Ako sa stať úspešným publisherom?

Čo je to affiliate marketing asi nemusíme nejak extra predstavovať. U nás na blogu je celkom obsiahly článok na tému affiliate marketing a network. Dozviete sa tam základy a ako vlastne tá online reklama funguje.

Pre rýchlu navigáciu odporúčame

Krátke video na vysvetlenie:


Vyhnite sa “zárobkom na internete”

Čo však robiť a ako začať? To je otázka, ktorú si kladie veľa nových ľudí zadávajúcich do vyhľadávania “ako zarobiť na internete”. Ak pristupujete k tomu takto, nájdete viaceré veľmi neefektívne až intergalakticky neefektívne spôsoby, ako zarobiť.

Od klikania na bannery, dostávanie mailov, hrania rulety … až po reálne “práce”, za ktoré môžete dostať aspoň trocha adekvátnu odmenu. Môžete písať články, stať sa ambasádorom online hry a pod. Možností je vcelku dosť, no pre tých, čo to myslia naozaj vážne a majú záujem aj o polopasívny príjem, odporúčam začať práve s affiliate marketingom.

Technické fungovanie

Affiliate marketing funguje na báze jedinečných linkov (adries). Keď sa niekto “preklikne” a urobí konverziu, teda nakúpi alebo vyplní formulár, publisher získava províziu. Adresy získate po registrácii do siete. Každá kampaň má vlastné bannery a affiliate linky. Je potrebné si vybrať kampaň a následne získať jedinečný link, ktorý zabezpečí záznam konverzií.

Sledujte tento proces:

vyber-kampane

Vyber kampane a klik na zoznam bannerov

 

filter

Získanie affiliate odkazu

 

Ako začať krok po kroku

Základom úspešného publishera je webová stránka. Klasický “web”. Áno, affiliate kampane sa dajú využívať aj skrz direct mailing, no to je legislatívne ťažšie a problematickejšie. Pre začínajúceho publishera je preto web ideálny a viac-menej aj jediný nástroj.

Vytvoriť si vlastný blog, magazín alebo portál nemusí byť až také zložité. Dnes sú technológie úplne inde, ako tomu bolo v roku 2005. Vtedy webová stránka predstavovala projekt typu diaľnice Košice-Bratislava. Dnes to je fakt o pár klikoch. Ako na to?

Dve cesty pre vytvorenie webu

Ako si teda vytvoriť webovú stránku? Prvou možnosťou je tvorba webu od začiatku. Teda kúpiť hosting, doménu a začať. Ak nemáte financie, skúste free hosting. Na doménu si nainštalujete nejaký administračný systém, napríklad WordPress a postupne si webstránku krok po kroku vytvoríte. Samozrejme, môžete si webstránku urobiť aj úplne samostatne cez HTML, CSS, ale to odporúčame už len pokročilejším užívateľom.

Jednoduchšia možnosť je si vytvoriť web cez službu, ktorá sa na to špecializuje. Osobne odporúčam Webnode. Má jednoduché ovládanie a poskytuje riešenie aj úplne zdarma. Neskôr môže publisher prejsť na platenú verziu. Tá ponúka platenú doménu, krajšie šablóny a pod. Celkovo sa služba veľmi ľahko ovláda a aj úplný začiatočník pochopí, čo a ako.

Ako začať s affiliate marketingom
4.71 z 7
The following two tabs change content below.
Štefan Polgári

Štefan Polgári

Executive director at Lead Media
V online marketingu sa pohybuje už viac ako 10 rokov. Spoluzaložil affiliate sieť DOGNET a affiliate marketingu sa venuje na profesionálnej úrovni. Spoločne s kolegami sa snažia tento odbor na Slovensku pozdvihnúť a zapojiť čo najviac publisherov.
Štefan Polgári

Latest posts by Štefan Polgári (see all)