Decembrové novinky pre inzerentov

Decembrové novinky pre inzerentov

Máme tu pre Vás najnovší diel noviniek z Dognetu pre inzerentov. Dnešnú časť vo videu Vám prinášame ja Júlia a kolega Dávid Puha.

 

 

Aktuálne tu máme posledné silné dni hlavnej e-commerce sezóny 2021 a my veríme, že toto obdobie je pre Vás úspešné a Vašim e-shopom sa darí. Máme za sebou prvý vrchol sezóny, ktorým je už tradične Black Friday, alebo ako to poníma väčšina e-shopov u nás – Black week, teda celý týždeň akcií a zliav. Najsilnejším dňom dokonca nebol samotný piatok, ale nedeľa.

Vyhodnotenie Black Friday

 

Počas Black week padlo tento rok viac ako 56 tisíc konverzií a publisheri zarobili na províziach takmer 183 tisíc eur. V porovnaní s minuloročným Black week je to o 15% viac v počte konverzií.

Najsilnejším dňom bola už spomínaná nedeľa, kedy padlo 12 101 konverzií a publisheri zarobili na províziach takmer 40 tísíc eur. V porovnaní s minuloročnou nedeľou po Black Friday, ktorá bola tiež najsilnejším dňom, to bolo o 39% viac.

 

Novinka v komunikácii

V posledných novinkách sme avizovali očakávané spustenie našej novinky – komunikačného modulu priamo v administrácii, pomocou ktorého sa viete priamo cez našu administráciu spojiť s publishermi a publisheri vedia kontaktovať Vás. 

Táto možnosť je samozrejme dostupná len u inzerentov, ktorí nám ju vyslovene povolili. Pokiaľ komunikačný modul stále spustený nemáte, ale chceli by ste ho mať, napíšte nám prosím na bacikova@dognet.sk a pošlem Vám k tomu potrebné informácie.

 

Nová hranica prekonaná

Iba pred 5 mesiacmi sme prekonali hranicu 8 miliónov eur vyplatených publisherom a už sa nám v novembri, dokonca ešte pred Black Friday, podarilo prekonať hranicu 9 miliónov eur vyplatených našim publisherom. Sme veľmi zvedaví na vyhodnotenie celého roku 2021 a tešíme sa, čo prinesie ešte záver sezóny.

 

Aké konferencie sme stihli?

V novembri sa naši českí kolegovia Roman a Vojta zúčastnili skvelej konferencie WebTop100. Sme radi, že Dognet mohol byť ako hlavný partner súčasťou tohto inšpiratívneho projektu v oblasti digitálneho marketingu. 

 

V trochu širšej zostave sme sa zúčastnili skvelej konferencie Marketing Rulezz 2021 o trendoch v marketingu a digitálnom svete reklám, ktorá sa konala v Bratislave a bola plná zaujímavých prednášok a workshopov.

 

Všimli si nás v zahraničí – rozhovor o Dognete

Náš kolega Dávid Puha sa v známom podcaste Affiliate Insider rozhovoril na tému rozvoja affiliate marketingu v strednej Európe

V septembri sa Dognet zúčastnil konferencie AffiliateHuddle v Brighton UK, kde naša sieť zaujala známu Lee-Ann Johnstone, ktorá je oceneným stratégom v oblasti digitálneho a affiliate marketingu. 

Tá v rozhovore vyspovedala Dávida, Head of Business Development v Dognete. Odborníčku Lee-Ann nadchli výsledky, ktoré dosahujeme prostredníctvom segmentácie jednotlivých trhov a porozumeniu ich potrieb. Kontinuálne vzdelávanie a podpora publisherov je pre nás kľúčová, pretože každý trh je špecifický a tomu musíme prispôsobiť aj naše aktivity. Do toho spadá aj budovanie komunít publisherov, ktorí sa môžu na nás obrátiť a vedia, že sme pre nich podporou v akomkoľvek smere. Tešíme sa, že náš prístup oceňujú nie len naši publisheri, ale aj zahraniční, uznávaní špecialisti. 

Tu si môžete vypočuť celý podcast alebo prečítať rozhovor. 

 

Pripravuje sa nová identita siete

V spolupráci s agentúrou Galton Brands sme mali príjemný workshop, na ktorom sme pracovali na novej identite siete Dognet. Po novom roku budeme zapracovávať výstupy, ktoré od nich získame a tešíme sa na pozitívne zmeny 🙂

 

Nová posila tímu Dognet

V novembri sa do nášho tímu pripojila nová kolegyňa – Marketingová manažérka Andrea Horečná.

 

Andrea má dlhoročné skúsenosti z retailu z celosvetovo pôsobiacich známych spoločností ako Calzedonia Group alebo Swarovski. Postupne sa z retailu prepracovala k online marketingu a svoje skúsenosti teraz zúročuje ako Marketingová manažérka v Dognete. Táto pozícia nám už skutočne chýbala a tešíme sa, že aj vďaka nej sa v Dognete budú diať veľké veci. 

To bude od nás na dnešné novinky všetko. Chcem Vám ešte v mene celého tímu Dognet popriať šťastné a veselé Vianoce, všetko dobré do nového roku a aby sa Vám darilo nielen v businesse ale aj v osobnom živote. 

Ďakujeme za Vašu priazeň a tešíme sa na spoluprácu v ďalšom roku.

 

 

Júlia Bačíková

Júlia má v Dognete na starosti kľúčové spolupráce, vzťahy a projekty

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?