Letné novinky siete Dognet pre inzerentov + VIDEO

Letné novinky siete Dognet pre inzerentov + VIDEO

Čo je nové v sieti Dognet s ohľadom na inzerentov? 

Pozdravujem Vás pri ďalšom dieli noviniek z Dognetu. Opäť máme pre Vás stručný prehľad, čomu sa v sieti aktuálne venujeme a takisto máme pre Vás na konci videa špeciálnu ponuku.

Posledné konferencie prvého polroku

Od posledného dielu sme opäť zažili mnoho nových vecí. Snažíme sa pravidelne získavať nové možnosti pre zlepšovanie kampaní, či ich výkonnosti. Zúčastnili sme sa konferencie v Maďarsku, pre podrobnosti môžete kliknúť na Ecommerce.hu. A taktiež sme boli spoznávať nových ľudí na E-commerce Forum / CEE Summit v Olomouci. Ako vyzeral 11. ročník nájdete na ecommerceforum.cz.

Letný HotDognet je za nami

Organizovali sme tradičnú akciu, ktorú opakujeme každý polrok. Letný HotDognet sa niesol vo veľmi príjemnom duchu. Zišlo sa približne 50 publisherov a ľudí, ktorých affiliate zaujíma. Odprezentovali Štefan, Katarína a Dávid. Predstavili sme nového kolegu – affiliate manažéra Šimona. A my dve s Júliou sme odľahčili prezentácie zábavnou “affiliate súťažou”. S celým tímom a zúčastnenými sa nám podarilo vytvoriť fantastickú atmosféru. Spoločne sme veľa networkovali a zjedli stovku hotdogov. Ak chcete vidieť, ako to u nás vyzeralo, kliknite na článok, kde nájdete aj videá.

Pokračujeme v rozvíjaní systému XARA

Kolegyňa Júlia naplno rieši systém XARA. Už máme plne funkčných približne 20 katalógov vrátane našich, aj publisherských. Väčšina je SK, ale sú tam aj CZ a pracuje sa už aj na HU. Ako taký produktový katalóg vyzerá môžete vidieť napríklad na jednom z prvých, ktorý sme vytvorili v spolupráci s MôjAndroid.sk. Pomáhať publisherom a priamo stimulovať spoluprácu s veľkými médiami je pre nás priorita.

IP tracking pre atraktívnejšiu kampaň a veľká kontrola XML feedov

V blízkej dobe vás oslovíme ohľadom možnosti predĺženia IP trackingu. Ak zákazník surfuje na mobile a na tej istej IP adrese nakúpi cez PC, konverzia sa publisherovi započíta. Donedávna sme mali štandardne nastavených 24 hodín. Teraz však chceme kampane zatraktívniť a pokiaľ máte záujem, vieme tento tracking predĺžiť. Mnohí z Vás túto možnosť už využili.

Tiež robíme veľkú revíziu všetkých XML feedov. Naši affiliate manažéri kontrolujú ich kvalitu, aby dáta, ktoré publisheri používajú, boli správne, a tak sa vyhneme zavádzaniu zákazníkov, ktorí ostanú na konci dňa spokojní. 🙂

Už viac ako 300 kampaní v Dognete

Podarilo sa nám dostať za hranicu 300 kampaní. Svieži článok k tejto téme pripravila kolegyňa Katarína. Nájdete tam zopár zaujímavých čísel o počte konverzií, či objeme objednávok. Tiež vypichla, čo všetko sa snažíme robiť pre publisherov, aby vedeli s kampaňami pracovať čo najviac efektívne.

Medzi posledné spustené kampane patrí hlavne Cetelem.sk, Najlekaren.eu, či IncaCollagen alebo aj Zonky.cz, AXA a AVON.

A potom? Potom akvizitujeme…

Posledné týždne sa kolega Šimon venoval akvizícii travel bloggerov. Oslovil ich takmer 150. Pri vybraných kampaniach sme kontaktovali súčasných publisherov, aby sa viac sústredili na propagáciu týchto kampaní. Tiež sme oslovili publisherov, ktorí už v sieti sú, ale kampane nepropagujú. Alebo kampane, ktoré by používať mohli, nepoužívajú.

Akvizícia a efektivita kampaní je pre nás kľúčová. Robíme maximum preto, aby sme získavali stále nových a aktívnych publisherov.

Zároveň nám stúpa počet rumunských publisherov, už sa ich nazbieralo pár desiatok a pribúdajú noví.

Nový projekt Dognet Media

Kolega Dávid čoskoro odprezentuje nový projekt Dognet Media. Jedná sa o nákup médií a spätných odkazov cez Dognet. V prípade týchto kampaní nejde o priame sprostredkovanie konverzie, ale o inú pridanú hodnotu. Všetky podrobnosti však budú dostupné už čoskoro. 🙂

Špeciálna ponuka pre Vás aj tentokrát

V spolupráci s agentúrou ui42 sme pre Vás pripravili opäť výbornú ponuku. Väčšinou majú eshopy Heureku, či Najnákup a iné porovnávače riešené vo vlastnej réžii, ale málokto to má nastavené dobre. V ui42 majú na nastavenie a správu porovnávačov svojich špecialistov. Ak ich kontaktujete prostredníctvom ich stránky ui42.sk alebo priamo na mail sales@ui42.sk a napíšete im, že ste sa o tejto ponuke dozvedeli z nášho videa, získate od nich zadarmo kompletný prvotný audit na nastavenie Heureky a porovnávačov. Takto môžete skvelo optimalizovať svoje investície.

Dokonca v niektorých prípadoch sa im podarilo dvihnúť obrat eshopu aj o desiatky percent už len tým, že sa napárovalo viac tovaru do Heureky. Podrobnosti nájdete aj na webe ui42.

Dávka informácií na cestu domov

Ak Vás doposiaľ nasledujúca informácia obchádzala, teraz je to tu. Kolega Štefan sa stretol s Jiřím Rosteckým a pre mladypodnikatel.cz urobili rozhovor o affiliate marketingu. Dozviete sa, aj ako vidí expanziu eshopov do zahraničia, alebo ako publisheri vnímajú svoju konkurenciu. Článok aj mp3 nájdete v článku Affiliate marketing pro e-shopy, úspěch publisherů, tvorba kampaní.

To je už naozaj všetko pre dnes.

Veľmi pekne ďakujem aj tento raz za Vašu pozornosť. Verím, že sa Vám príspevok páčil.
Užívajte si ešte leto a nech sa Vám darí.

Petronela Pivarčiová

Country Manager Slovakia

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?