Vylepšujeme kontrolu bidovania na značkové slová vo vyhľadávačoch

Vylepšujeme kontrolu bidovania na značkové slová vo vyhľadávačoch

V sieti Dognet dlhodobo dbáme na to, aby publisheri dodržiavali pravidlá a propagovali inzerentov férovo. Aj preto máme už niekoľko rokov prísne zakázane cielenie na značkové kľúčové slová vo vyhľadávačoch, ktoré by parazitovali na inzerentoch siete.

Ide jednak o ochranu pred tým, aby publisheri parazitovali na slovách ako “EshopABC.sk kupón” či “EshopABC.sk zľavový kód” ale aj pred Ad Hijacking. Je to taktika, kedy publisher inzeruje vo vyhľadávačoch na značkové kľúčové slová a nakupuje návštevnosť priamo na web inzerenta. Vo veľa prípadoch doslova simuluje a kopíruje reklamu inzerenta. 

Automatizovaná kontrola

Pre vylepšenie kontroly sme do procesov zapojili aj nástroj Adpolice. Ten na kontrolu bidovania na značkové slová vo vyhľadávačoch používajú aj firmy ako Zalando, Trivago, Adobe či SEPHORA. 

Nástroj používajú značky a affiliate siete po celom svete s jasným cieľom – chrániť PPC kampane pred zneužitím značkových kľúčových slov. 

Proces, ktorý v sieti máme:

  1. Nástroj Adpolice v pravidelných intervaloch (niekoľkokrát denne) kontroluje definované kľúčové slová
  2. V prípade, že nájde anomáliu, informuje affiliate managerov 
  3. Tí to okamžite riešia a v prípade pochybenia publishera pristupujeme k jeho penalizácii, resp. po opakovanom alebo hrubom porušení až k trvalému vylúčeniu zo siete. 

Cieľom je maximálne ochrániť našich inzerentov. Je pravdou, že publisheri v sieti Dognet vedia, že dodržiavanie pravidiel je u nás, na rozdiel od iných sietí, proaktívne kontrolované. Nečakáme, kým si problém všimne klient. Nástroj Adpolice nám vylepšil naše procesy a tak vieme dať našim klientom ešte viac starostlivosti, ktorú si zaslúžia. 

Sme tu pre Vás a Vaše kampane. V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás neváhajte obrátiť. 

 

Štefan Polgári

V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.

Affiliate marketing pre e-shopy
E-book zadarmo

Affiliate marketing pre e-shopy

Už ste iba jeden krok od e-booku, ktorý vám pomôže získať kľúčové informácie o správnom nastavení a fungovaní vašej affiliate kampane

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujímať

Akých inzerentov u nás nájdete?