Januárové novinky pre inzerentov

Januárové novinky pre inzerentov

Na úvod vám prajeme všetko najlepšie v roku 2023. E-commerce oblasť má za sebou rok plný výziev a my veríme, že ten nový vám prinesie o to viac úspechov – a to nielen v Dognete 🙂

Než sa do neho naplno pustíme, poďme sa ešte nachvíľu obzrieť za tým, ako sme sa rozlúčili s rokom 2022 a čo sa u nás udialo od posledných októbrových noviniek.

 

Máme za sebou ďalší úspešný Black Friday

Najočakávanejšia e-commerce sezóna každého roka je za nami. Ďakujeme všetkým inzerentom, ktorí sa rozhodli zapojiť a poskytli publisherom informácie o svojich Black Friday zľavách a akciách.

Publisheri pre vás zabezpečili obrat:

  • 464 233 EUR počas Black Friday piatku
  • 1 376 283 EUR počas Black Friday víkendu

 

Naša databáza influencerov neustále narastá

Od septembra aktívne podporujeme vaše spolupráce s influencermi. Dohadujeme ich individuálne podľa preferencií oboch strán a s ohľadom na špecifiká sociálnych sietí, na ktorých influencer pôsobí. Najobľúbenejšími spôsobmi spolupráce sú exkluzívny zľavový kód, barter a fixná provízia.

Momentálne v Dognete nájdete už viac ako 60 aktívnych influencerov, ktorí sú otvorení dohodnúť sa na propagácii vašich kampaní. Cez 80% databázy tvoria obsahoví influenceri a zvyšok kupónové instagramy.

Ak by ste chceli vyskúšať spoluprácu s týmto typom publishera aj vy, neváhajte kontaktovať našu Zuzku na riglerova@dognet.sk

Predstavujeme manažérske reporty

Pripravili sme pre vás nový nástroj, ktorý vám pomôže šikovnejšie vyhodnocovať výkonnosť vašich partnerov – manažérske reporty.

V nových reportoch si môžete vygenerovať zoznam vašich najvýkonnejších publisherov. Pod ich ID nájdete všetky webové stránky, na ktorých vašu kampaň propagujú. Vďaka tomu si viete veľmi jednoducho priradiť všetky URL k jednotlivým partnerom.

Manažérske reporty sú dostupné vo vašej administrácii v záložke „Prehľady“.

Keďže ide o novinku, v ktorej ešte vychytávame posledné muchy, akékoľvek technické problémy alebo nezrozumiteľné informácie, na ktoré narazíte pri ich používaní, nám, prosím, oznámte na hello@dognet.com.

 

Konferencie, expá a ďalšie udalosti

V novembri sme sa ako generálny partner zúčastnili 17. ročníka konferencie Czech Internet Forum 2022 zameranej na trendy, skúsenosti a príbehy českého online sveta.

Okrem Dognet stánku ste našich kolegov mohli zahliadnuť na pódiu, kde náš country manažér pre Českú republiku, Roman Dobiáš, prednášal o tom, ako využiť potenciál affiliate marketingu v online marketingovom mixe. Následne affiliate manažér Vojtěch Bartoněk na praktickom workshope ukázal, ako možno získané informácie využiť v praxi pri optimalizácii affiliate kampaní.

Nechýbali sme ani na novembrovej konferencii nabitej digitálnym marketingom WebTOP100, kde Dognet ako partner tejto udalosti vystúpil s case study kampaní 4home.

Roman návštevníkom vysvetlil, ako je možné, že ich kampane konštantne už 7 rokov rastú o 20 % ročne. Následne sme sa s vami v našom stánku rozprávali o prínose affiliate marketingu, ktorý môže mať aj pre vaše podnikanie.

Naďalej šírime osvetu o affiliate marketingu

Z affiliate marketingu profitujú nielen inzerenti a publisheri, ale aj samotní zákazníci, ktorí z tejto výhodnej spolupráce získavajú rôzne benefity ako zľavy, peniaze späť z nákupov či recenzie produktov.

Šírenie osvety o tejto win-win-win marketingovej stratégii je jedným z našich cieľov od založenia Dognetu, a preto sme radi, že sme na to dostali ďalšie príležitosti:

 

Partnerstvo s CREATIVE sites prináša zaujímavé výhody

V sieti máme mnoho e-shopov postavených na CREATIVE sites e-shopovovom riešení. Ľudia z CREATIVE sites sa vedia postarať o všetko od programovania, cez UX a UI dizajn a online marketing, až po prepojenie s Dognetom. To je teraz ešte jednoduchšie ako kedykoľvek predtým vďaka aplikácii „Dognet integrácia“, ktorú sme spoločne vyvinuli a ktorá je prístupná v aplikácii App store.

Navyše sme pre všetkých CREATIVE sites klientov, ktorí ešte u nás nemajú spustenú affiliate kampaň, spoločne pripravili skvelú akciu – 20 % zľavu na implementáciu a 100 EUR zľavu z prvej faktúry. Ak máte známych, ktorí chcú využívať férovú affiliate sieť a spoľahlivý e-shopový systém, určite im dajte o prebiehajúcej akcii vedieť.

Zdieľali a vymieňali sme si skúsenosti s publishermi

Neustále sa snažíme prinášať publisherom nové informácie a vytvárať príležitosti, pri ktorých môžu zdieľať svoje skúsenosti medzi sebou.

Jednou z obľúbených foriem propagácie kampaní v affiliate marketingu sú produktové katalógy s použitím XML feedu. V októbri sme uviedli video kurz, ktorý je detailným návodom na to, ako pre vás môžu publisheri pripravovať viac produktových katalógov, navyše vo vyššej kvalite. Na príprave kurzu sa podieľalo niekoľko publisherov z praxe a obsahuje 14 kapitol s videom.

V decembri sme sa taktiež už tradične stretli v neformálnej atmosfére na Vianočnom Hotdognete, kde sme si spoločne s publishermi užili zaujímavé prednášky, príjemné rozhovory a chutné hotdogy. Rozprávali sme o novom nástroji v Dognete s názvom Inserta, potenciále instagramu v affiliate marketingu a zhrnuli sme si uplynulý rok.

Pozvánky na záver

Na konci februára sa uvidíme na trojdňovej International Ecommerce Summit konferencii, ktorá sa od 28.2. koná v krásnom prostredí Pražského hradu. Dognet je zlatým partnerom tejto udalosti, a preto tu nebude chýbať náš stánok. Zároveň sa môžete tešiť aj na viac ako 50 spíkrov, medzi ktorými vystúpi aj Roman s naším partnerom Arturom z Tradedoubleru. Celý summit môžete sledovať aj online vďaka priamemu prenosu.

Už tradične nebudeme chýbať ani na veľtrhu pre e-shopy a e-commerce komunitu s názvom Reshoper , ktorá sa tento rok koná 17.5. v Prahe. Nájdite si pre svoj e-shop zaujímavé e-commerce riešenie a nezabudnite sa zastaviť v našom stánku.

Nakoľko aktívne pôsobíme nielen na slovenskom a českom trhu, chystáme sa podporiť aj chorvátsky trh na meetupe eCommerce komunity, ktorej sme hrdým členom. Meetup bude cielený na trendy pre rok 2023 a Dognet je jeho hlavným sponzorom.

Na všetky z týchto zaujímavých udalostí vás srdečne pozývame.

Affiliate marketing pre e-shopy
E-book zadarmo

Affiliate marketing pre e-shopy

Už ste iba jeden krok od e-booku, ktorý vám pomôže získať kľúčové informácie o správnom nastavení a fungovaní vašej affiliate kampane

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?