Importovanie stavov transakcií pomocou Excelu

Importovanie stavov transakcií pomocou Excelu

Príliš veľa transakcií na uzatvorenie? Provízie môžete uzatvárať aj pomocou nášho API, avšak to si vyžaduje čas vášho programátora. Pripravili sme preto pre vás návod, ako uzatvárať provízie pomocou importu CSV súboru.  

Vytvorte si excel dokument

Do prvého stĺpcu uveďte ID objednávky z vášho systému a do druhého stĺpcu uveďte status objednávky:
  • A – approved/schválená
  • P – pending/čakajúca
  • D – declined/zamietnutá
vytvorenie-csv-suboru Pokiaľ si viete takýto excel spraviť priamo z exportu z vášho systému, o to lepšie. Stavy transakcií však musia mať hodnotu A, P alebo D. Pri importe systém preskočí objednávky, ktoré v affiliate neboli zachytené.

Excel dokument uložte ako .csv (oddelený čiarkami/comma delimited)

ulozenie-csv-suboru   Excel sa však správa podľa nastavenia vášho jazyka a preto musíte overiť, či ako oddeľovač použiť čiarku alebo bodkočiarku. To spravíte jednoducho tak, že si súbor .csv otvoríte v poznámkovom bloku. Môj súbor sa uložil s bodkočiarkami. csv-import-subor  

Import .csv do systému

Kliknite na tlačidlo „Importovať transakcie“ v Transakcie – Provízie. import-csv-suboru   V okne pre nastavenie importu treba uviesť, čo je v ktorom stĺpci. V mojom exceli som si do prvého stĺpcu zadala ID objednávky a do druhého stav. Preto v boxe Formát importovaného súboru si Pole 0 označím ako ID objednávky a Pole 1 ako Stav. V boxe Importovať súbor nahrám môj csv súbor. Keď som otvorila môj csv súbor v poznámkovom bloku dozvedela som sa, že hodnoty v ňom sú oddelené bodkočiarkou. Zvolím teda bodkočiarku ako CSV oddeľovač. V exceli som si do prvého riadku dala môj vlastný text a preto chcem, aby import tento riadok preskočil. Zaškrtnem preto „Preskočiť prvý riadok“. V boxe Nastavenia importu transakcií nastavte:
  • Párovať transakcie podľa: ID objednávky
  • Status of existing transactions: Všetko
  • Stav: Zo vstupných údajov
Následne kliknite na tlačidlo „Importovať„. nastavenie-importu-csv   Pokiaľ systém nevedel jednoznačne spárovať ID objednávky alebo dané ID objednávky nenašiel, objaví sa chybová hláška kde bude odkaz pre stiahnutie chybového súboru. V tomto súbore bude zoznam všetkých NESPÁROVANÝCH riadkov spolu s chybovou hláškou pre každý riadok.
Katka Novotná

Viac ako dva roky som pracovala na pozícií e-commerce marketér a zvyšovala som obraty rôznym eshopom. Niektoré z nich sa vyšplhali až na Shop Roku (ocenenie od Heureka.sk). Mám skúsenosti s PPC Adwords aj Facebook. Analytics mi je veľmi blízky. Pre reklamnú agentúru Wiktor Leo Burnett som pomáhala s UX/UI webových projektov a aplikácií pre veľkých klientov. Vo voľnom čase tvorím webové stránky založené prevažne na WordPresse.

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?