Dognet na ecommerce konferenciách
ecommerce konferencie

Dognet na ecommerce konferenciách

Počas dvoch rokov pandémie sme boli nútení presunúť do online prostredia väčšinu z toho čo bolo možné. Online nakupovanie, meetingy, spoločné priestory kancelárie vystriedal dlhodobý home office. Na konferencie a väčšie spoločenské udalosti sme mohli zabudnúť. 

Preto sa Dognet rozhodol dobehnúť všetky resty a počas 3 mesiacov sme sa zúčastnili až 5 konrefencií v 3 krajinách. International Ecommerce Summit, E-Business Forum, Reshoper v Prahe, Brighton SEO v UK a taktiež Ecommerce Hungary vo Višegráde. 

KONFERENCIE SÚ DÔLEŽITÁ SÚČASŤ DOGNETU 

Slovenský, český aj maďarský ecommerce prešiel rapídnou a rýchlou zmenou, práve vďaka pandémii. Ten kto v dnešnej dobe nie je “online” akoby neexistoval. Rýchle, efektívne a kvalitné služby sú už štandard, ktorý zákazník očakáva. Získať a najmä udržať si zákazníka vo vysoko konkurenčnom prostredí je stále náročnejšie.

Konferencie sú ideálnou príležitosťou ako osobne zistiť aktuálnu situáciu na danom trhu. Ako sa vyvíja, kde sa posunul, v čom sa zlepšil, čo nové priniesol. 

Orientácia v ecommerce prostredí každého trhu je pre nás maximálne dôležitá. Práve tieto informácie môžeme využiť  na zlepšenie celého procesu spravovania vašich kampaní. Nechceme ich len prispôsobiť danému trhu, ale priniesť efektívnejšie riešenia, ktoré pomôžu inzerentom ako aj publisherom a spoločne sa posunieme, pretože je to fér.

Pre náš je to výnimočná príležitosť osobne spoznať nových inzerentov, publisherov, vysvetliť o čom je affiliate marketing, čo dokáže priniesť a kedy s ním začať. Taktiež sa osobne stretnúť so začínajúcimi inzerentmi a rozobrať celý vývoj spolupráce, alebo sa porozprávať len tak o živote. 

INTERNATIONAL E-COMMERCE SUMMIT A E-BUSINESS FORUM V PRAHE

Dognet sa tento rok zúčastnil IES ako zlatý partner tejto udalosti. Jedná sa o najväčší e-commerce summit, ktorého súčasťou sú prednášky ohľadom aktuálnych trendov od popredných osobností onlinu a e-commerce z Čiech a celého sveta. Náš Country manažér CZ Roman Dobiáš prednášal o aktuálnej situácii v affiliate marketingu a jeho dôležitú úlohu v ďalšom období. 

E-business forum konferencia tento rok rozoberala tému budovania skvelej zákazníckej skúsenosti a riadenia vzťahov so zákazníkmi. 

RESHOPER V PRAHE

Na českom trhu sme v roku 2022 priniesli pre inzerentom obrat v hodnote až 3 247 214 € a publisherom vyplatili 734 500 €. Je to pre nás jeden z najprioritnejších trhov, preto sme na tradičnom ecommerce veletrhu v Prahe nemohli chýbať. Okrem veľkej účasti sme sa mohli tešiť aj z predstavenia našej novej “refreshnutej” vizuality, na ktorej sme posledné mesiace pracovali spoločne s agentúrou Galton Brands. Vaše ohlasy boli veľmi pozitívne, čo nás teší, pretože vizualita aj s novým maskotom vystihuje presne to aký Dognet je: priateľský, férový a trošku rebelský. 

Ak ste sa nemohli Reshoperu zúčastniť, stále si viete pozrieť online prednášky, ktoré majú na svojej stránke. 

Na Brighton SEO už druhýkrát

Menšia konferencia Brighton SEO sa usporiadava 2x ročne. Táto konferencia bola trošku odlišná ako tie, ktoré bežne navštevujeme napríklad v Čechách. Má silnú komunitu ľudí, ktorí sa vyslovene zaoberajú affiliate marketingom, ecommerce a vymieňajú si svoje know-how. Pri našej prvej návšteve sme mali možnosť nahrať podcast do známeho magazínu Affiliate Insider, v ktorom sme chceli priblížiť náš trh, na ktorý môžu expandovať práve e-shopy z UK. 

ECOMMERCE HUNGARY

Ecommerce Hungary uskutočnilo tento rok už svoj 18. ročník a hlavné témy boli najmä ohľadne zmien, ktoré nastali v ecommerce, kvôli pandémii. Na maďarskom trhu sme od roku 2018, odvtedy sa trh radikálne posunul a aj naša pozícia na ňom. Je to pre nás tretí najsilnejší trh. 

V roku 2022 sme inzerentom na maďarskom trhu priniesli obrat až 3 250 676 €, čo je až + 21% v porovnaní s rokom 2021. Aktuálne máme v sieti niekoľko veľkých hráčov ako Alza.hu, Alinda, CCC a mnohé iné.

Skupina publisherov, ktorí nám veria sa taktiež neustále rozrastá, práve preto je pre nás dôležité zoznámiť sa s týmto trhom nie len “online”, ale osobne. 

Dognet sa pravidelne zúčastňuje konferencií, ktoré nám otvárajú dvere k novým klinetom, publisherom a taktiež je to pre nás možnosť stretnúť sa s klientmi, ktorí už v našej sieti sú. Prehodnotiť výkon ich kampaní, nájsť nové spôsoby optimalizácie a taktiež len tak “pokecať o živote” 🙂 Najbližšia konferencia, na ktorej sa uvidíme v novembri bude Czech Internet Forum v Prahe. 

Ďakujeme, že affilujete s nami, Vaša férová affiliate sieť. 

 

Affiliate marketing pre e-shopy
E-book zadarmo

Affiliate marketing pre e-shopy

Už ste iba jeden krok od e-booku, ktorý vám pomôže získať kľúčové informácie o správnom nastavení a fungovaní vašej affiliate kampane

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?