Black Friday 2019 v Rumunsku

Black Friday 2019 v Rumunsku

Pokiaľ ide o Black Friday, najväčšiu ecommerce udalosť roka, Rumunsko má svoje špecifiká, a to najmä v tom, že prebieha skôr ako na väčšine ostatných trhov. To znamená, že ich rumunský Black Friday sa tento rok bude konať 15. novembra.

V uplynulých rokoch sa stalo v Rumunsku bežnou praxou zahájiť Black Friday o týždeň skôr ako je oficiálny termín na celom svete (posledný piatok v mesiaci). Tohtoročný Black Friday v Rumunsku však pripadne dokonca na víkend medzi dvomi kolami prezidentských volieb.

O termíne konania rozhoduje eMAG – najväčší online predajca v Rumunsku, ktorý taktiež priniesol medzinárodný koncept Čierneho piatku na trh ešte v roku 2011.

Keďže online nakupovanie v Rumunsku neustále rastie, aj celková hodnota online predajov počas Black Friday vzrástla v roku 2018 o 30% v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Už počnúc rokom 2014 vlastne prevzalo online prostredie vedúcu úlohu z hľadiska údajov o predaji a je pravdepodobné, že Black Friday 2020 bude pokračovať v tejto tendencii pri rastúcom počte e-shopov, ktoré navzájom súťažia  o najlepšie obchody.

Podľa štatistík je každoročne zaznamenaný najväčší predaj v kategórii domácnosť, po ktorej nasledujú malé spotrebiče, osobná hygiena, móda, televízory, telefóny, pneumatiky a hračky.

Cosmina Tcaciuc

Affiliate Manager for Romania

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?