyriešime to 🙂

 

 

Kde všade sme boli?

Za posledné dva mesiace sme toho znovu trochu pocestovali. Najmä náš kolega Dávid, ktorý Rumunsko navštívil nielen kvôli rumunskému HotDognetu, ale aj kvôli konferencii GPeC.

 

 

Okrem toho bol aj s kolegyňou Csillou vo Vyšehrade v Maďarsku na konferencii Ecommerce Hungary a odtiaľ letel priamo do Londýna na konferenciu Affiliate Huddle 2019.

Ten sa teda nabehal a to všetko len preto, aby sme sa vzdelávali, zlepšovali a rástli 🙂

Ja aj s kolegyňami Nelou a Veronikou z Ecommerce Bridge sme si užili super konferenciu MastersGate Digital summit 2019. Prednášky boli naozaj výživné a aj napriek nepriaznivému počasiu sme sa skvele zabavili na afterparty.

S kolegom Romanom a so Štefanom sme na akcii Eshopista v Prahe v Žlutých lázních konzultovali možnosti ako použiť affiliate kampaň na budovanie značky. Keďže to návštevníkov zaujalo, Roman pripravuje na túto tému článok, ktorý sa čoskoro objaví v našom magazíne aj na sociálnych sieťach.

 

 

A naša Senior Affil Manažérka Katka sa na konci júna zúčastnila konferencie WordCamp Europe v Berlíne ako dobrovoľník. Organizovala zbierku tričiek pre charitu, uvádzala spíkrov a pomáhala účastníkom konferencie.

 

 

Čo ešte robíme na zlepšenie našich služieb?

Testujeme prvú verziu Q-trackera, na ktorom náš developer pracoval viac ako mesiac. Q-tracker je systém na automatickú kontrolu preklikov a predajov na základe istých pravidiel, ktoré neustále dolaďujeme. Vďaka tomuto programu na kontrolu sa nám darí odhaliť publisherov, ktorých aktivita je podozrivá a po následnej manuálnej kontrole ich môžeme upozorniť alebo dokonca vyhodiť zo siete.

Publisherov sme samozrejme kontrolovali aj pred Q-trackerom, no robili sme to manuálne a preto to bolo zdĺhavé a nebolo to 100% efektívne. Vďaka tomuto programu vieme rýchlejšie a lepšie sledovať, čo a ako naši publisheri robia.

Q-tracker stále vylepšujeme a pracujeme na ňom, pretože kontrola kvality trafficu je pre nás prvoradá.

V rámci zlepšovania a zrýchľovania našich služieb musíme niekedy aj rozširovať náš tím. Najnovším príraskom je nová posila, ktorá s nami úspešne prežila svoj prvý mesiac v Dognete. Volá sa Alexandra Ortega a prínosom pre Dognet bude ako Financial Manager. Do kolektívu zapadla skvele, rýchlo sa učí a veríme, že s ňou budete radi komunikovať. 🙂

 

Nová kolegyňa, nový systém na kontrolu kvality trafficu a do tretice sme sa stali partnermi konferencie E-business forum. Je to najdôležitejšia odborová konferencia pre majiteľov a manažérov e-shopov nielen z Čiech. Koná sa 26.9. v Prahe a my tam budeme opäť mať svoju konzultačnú zónu. Chceme rozširovať myšlienku, že aj affiliate sa dá robiť zmysluplne, dlhodobo a výhodne pre všetky strany. 

 

A na záver čo? Darček!

Aj tentokrát sme si pre Vás pripravili darček na záver. V spolupráci s digitálnou marketingovou agentúrou Invelity, ktorá Vám, našim inzerentom, poskytnú vstupný audit všetkých online kampaní v trvaní 1 hodiny úplne zdarma!

Pre uplatnenie darčeku stačí keď napíšete na e-mail toporcer@invelity.com a uvediete, že ste inzerentom siete Dognet.

Ďakujeme Invelity za poskytnutie darčeku a ďakujeme, že ste s nami. 🙂

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?